Szkoła Podstawowa w Buszkowicach

„Kartka do Betlejem”.

21 grudnia 2010 r , w Szkole Podstawowej w Buszkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie , wręczenie nagród i wystawa prac V Edycji Wojewódzkiego Konkursu  Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kartka do Betlejem”.

Organizatorami konkursu są nauczyciele SP Buszkowice:Teresa Fac,  Katarzyna Gradowska-Wiernusz , Maria Korczyńska oraz dyrektor SP Maria Tabinowska

Konkurs odbył się pod patronatem Piotra Tomańskiego- Posła VI kadencji Sejmu Rzeczypospolitej,

Dyrektora Centrum Poczty -Oddział Rejonowy  w Przemyślu – pana Piotra Malika,  Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw POMÓŻMY SOBIE w Buszkowicach oraz Dziennika Nowiny.

Celem konkursu jest kultywowanie chrześcijańskiej tradycji Bożego Narodzenia, podtrzymanie idei pozdrowień bożonarodzeniowych a także  rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży ,  promocja młodych talentów plastycznych poprzez prezentowanie  ich dokonań.

Uczniowie trzech grup wiekowych, kl.O- I, I-III i KL. IV –VI ,  z 78 szkół i przedszkoli całego województwa podkarpackiego, przesłali swoje prace plastyczne, w ilości 682 kartek bożonarodzeniowych. Zainteresowanie konkursem jest ciągle bardzo duże . Wszystkie prace zostały wyeksponowane na ścianach korytarza szkoły. Wszystkie są piękne,  pomysłowe i świadczą o talencie i pasji tworzenia ich autorów. Potwierdziła to Komisja Konkursowa w dniu 16.12.2010, kiedy wyłoniła prace o największych walorach artystycznych.Jury pod przewodnictwem Henryka Lasko oceniając świąteczne kartki zwracało szczególną uwagę na dziecięcą pomysłowość , technikę wykonania i samodzielność wykonania pracy.

Wręczenie nagród poprzedziły Jasełka i kolędy , w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Buszkowicach. Zaproszonych gości zachwyciła wystawiona sztuka oraz  poziom aktorstwa uczniów.

Wręczenia nagród dokonali dyrektor Szkoły Maria Tabinowska, wójt Gminy Żurawica Janusz Szabaga, Marek Popowicz w imieniu Dyrektora Centrum Poczty , Oddział Rejonowy w Przemyślu oraz dyrektor Biura Poselskiego Piotra Tomańskiego , Leszek Urban.

W kategorii klas O-I nagrody otrzymali :

I m. – Gracja Czapla  (7) SP Trójczyce

IIm. –Wiktoria Cisło (l.5) Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

IIIm. – Lucyna Fac (l.7)

wyróżnienia  w tej kategorii otrzymali:

Kinga Safin (l.6) oddział przedszkolny Pogwizdów Nowy

Bartosz Psik (l.7) –SP Buszkowice

Oliwia Sarna (l.7) Pogwizdów Nowy

Jakub Harłacz (l.5) Oddział przedszkolny przy SP Buszkowice

Martyna Rondek ( l.6) Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

W kategorii klas II-III:

I miejsce –Barbara Ptaś (l.8) ZS w Dzikowcu

II miejsce –Sebastian Kowalczyk (L.10)SP nr 4 wPrzemyślu

III-miejsce –Kinga Zielińska (l.8) –ZS w Dzikowcu

Wyróżnienia:

Julia Leżanka (l.10) SP w Kaszycach

Paulina Migdalczyk (l.10)-SP w Buszkowicach

Czosnek Aleksandra (l.9)-SP nr 10 w Tarnobrzegu

Wrona Dominika (l.9) – SP nr10 w Tarnobrzegu

Paweł Sroka (l.9) – SP Buszkowice

W kat . klas IV-VI nagrody otrzymali:

I  miejsce – Andrzej Kasica (l.12)Publiczna SP w Lipnicy

II-miejsce – Anna Mocha (l.12) –SP w Białce

III miejsce – Kinga Malisz (l.13) – SP nr 14 w Przemyślu

Wyróżnienia:

Krzysztof Krupa (l.11) ZS w Pogwizdowie Nowym

Gabriela Mularz - SP w Lutoryżu

Magdalena Furman –ZS Wysoka Głogowska

Natalia Ferzba (l. 11)- ZS im. Ks. Sudoła w Dzikowcu

Patrycja Czapla (l. 11)- SP w Głowaczowej

Dodatkowo nagrodzone prace konkursowe:

Nagroda dyrektora Centrum Poczty, Oddział Rejonowy w Przemyślu,

p. Piotra Malika dla ucz. Aleksandry Wiernusz (l. 8) –SP nr 14 w Przemyślu

- nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej w Buszkowicach p. Marii Tabinowskiej dla ucz, Agaty Kowalczyk (l.7) –Szkoła Podstawowa w Buszkowicach

Nagrodę Grand Prix konkursu zdobyła praca plastyczna uczennicy Sylwii Hul (lat 12) – ZS Pogwizdów Nowy, która zostanie wydana w formie kartki pocztowej przez Pocztę Polska w 2011r.

Nagrodą tą jest meblościanka ufundowana przez p. Zbigniewa Walewicza-

prezesa firmy Meblowej POLONIA w Przemyślu

Dyrektor szkoły Maria Tabinowska  pogratulowała wszystkim nagrodzonym a nauczycielom i opiekunom podziękowała za ich wysiłek i włączenie się w popularyzację idei konkursowych

Podziękowania skierowano również do tych, którzy sprawują patronat nad konkursem oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym konkurs mógł się odbyć a laureaci otrzymali wspaniałe nagrody. Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie byli:

-dyrektor Centrum Poczty, Oddział w Przemyślu- Piotr Malik

-wójt Gminy pan Janusz Szabaga

- Dyrektor GZEASIPO –Pani Maria Mazurek

- Poseł VI kadencji Sejmu – pan Piotr Tomański

- Prezes firmy Meblowej POLONIA- Zbigniew Walewicz

- dyrektor Banku Spółdzielczego w Żurawicy- p. Zdzisław Zub

- Maciej Marek – firma EKO-LINE

-Zbigniew Antosyk – właściciel firmy budowlanej z Buszkowic

- Hurtownia Niwex w Przemyślu

- dyrektor SP Buszkowice- Maria Tabinowska

-Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw POMÓŻMY SOBIE przy Szkole Podstawowej w Buszkowicach.

Na zakończenie połamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Film z V edycji konkursu - http://www.szalstudio.pl/elite_powerful_dynamic_xml_video_gallery_videos/kartka.html