• Z wizytą u strażaków

          • 18.04.2024r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Podczas tej wizyty strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, dowiedzieli  się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych innych zagrożeń.

            Dzięki życzliwości strażaków uczniowie obejrzeli samochody, sprzęt strażacki, zapoznali się z zawodem strażaka. Strażacy przypomnieli dzieciom jak prawidłowo należy wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer 998 lub 112 oraz jakie dane podać. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, lanie wodą z węża, przebywanie w wozie strażackim. Wizyta w Straży Pożarnej wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, pozwoliła zrozumieć jak trudny i odpowiedzialny jest zawód strażaka.

            Dziękujemy strażakom za bardzo miłe przyjęcie!
            ​​​​​

          • Zdolni matematycy!

          • Po długiej przerwie został wznowiony w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny „Niedźwiadek” dla uczniów klas III szkół podstawowych Gminy Żurawica i była to jego XVII edycja. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, pobudzanie do logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, a także promowanie uczniów i ich nauczycieli.
            W zmaganiach matematycznych udział wzięło 14 uczniów szkół podstawowych Gminy Żurawica. Miło nam poinformować, że w trójce laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, a nagrody wręczyli Wójt Gminy - Pan Tomasz Szeleszczuk oraz Dyrektor Szkoły  - Pani Barbara Kropieniewicz.

            I miejsce zajął Antoni Kordyaczny - uczeń Szkoły Podstawowej w Maćkowicach,

            II miejsce zajęła Aleksandra Gnes - uczennica Szkoły Podstawowej w Buszkowicach,

            III miejsce zajęła Jagoda Drozd - uczennica Szkoły Podstawowej w Buszkowicach.

            Antoni i Aleksandra już 8 maja będą reprezentować naszą gminę w powiatowym konkursie „VII Spotkania Matematyczne” i walczyć o tytuł Mistrza Matematyki.

            Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Sukces Michała w gminnym konkursie

          • 16 kwietnia w Urzędzie Gminy Żurawica odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu dla klas I-III na wielkanocną kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Maćkowicach. 

            Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Michał Bazanowski, uczeń klasy II, zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę z rąk wójta gminy, p. Tomasza Szeleszczuka oraz dyrektora szkoły w Maćkowicach, p. Bartosza Haśkiewicza.

             

            Więcej informacji i zdjęć na stornie Urzędu Gminy Żurawica

             

            Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów! 

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          • Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Swiatowy Dzień Swiadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Z tej okazji 5 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach zostały zorganizowane pogadanki oraz warsztaty tematyczne związane z wiedzą o spektrum autyzmu.

            Uczniowie dowiedzieli się z prezentacji i filmików edukacyjnych, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami w codziennym życiu zmagają się autystycy, zostali również uwrażliwieni na postawę empatii, wrażliwości oraz akceptacji wobec osób dotkniętym tym zaburzeniem. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach warsztatowych, podczas których sprawdzały swoja wrażliwośćsensoryczną, pobudzały  swoje zmysły dotyku, węchu, smaku, słuchu, wzroku podczas licznych konkurencji i zadań. Aby lepiej zrozumieć postrzeganie świata przez autystyków, uczestnicy używali rękawic czy specjalnych okularów.
            Zajęcia przyczyniły się do poznania faktów i mitów na temat spektrum autyzmu, uświadomienia, że autyzm to nie choroba oraz kształtowania właściwych postaw społecznych. Na znak solidarności z autystami uczniowie założyli niebieskie stroje.

          • Warsztaty Wielkanocne w klasie II

          • Wielkanoc to  bardzo radosne, rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów święta. Tuż przed Wielkanocą w naszej klasie odbyły się warsztaty Wielkanocne. Dzieci miały okazję stworzyć swoją własną styropianową pisankę techniką „decoupage”. Zdobienie pisanek tą techniką wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i dokładności. Efektem  dużego wysiłku i czasu włożonego w wykonanie pracy były niezwykle efektowne pisanki. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, rozwijały kreatywność naszych dzieci i sprawiły im wiele radości z wykonanych prac.

            Serdeczne podziękowania kieruję na ręce P. Agnieszki Fac za swój czas i zaangażowanie w  warsztatach.

          • Konkurs świąteczny na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo

          • Tuż przed świętami rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo zorganizowany przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Jego celem jest nawiązanie do zanikającej tradycji tworzenia własnoręcznie jajek świątecznych. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klasy II, których prace zostały wyróżnione.

            Dominik Zawada zdobył I miejsce, natomiast Greta Szuban, Michał Bazanowski i Karol Gas wyróżnienia. Prace naszych uczniów możemy oglądać na wystawie pokonkursowej w Muzeum Historii Miasta Przemyśla Rynek 9.

            Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Warsztaty wielkanocne w kl. I

          • Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. W klasie I odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie malowali gipsowe zajączki, tworzyli piękne stroiki z gałązek wikliny i masy solnej.

            Ozdoby będą doskonałą dekoracją stołu wielkanocnego lub wyjątkowym świątecznym upominkiem dla najbliższych.

            Składamy ogromne podziękowania Pani Agnieszce Fac za poświęcony czas  i pomoc w organizacji warsztatów.

          • Kolejne sukcesy naszych uczniów!

          • 22 marca Światowy Dzień Wody - jak co roku z tej okazji odbywają się różnorodne przedsięwzięcia i imprezy. Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach  już po raz XXII zorganizował obchody tego święta, które w tym roku przebiegały  pod hasłem „Flora i fauna słodkowodna”. 

            W dniu 22 marca 2024r w Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowano konferencję naukową połączoną z prezentacjami artystycznymi i podsumowaniem międzyszkolnego, wojewódzkiego konkursu, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział i zostali docenieni aż w trzech kategoriach.

            I kat. -  praca plastyczna -  nagrodę otrzymały: Zofia Tabinowska (kl. II) i Parycja Szpindor (kl. II)

            Wyróżnienia: Martyna Bąk (Kl.I), Konstancja Fac (kl. I),  Emilia Trawnicka (kl. I),

            Antonina Żywczak   (kl. II), Leon Fac  (kl. II)  Gabriela Chłopek  (kl. IV)

            II kat.  – plakatnagrodę otrzymała Nela łuc z kl. III

            II kat. – piosenka – nagrodę otrzymały: Maja Łuc, Martyna Bąk, Amelia Sitarz, Emilia Trawnicka, Konstancja Fac z klasy I, które zaśpiewały piosenkę pt. „Straszne żaby”

            III kat. - prace multimedialnewyróżnienia przyznano Lenie Radochońskiej z kl. V i Lenie Łuc z klasy VII

            Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!!I

          • Witamy Wiosnę!

          • 21 marca najmłodsi uczniowie naszej witali wiosnę „kolorowymi skarpetkami”, „szalonymi fryzurami”, wzięli udział w grze terenowej - ,,W poszukiwaniu wiosny”, a następnie  pożegnali zimę starym obyczajem czyli topieniem marzanny.

            Od dzisiaj cieszymy się wiosną!!!

          • Dzień Otwarty Elektronika

          • 22 marca klasy VII i VIII wraz z wychowawczyniami udały się na Dzień Otwarty Elektronika. W tym dniu Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących (Technikum Nr 4 i IV LO), otworzyło swoje drzwi dla zainteresowanych kandydatów. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, jej nauczycielami, dyrekcją oraz uczniami. Dodatkowo wzięli udział w ciekawych zajęciach, warsztatach oraz wykładach. Ciekawym doświadczeniem na pewno było obejrzenie klasopracowni oraz specjalistycznych pracowni zawodowych. 

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

            Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki w celu zwrócenia uwagi na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

          • Żywa lekcja historii

          • 19 marca  Szkole Podstawowej im. bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w Buszkowicach po raz kolejny miała miejsce niezwykła lekcja historii. W tym dniu w murach naszej szkoły gościliśmy Panią Krystynę Zwierkowską – byłą prezes Związku Sybiraków III RP. Nasz gość w sposób niezwykły i przejmujący opowiedział o swym ponad sześcioletnim zesłaniu na Nieludzką Ziemię. Spotkanie to było żywą lekcją historii, gdyż Pani Krystyna, jako uczestnik wydarzeń, podzieliła się ze słuchaczami swymi tragicznymi i przejmującymi wspomnieniami. Opowieść swoją rozpoczęła od relacji z dnia wywózki 10 lutego 1940r. Następnie przedstawiła dzieje podróży w bydlęcych wagonach w syberyjskie tajgi. Kolejnym etapem wspomnień były relacje związane z jej pobytem, jako maleńkiego dziecka, na Syberii, gdzie głód, przejmujące zimno, wszy i choroby stanowiły nieodłączny element codziennej egzystencji. Pragnienie powrotu do ojczyzny, szczera modlitwa i opowieści o kromce białego  chleba, którą dzieci znały tylko z opowieści bliskich, dodawały im siły, aby przetrwać. Skupienie i poruszenie młodzieży w czasie przekazu Pani Krystyny, świadczyły o tym, że przekazywana przez nią relacja głęboko ją wzruszyła i udowodniła ,że żywy przekaz naocznego uczestnika, trafia o wiele bardziej do odbiorcy niż podręcznikowa lekcja historii.

          • Wycieczka kl. II do biblioteki i muzeum

          • W dniu 14 marca 2024 r. dzieci z klasy II  wraz z opiekunami uczestniczyły w zajęciach edukacyjno – czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przemyślu oraz w warsztatach w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. W bibliotece zapoznały się z księgozbiorem oraz sposobem wypożyczania książek. Następnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących emocji. Dowiedziały się czym są emocje i co je wywołuje. Uświadomiły też sobie, że emocje  są zmienne, gdyż czasem smutek zamienia się w radość,  radość w złość, a strach przeradza się w spokój. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta dzieci w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i tematyka Świąt Wielkanocnych. Tutaj dzieci poznały historie oraz zwyczaje wielkanocne i składały z papierowych elementów wielkanocny koszyczek do którego otrzymały czekoladowe pisanki. Zajęcia warsztatowe z dziećmi przeprowadził pracownik MNZP p. Tomasz Król, któremu serdecznie dziękujemy. Wszyscy w dobrych humorach i w świątecznym nastroju wróciliśmy do szkoły.

          • Warsztaty edukacyjne uczniów kl. I i III w Przemyślu.

          • 12 marca 2024r. uczniowie kl. I i III odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Przemyślu i wzięli udział w zajęciach czytelniczo – edukacyjnych pt. „Zaczytani z tabletami – podróże z książkami reporterki Neli”. Podczas zajęć Nela towarzyszyła dzieciom w odkrywaniu podwodnego świata mórz i oceanów. Ponadto na zajęciach skorzystano z możliwości, jaką daje aplikacja „See More”, która służy do skanowania kodów QR z książek Neli, dzięki czemu można zobaczyć wiele dodatkowych materiałów i filmów małej reporterki. Po zakończeniu zajęć uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, zgromadzonym księgozbiorem oraz dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty muzealne pt. "Ochrą i węglem - paleolityczna sztuka jaskiniowa" w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Pan archeolog zaprezentował ciekawą prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom warunki panujące na Ziemi podczas epoki lodowcowej. Opowiedział również o żyjących wtedy ludziach jaskiniowych i zwierzętach. Dodatkowo wszyscy mieli okazję zapoznać się z rysunkami, malowidłami, rytami i płaskorzeźbami odkrytymi w jaskiniach z tej odległej epoki. Warsztaty połączone były z zajęciami plastycznymi, gdzie wykorzystując ochrę i węgiel dzieci tworzyły własne malowidła na ścianach muzeum.
            Dzieci były zachwycone taką formą zajęć edukacyjnych.

          • Warsztaty baśniowe w oddziale przedszkolnym

          • 29 lutego uczniowie klasy VI odwiedzili swoich młodszych kolegów z oddziału „0”. W tym dniu stali się animatorami zabaw dla dzieci. Bardzo sumiennie i   odpowiednio przygotowali  się do zajęć, poprzez zaplanowanie określonych zadań i  sposobu ich realizacji. Wykazali się kreatywnością w planowaniu, tworzeniu i wdrażaniu nowych zabaw. Dzięki temu zachęcili dzieci do zabawy i nakłonili do aktywności fizycznej i umysłowej. Wśród różnych, ciekawych zadań znalazły się: rozpoznawanie baśni na podstawie fragmentu tekstu, zagadki dotyczące baśniowych bohaterów, układanie puzzli, wskazywanie różnic na obrazkach i wiele innych. Były również zabawy ruchowe i tańce do piosenki „ Witajcie w naszej bajce”. Szóstoklasiści pamiętali również o słodkich nagrodach i drobnych upominkach. Wnioskując po radosnych buziach i zaangażowaniu maluchów zajęcia bardzo im się podobały.

          • Kolejny sukces naszej uczennicy!

          • 01.03.2024r. w Zespole Szkół Muzycznych w Przemyślu odbył się XVI Przegląd Piosenki Dziecięcej „W Krainie Piosenki”, którego celem było stwarzanie możliwości prezentacji muzycznych umiejętności dzieci oraz odkrywanie i promowanie  twórczości dziecięcej. Podczas konkursu można było obejrzeć i wysłuchać solistów oraz zespoły muzyczne dzieci  z klas I – III. Naszą szkołę w kategorii soliści  reprezentowała Konstancja Fac z klasy I w piosence pt. „Był sobie strach”, która zdobyła tytuł laureata.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie „LEON”

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON”. W jego edycji jesiennej udział wzięli uczniowie z klasy II, III i V. Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności z matematyki, ze sprawności zintegrowanych, odkrywanie ukrytych talentów oraz rozwijanie u uczniów logicznego myślenia.Z radością informujemy, że nasi uczniowie  w tym konkursie zajęli zaszczytne miejsca:
            Dyplom Laureata z matematyki  otrzymali:                                                    

             - Lena Radochońska –  V miejsce  (kl. V)                                         

            -  Franciszek Kowal  - V miejsce  (kl.V)             

             -  Hubert Kopeć  - V miejsce (kl. V)

            -  Dominik Zawada – IX miejsce  (kl. II)

            Pozostali uczniowie w konkursie osiągnęli również wysokie wyniki zajmując
            miejsca w pierwszej trzydzietstce.


            Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

          • Wiosna oczami naszych uczniów

          • Mamy już pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Poniżej prezentujemy niektóre z nich. Wszystkie zdjęcia były wykonane w pobliżu naszej szkoły przez uczniów klasy I i III.

  • Galeria zdjęć

      brak danych