• Czerwiec 2023r.

• 1. Lekcja biologii w klasie V - Okrytonasienne i ich znaczenie.

Podczas lekcji biologii uczniowie klasy piątej fotografowali pospolite rośliny okrytonasienne, które rosną w najbliższym otoczeniu szkoły.

Było to dla niektórych pierwsze spotkanie z aparatem fotograficznym. Robienie zdjęć sprawiło uczniom wielką frajdę, chociaż jak sami mówili nie wszystkie są doskonałe.

Wśród fotografowanych roślin widzimy na zdjęciach m.in. młodą lipę posadzoną wiosną przez uczniów, stokrotki pospolite, koniczynę różową, przetacznika ożankowego.

Autorami zdjęć są: Wiktoria Galej, Jagoda Jodłowska, Ewa Kuc, Olga Stasicka i Kinga Zwirn.

Lekcję biologii przeprowadziła Barbara Kropieniewicz.

2. Zajęcia terenowe w klasie IV.

W ramach lekcji przyrody odbyliśmy wycieczkę do starej cegielni w Buszkowicach. Podczas drogi spotkalismy miejscowego pszczelarza, który opowiedział nam o życiu pszczół i pokazał królową w ulu. Zobaczyliśmy tez pole faceliowe, rosliny miododajnej, która bardzo lubią pszczoły.

Na cegielni wypatrywaliśmy rzadkiego ptaka żołnę, która ma tam swoje gniazda.

Zobaczyliśmy stary komin, który kiedyś był częścią cegielni.

Podczas całej wyprawy robiliśmy zdjęcia, które zamieszczamy poniżej.

Uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem przyrody"

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci