• Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole

            Korzystając z uroków pierwszych dni pięknej jesieni 29 września, uczniowie klasy II w godzinach popołudniowych świętowali święto pieczonego ziemniaka. Ognisko przygotowali rodzice, a pieczone ziemniaki i kiełbaski prosto z ognia były po prostu pyszne. Rodzice zadbali również o inne smakołyki. Najważniejsze jednak było to, że byliśmy wszyscy razem tego popołudnia i świetnie się bawiliśmy: dzieci i rodzice. Mieliśmy czas porozmawiać, pośmiać się, wreszcie być po prostu razem. Zwieńczeniem tego dnia był wspólny mecz piłki nożnej dziewczynki kontra chłopcy oraz wesoła zabawa przy muzyce na świeżym powietrzu. To był super dzień i już czekamy na kolejny rok 😀 Serdeczne podziękowania składam wszystkim rodzicom za zorganizowanie tak super fajnej imprezy.

          • Wycieczka do Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Rzeszowie

            26 września uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce pod Rzeszowem, gdzie mogli się przekonać jak fascynującym przeżyciem jest spotkanie z „nauką” z różnych dziedzin. Miejsce to nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale pozwala także w sposób praktyczny doświadczać tego, co dostarcza nam dziś współczesna nauka. Uczniowie mieli okazję do woli testować, dotykać, eksperymentować, przeprowadzać doświadczenia z wykorzystaniem ponad 200 interaktywnych eksponatów. Bawiąc się, a przy tym rozwijając swoją naukową ciekawość mogli przenieść się w inny wymiar naszej codziennej rzeczywistości. Oprócz nauki i ciekawych eksponatów na każdym piętrze mogli odpocząć w specjalnych strefach relaksu. Uwieńczeniem wycieczki była podróż samolotem AN-2, gdzie uczniowie mogli posłuchać historii słynnego Antonowa i zob

          • Narodowe Czytanie - „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

            18 września uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu utworu Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Dzięki nauczycielom i uczniom , którzy w piękny sposób czytali obszerne fragmenty powieści, odkryliśmy atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Dowiedzieliśmy się o dziedzictwie Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie, jako symbolu i fundamencie narodowej pamięci. Spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchaliśmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

            15 września obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klasy I postanowili przyłączyć się do jego obchodów.
            Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Na początku dzieci obejrzały film „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł malując je kolorowymi farbami.

          • Zaczytani uczniowie klasy III

            We wtorek 12 września uczniowie kl. III gościli Panią Edytę Kopczak, która w ramach prowadzonej w tej klasie innowacji pt. „Zaczytani – jak czytać z klasą?” czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję posłuchać takich utworów jak: „Lokomotywa” i „Rzepka”, do której dzieci odtworzyły inscenizację. Po spotkaniu trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem tworzyli ilustracje do wierszy. Pani Edycie bardzo dziękujemy i zachęcamy innych rodziców do wspólnego czytania.

          • Podziękowania!

            Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani
            w przygotowanie historycznego dla naszej społeczności wydarzenia, jakim jest nadanie szkole imienia i sztandaru składamy

            serdeczne podziękowanie!

            Uroczystości, którą przeżywaliśmy w dniu 29 maja 2023r., towarzyszyły również liczne atrakcje dla dzieci, w przygotowanie których, oprócz rodziców, włączyły się także służby mundirowe: żołnierze z 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, zespół wokalno-muzyczny z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, Ochotnicza Straż Pożarna z Buszkowic oraz lokalne instytucje: Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Sportowy „Zryw” z Buszkowiczek, wolontariusze z grupy ratownictwa medycznego.

          • Święto Rodziny w klasie II

            14 czerwca w kl. II odbyło się przedstawienie z okazji Święta Rodziny. Uczniowie zamienili się w prawdziwych aktorów, aby móc zaprezentować swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Był to bardzo ważny dzień nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców, którzy mogli podziwiać talenty swoich dzieci. Nie zabrakło oczywiście wzruszeń i emocji, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom uroczystości. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

          • Wycieczka uczniów kl. II i III do Krakowa

            7 czerwca 2023r. odbyła się wycieczka uczniów klas II i III do Krakowa. W Krakowie uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Zwiedziliśmy królewski Wawel, Sukiennice, mieliśmy okazję usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, odczuć niepowtarzalny klimat spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim. Była to bardzo dobra lekcja historii. Niektórzy w Krakowie byli po raz pierwszy, wrażenia ich są nie do opisania, radość dzieci, które dodatkowo zobaczyły wawelskiego smoka - bezcenna. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie krakowskiego ZOO, gdzie wszyscy mieli okazję przyglądać się różnorodnym zwierzętom z rozmaitych krańców świata.

          • Job Shadowing w naszej szkole

            W dniach 29.05.-02.06. gościliśmy delegację nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły średniej z miejscowości Valsequillo, która znajduje się na pięknej wyspie Gran Canaria. Celem wizyty hiszpańskich nauczycieli była realizacja mobilności „Job Shadowing” – działania w ramach projektu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

          • "Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy"

            Nasza szkoła po raz trzeci dostała możliwość udziału w kolejnej już czwartej edycji warsztatów malarskich realizowanych przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych w Warszawie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu. Warsztaty adresowane były do uzdolnionej plastycznie młodzieży oraz nauczycieli plastyki szkół powszechnych i plastycznych, pedagogów mających już swoje dokonania na tym polu. Tym razem zaszczyt sprawdzenia się i wzięcia udziału w warsztatach otrzymała uczennica kl. VII Gabriela Kic oraz pedagog i nauczyciel plastyki pani Ewa Gawczyńska. Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich to 3-dniowe warsztaty malarskie, które odbyły się w dniach 5-7 czerwca 2023 r. w PCEN w Przemyślu a poprowadzone zostały przez wybitnego polskiego malarza pana Roberta Bluja oraz jego córkę, malarkę młodego pokolenia, Ewelinę Bluj. Tematem pra

          • Kolejne sukcesy naszych uczniów!

            5 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Żurawicy odbyła się 16. Edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gminy Żurawica. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Wyszatycach na czele z panią Barbarą Semków. W konkursie brały udział dzieci, które były podzielone na trzy kategorie: pierwsza i najliczniejsza grupa to uczniowie klas 0-III, druga to uczniowie klas IV-VI oraz trzecia, przedstawiciele klas VII-VIII. Popisy wokalne oceniało profesjonalne jury w składzie: Barbara Duńska – nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, Julia Mielniczek – absolwentka wydziału wokalnego tejże szkoły oraz Małgorzata Glesman – muzyk, instruktor do spraw promocji i upowszechniania kultury. Występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie, pełne wrażeń duchowych i emocji, jednak nagrodzeni mogli zostać tylko najlepsi, a wśród nich znaleźli się nasi uczniowie

          • Wycieczka nad Jezioro Solińskie

            W dniu 6 czerwca uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami, udali się na całodniową wycieczkę nad Jezioro Solińskie. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie elektrowni i wnętrza zapory wodnej. Po obejrzeniu filmu opisującego zasady działania zapory i pokazującego różne odnawialne źródła energii, uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem udali się w głąb tamy, aby zwiedzić halę maszyn, zobaczyć stare turbiny oraz przejść przez galerię nr 1 i nr 2. Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Pobyt dopełnił wolny czas spędzony przy pysznym posiłku oraz wspólnych spacerach.

          • Święto Rodziny w klasie I

            W dniu 07 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny (Dzień Mamy i Taty). Z tej okazji uczniowie klasy I przygotowali występ dla rodziców. Najpierw były dwie krótkie scenki: „Małgorzatka szuka matki” oraz „Kwiatki dla matki”. Rodzice z dumą i radością podziwiali talenty swoich pociech. Były jeszcze wiersze i piosenki dla kochanych rodziców. Dzieci w ten sposób okazały rodzicom swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania. Na zakończenie chórem zaśpiewały sto lat i wręczyły im własnoręcznie zrobione upominki. W podziękowaniu otrzymały ogromne brawa, a po występie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          • Dzień Dziecka

            W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I, II wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw „Korona” w Jarosławiu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz orientacji przestrzennej. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in.: trampolin, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, karuzeli. Dzieci z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

          • 26 maja - Dzień Matki

            26 maja to najpiękniejszy dzień w roku - Dzień Matki – to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.Tegoroczny Dzień Matki zorganizowany przez uczniów klasy III odbył się w piątek, 26 maja w naszym kościele parafialnym. Dzieci w wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość, wdziczność, przywiązanie i szacunek dla swoich mam.
            Wszystkim Mamom życzymy byście przez długie lata cieszyły się dobrym zdrowiem i radością i abyście miały jak najmniej trosk i zmartwień.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • logo Erasmus+

    • Librus Synergia
      • Budowa Hali Sportowej

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1029956
  • Galeria zdjęć

      brak danych