• Świąteczne warsztaty w klasie II i III

            17 grudnia w klasie II i III odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Była to idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też przybliżyć tradycję Bożonarodzeniową. W ciepłej, świątecznej atmosferze, z wielkim zaangażowaniem wykonywaliśmy piękne ozdoby świąteczne. Efekty były imponujące. Podczas zajęć dopisywał nam humor i radość z tworzenia.

          • Konkurs na najpiękniejszą choinkę

            Listopadowe i grudniowe dni uczniowie naszej szkoły poświęcili na wykonanie choinek bożonarodzeniowych dowolną techniką. Prace dzieci zostały wykonane pomysłowo, starannie. Choinki te upiększają naszą szkołę w okresie bożonarodzeniowym.
            Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i wykonanie prac. Wybór prac był bardzo trudny, jednak podjęto następujące decyzje;
            I miejsce - Maria Kowal (klasa V)
            II miejsce Eryk Sitarz (klasa III)
            III miejsce Oliwia Kołodziej (klasa V)
            Wyróżnienia otrzymały choinki Laury Sowy, Róży Szybiak, Michała Pietrusia, Kornelii Gawor i Gabrysi Chłopek.

          • Interaktywne spotkanie z bajką

            W poniedziałek, 20.12.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III obejrzały przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa niezwykły spektakl, dzięki któremu miały okazję obcować z teatrem, sztuką i magią. Zaprezentowany spektakl, pozwolił małym widzom przenieść się na cztery plany filmowe, gdzie artyści przedstawiali fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu”, „Pocahontas”, łącząc świat filmu ze światem teatru. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały narratora, odpowiadały na jego pytania, wykonywały zadania oraz obserwowały iluminację i łapały bańki mydlane. Na zakończenie spotkania aktor wręczył dzieciom książeczki z edukacyjnymi quizami i zagadkami oraz zakładkami z poznanych bajek.

          • Warsztaty "Majsterkowo" w Castoramie

            W piątek 10 grudnia 2021r. uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę w Przemyślu. Głównym celem warsztatów było rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie w dzieciach pasji do majsterkowania.
            Uczniowie pod okiem specjalisty wykonali piękne stroiki bożonarodzeniowe. Dzieci samodzielnie łączyły poszczególne elementy, a następnie ozdabiały wedle własnych pomysłów. Wszystkie prace wykonane zostały bardzo starannie i pomysłowo. Warsztaty okazały się dla dzieci wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji.

          • Niech symbol pustego talerza, nie będzie pustym znakiem

            Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim Święta Nadziei – nadziei na lepsze jutro. Jest wielu ludzi potrzebujących pomocy, o których szczególnie w tym świątecznym czasie powinniśmy pamiętać. Ponieważ nawet najmniejszy akt dobrej woli może sprawić, iż ktoś nie będzie głodny w te święta. Dlatego też uczniowie naszej szkoły i ich rodzice po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc potrzebującym rodzinom, samotnym seniorom czy osobom z niepełnosprawnościami.
            Wolontariusze tego stowarzyszenia docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności. Ofiarność i zaangażowanie naszych uczniów, a zwłaszcza ich rodziców, w akcję było niezwykle budujące, dlatego też składamy wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania.

          • Niespodzianka od Świętego Mikołaja

            Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Uczniowie już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj również w tym roku nie zawiódł dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali list od Św. Mikołaja i upominek w postali biletu do kina. Radości było co nie miara, uśmiech towarzyszył na twarzach dzieci przez cały dzień.

          • Andrzejki

            Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Andrzejkowe wróżby dostarczyły naszym najmłodszym uczniom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dużo było śmiechu i radości, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Pamiętajmy jednak, aby traktować przepowiednie z przymrużeniem oka, bo „Andrzejki” to tylko zabawa.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie I

            W dniu 25.11. 2021r. pierwszaki uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m.in. przy piosence: "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
            Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z klasy.

          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasie II i III

            25.11.2021r. uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Z tej okazji obejrzały film o historii powstania Święta Pluszowego Misia i prezentację o różnych gatunkach niedźwiedzi żyjących na całym świecie. Poznały różne bajki, których bohaterami są misie i bawiły się w rytm misiowych piosenek. Na zakończenie opisywały swojego pluszaka i prezentowały swoje talenty plastyczne przy wykonaniu portretu misia.

          • Z wizytą w teatrze ...

            15.11.2021r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli w przemyskim Centrum Kulturalnym spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.
            Pełne dynamiki i humoru dialogi, pomysłowa scenografia i kolorowe efekty świetlne sprawiły, że dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy bohaterów.
            Przedstawienie niosło za sobą przesłanie mówiące o tym, że dobroć uczyniona innym, po pewnym czasie powróci.

          • Wycieczka uczniów kl. II i III do Bóbrki

            10 listopada 2021r. uczniowie klasy II i III brali udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

            Na początku wycieczki uczniowie zwiedzili skansen, gdzie zobaczyli min.: obelisk kamienny wzniesiony przez I. Łukasiewicza, upamiętniający założenie kopalni „oleju skalnego” w 1854 roku, dwa czynne szybiki naftowe (kopanki) „Franek” i „Janina”, kuźnie, kotłownie, kieraty pompowe, wiertnice udarową, napędzaną maszyną parową (lokomobil).
            Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja multimedialna w warsztacie i domu Łukasiewicza, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uczniowie mogli zobaczyć m.in. interaktywne wnętrze apteki, dawne laboratorium oraz pracę aptekarza.

        • "Być jak Ignacy"
          • "Być jak Ignacy"

            To my uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej w Buszkowicach. Pragniemy podzielić się z Wami pewnymi wiadomościami. A więc w bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt PGNiG pt.: ”Być jak Ignacy”. Projekt ten składa się z 8 bloków tematycznych, które prowadzą nas śladami naukowca. Główny bohater zniknął! Jego dzielny przyjaciel Blu potrzebuje naszej pomocy, by go odnaleźć. Pomagają nam w tym zadania i wskazówki, którymi należy się kierować. Zadania te umieszczone są w scenariuszach lekcji, które ubogacone są nie tylko w treści, ale w różne zagadki i filmy edukacyjne. Jesteśmy w trakcie realizacji części 2. Życzymy sobie przeżycia ciekawych przygód i doświadczeń. Do usłyszenia!

          • 11 listopada - Narodowy Dzień Niepodległości


            "Dzisiaj wielka jest rocznica,

            Jedenasty listopada!

            Tym, co zmarli za ojczyznę,

            Hołd wdzięczności Polska składa."

            11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. 103 lata temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

            10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który był poświęcony temu wydarzeniu. Uczniowie klas VII oraz VIII przypomnieli o tym, jakie były okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki wierszom oraz piosenkom młodzi artyści oraz widzowie mogli wczuć się w atmosferę tamtych dni oraz zrozumieć, czym kierowali się ludzie, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

          • Dzień Postaci z Bajek w klasie pierwszej

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 5 listopada, uczniowie klasy I uczestniczyli z zajęciach edukacyjno-czytelniczych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Tego dnia dzieci wysłuchały fragmentów znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie, przypominały tytuły bajek, z których pochodzą oraz dobierały rekwizyty do stroju. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa oraz doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Uczniowie świetnie się bawili i na pewno zapadnie im ten dzień w pamięci. Wycieczka do PBP sprawiła dzieciom wiele radości.

          • CodeWeek 2021 - Europejski Tydzień Kodowania

            Uczniowie klasy II i klas IV - VIII wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek 2021). Jest to akcja organizowana w całej Europie i skierowana do wszystkich osób, które chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Celem CodeWeeku jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i dorosłych.
            Dla naszych uczniów był to tydzień kreatywności, logicznego myślenia oraz poszukiwania rozwiązań przez doświadczenie, naukę oraz zabawę (odkodowywanie obrazków, rozwiązywanie różnych łamigłówek, odkrywanie tajników programowania Lego Mindstorms, programowanie w aplikacji Scratch, Pixblocks Quiver i taniec robotów, tzw, Robodance).

          • "Światełko pamięci"

            Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Światełko pamięci”, w ramach której trwała zbiórka zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną m. in na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim we Lwowie. Akcję organizują wspólnie Konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów oraz TVP Rzeszów. Jest to już 16 edycja tej akcji, zainicjowali ją dziennikarze Polskiego Radia Lwów. Na tych nekropoliach spoczywa wielu wybitnych Polaków: pisarzy , poetów a także żołnierzy walczących o naszą wolność. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, składamy serdeczne podziękowania.

          • Wycieczka uczniów klasy IV do Przemyśla

            Uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Przemyśla. W jej trakcie zwiedzili Zamek Kazimierzowski, gdzie poznali historię obiektu a z attyki baszty północnej mogli podziwiać panoramę miasta. Następnie udali się do Archikatedry Przemyskiej, gdzie mieli okazję zobaczyć unikalne w skali kraju i udostępnione do zwiedzania krypty przemyskich biskupów i osób świeckich. Kolejny punkt programu stanowił Rynek starego miasta z jego urokliwymi kamienicami a potem Kościół Franciszkanów, gdzie dzieci mogły obejrzeć wspaniałe ołtarze po renowacji tego obiektu sakralnego.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • logo Erasmus+

    • Librus Synergia
      • Budowa Hali Sportowej

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1035666
  • Galeria zdjęć

      brak danych