Wspaniały sukces matematyczny!
W dniu 6 maja 2016r. odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas IV i V, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Żurawicy. Szkołę Podstawową z Buszkowic reprezentowali uczniowie tych klas z opiekunem p. Marią Tabinowską. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili wysoki poziom przygotowania matematycznego.
W kategorii dla klasy IV - I miejsce zajął Kacper Kocaj, zaś w kategorii klas V - I miejsce zdobył Jakub Kopeć,
II miejsce - Jakub Harłacz.
Serdecznie gratulujemy!
Wyniki z ogólnopolskiego konkursu Zuch
8 i 9 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Zuch (teście zintegrowanym) i konkursie Zuch z języka angielskiego. Nasza uczennica z klasy II, Maja Radochońska, wykazała się ogromną wiedzą i uzyskała I miejsce w konkursie Zuch z języka angielskiego! Wysokie V miejsce zajął również Filip Buryło z klasy I w teście zintegrowanym. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie rónież zajęli wysokie miejsca. Laureatami konkursu z języka angielskiego zostali także: Agata Bielech i Milena Szozda z klasy III. Laureatami konkursu zintegrowanego zostali: Natalia Bochnacka, Róża Szybiak, Amelia Łygan, Victoria Lupa i Wiktor Ustijanowski z klasy I, Maja Radochońska z klasy II oraz Milena Szozda z klasy III.
AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 30.04.odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klas V-VI był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem. Inscenizacja przypomniała okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreśliła znaczenie tego ważnego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu. W inscenizacji uczniowie zwrócili również uwagę na fakt, iż współcześni Polacy, żyjąc w zawrotnym tempie, na plan pierwszy wysuwają teraźniejszość. Snują plany na przyszłość, często nie pamiętając o przeszłości.
ZDROWE I POŻYWNE PRZEKĄSKI
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, należy je zjeść, aby zdrowo zacząć dzień i mieć siłę do pracy i nauki . Dlatego uczniowie klasy VI na godzinie wychowawczej przygotowywali zdrowe i pożywne przekąski. Były to kolorowe kanapki, na których można było znaleźć twarożek z warzywami, warzywa, chudą wędlinę itd. . Były one nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin Inni uczniowie zajęli się przygotowaniem sałatki greckiej. Na deser zaś podano sałatkę owocową.
Celem zajęć było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, zapoznanie uczniów z wartościami odżywczymi produktów składających się na piramidę żywieniową, doskonalenie umiejętności odpowiedniego komponowania zdrowego posiłku, wskazanie na celowość zróżnicowanej diety, higiena i bezpieczeństwo w czasie przygotowania dań.
WARSZTATY EKOLOGICZNE
W dniu 26 kwietnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Celem nadrzędnym zajęć było umacnianie postaw proekologicznych i propagowanie ich wśród uczniów, a także kształcenie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.
W trakcie zajęć uczniowie zaprojektowali i wykonali ciekawe stroje ekologiczne z surowców wtórnych i prezentowali je w rytm muzyki, jako pokaz mody ekologicznej. Pracując w grupach rozwiązali test wiedzy o środowisku naturalnym człowieka, a także wykorzystując wyobraźnię i zdolności plastyczne, w pomysłowy sposób przedstawili sposoby ochrony środowiska naturalnego.
Warsztaty klasy I "Od ziarenka do bochenka"
19 kwietnia 2016 r. klasa I brała udział w warsztatach pt. "Od ziarenka do bochenka" organizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Pani przewodnik zabrała nas do dalekiej przeszłości. Pokazała jak dawniej ludzie mełli ziarna, aby otrzymać mąkę i jakich narzędzi używali. Zwrócono również uwagę dzieci na poszanowanie chleba. Następnie przyszedł czas, aby poznać etapy wypiekania chleba. Wszyscy uczestnicy pod czujnym okiem pani przewodnik robili swój własny chlebek. Po upieczeniu był czas na degustacje chlebków i zwiedzanie muzeum. Wycieczka do Przemyśla była bardzo udana, zważywszy również na wspaniałą pogodę w tym dniu. Dzieci skorzystały ze słońca i odbyły spacer po Starym Mieście pod czujnym okiem wychowawcy oraz pań: E. Gawor, S. Łuc, R. Szybiak, W. Lupa, którym to serdecznie dziękujemy.
Podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego
19 kwietnia 2016 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto Konkurs FASCYNUJĄCE, MĄDRE, CIEKAWE… HISTORIE W KSIĄŻKACH PAWŁA BERĘSEWICZA. Jury w składzie: Brunon Lemek (przewodniczący), Henryk Lasko, Katarzyna Bednarz –Soja dokonało oceny 179 prac plastycznych i przyznało 16 nagród. Wśród nagrodzonych są uczennice naszej szkoły z klasy I: Aleksandra Mrozek i Victoria Lupa. GRATULUJEMY!
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
Dnia 14 kwietnia uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie wiadomości i umiejętności uczniów klasy III. Pomimo stresu i przejęcia dzieci chętnie wzięły udział w teście i z uśmiechem na twarzy - po obejrzeniu filmu relaksacyjnego z „Bratkiem” rozpoczęli sprawdzian. Przebieg sprawdzianu:
Hodowla fasoli
Uczniowie klasy trzeciej założyli swoją klasową hodowlę fasoli. W ramach edukacji przyrodniczej dzieci przeprowadziły doświadczenie polegające na zasadzeniu fasoli w ziemi, w piasku oraz w ziemi pomieszanej z piaskiem. Następnie każde dziecko dbało indywidualnie o swoją roślinkę, podlewało ją i pielęgnowało w odpowiedni sposób. 25 kwietnia doświadczenie dobiegło końca a efekty były naprawdę zdumiewające. Dzieci pochwaliłysię swoimi osiągnięciami zabierając roślinki do domu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęćw naszej galerii.
"Legenda o Smoku Wawelskim"
Nasza szkoła dba o ogólny rozwój wychowanków. Ważnym elementem tego wychowania jest wychowanie przez szeroko rozumianą sztukę. Do szkoły często zaprasza się aktorów teatru, aby przybliżać sztukę młodemu widzowi. 25 kwitnia 2016r. gościł u nas teatr Fiku - Miku z Rzeszowa, który zaprezentował „Legendę o Smoku Wawelskim”. Spektakl przedstawiał jedną z najpopularniejszych polskich legend o smoku mieszkającym wiele lat temu w krakowskiej pieczarze. Przy nagraniach góralskiej muzyki i z pomocą pluszowych „aktorów” dzieci poznały historię dzielnego szewczyka, który dzięki sprytowi pokonał niebezpiecznego przeciwnika. Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami za piękny występ. /Zdjęcia w naszej galerii/
Wycieczka do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
W dniu 21 kwietnia 2016 r. dzieci z klasy "0" i klasy II odwiedziły rzeszowskie Muzeum Dobranocek. Dzieci poznały dawnych bohaterów wieczorynek, których przygodami żyli ich dziadkowie i rodzice. W szklanych gablotkach czekały na nich oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze – Miś Uszatek, Zajączek, Króliczek i Piesek Kruczek, a także Miś Colargol i Plastuś - przyjaciel Tosi - z Plastusiowego Pamiętnika. W zbiorach muzeum znajdowały się także liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Można było też spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych.
Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć popularne dobranocki w sali projekcyjnej i zwiedzić wystawę pt. „Gwiezdne wojny”, na której można było zobacz
Sport to zdrowie!
Jedną z form pracy z dziećmi w edukacji wczesnoszkolnej jest metoda projektów. Metoda ta polega na tym, że dzieci samodzielnie (pod dyskretną opieką nauczyciela) realizują przedsięwzięcie według przyjętych wcześniej założeń. Wykonując zadanie zdobywają określoną wiedzę i kształtują wiele umiejętności.
Uczniowie klasy II po udanej realizacji projektu "Pogoda" tym razem realizowali temat „Sport to zdrowie”. Zostali podzileni na grupy, a każda grupa otrzymała zadanie do wykonania:
- grupa I - Miejsca do uprawiania sportu w naszej miejscowości lub w najbliższej okolicy
- grupa II - Sylwetki najpopularniejszych sportowców
- grupa III - Przygotowanie plakatów, dyplomów, quizów, medali
- grupa IV - Przygotowanie konkurencji sportowych
Kluczem do sukcesu było przekonanie dzieci, żeby przejęły odpowiedzialność za wykonanie zadań określonych w projekcie. Udało się to osiągnąć. Dzięki tem
1 kwietnia w naszej szkole odbyła się XVI edycja Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III szkół podstawowych Gminy Żurawica- NIEDŹWIADEK 2016. Celem konkursu było promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie oraz inspirowanie dzieci do rozwijania zainteresowań matematycznych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, reprezentujących 4 szkoły podstawowe: SP Orzechowce, SP Wyszatyce, SP2 Żurawica oraz SP Buszkowice.
Sukces ortograficzny
W dniu 07 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wyszatycach, odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III o tytuł „Mistrza Ortografii". Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz dbałość o piękno i poprawność używania języka polskiego. Miło nam poinformować, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły na etapie gminnym tego konkursu odnieśli wspaniały sukces - I miejsce zajęła Milena Szozda z klasy III, a II miejsce Agata Bielech, także uczennica klasy III. Wykazały się one najlepszą znajomością zasad pisowni. W nagrodę otrzymały dyplomy i książki. Naszą szkołę również godnie reprezentowały Amanda Kopańska i Emilia Szczęsna. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na II etapie konkursu ortograficznego. /zdjęcia w galerii/
Akcja "Wkręć się w autyzm"
Dnia 1 kwietnia w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia także zakończyła się akcja "Wkręć się w autyzm" która trwała już od kilku tygodni. W akcji, którą kierowała p. Marta Spólnik, udział wzięli uczniowie z klas IV-VI. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz tolerancji w stosunku do osób z autyzmem i z Zespołem Aspergera. Uczniowie biorący udział w akcji wykonali plakaty promujące rozpowszechnianie informacji na temat tego zaburzenia - kilka z nich zostało wyróżnionych i nagrodzonych. Ponadto tego dnia wszyscy uczniowie ubrali się na niebiesko na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. /zdjęcia w galerii/
Warsztaty wielkanocne
Dnia 22.03.2016r. odbyły się warsztaty wielkanocne, w których udział wzięli uczniowie klasy I i III. Pani Marta Spólnik przygotowała prezentację dla dzieci odnośnie zwyczajów, tradycji a także symboli Wielkanocnych. Dzieci mogły zapoznać się z rożnorodnymi technikami i metodami wykonywania pisanek, następnie samodzielnie przystąpiły do pracy, co przyniosło wspaniałe efekty oraz wiele, wiele radości. Pomocą służyły wychowawczynie klas (p. Teresa Fac oraz p. Alicja Kiek). /zdjęcia w galerii/
23 marca społeczność naszej szkoły uczestniczyła w misterium Męki Pańskiej, przygotowanym przez uczniów klas V-VI. Celem przedstawienia było przypomnienie, jakie znaczenie ma cierpienie i męka Chrystusa dla każdego z nas, jak przeżywamy ten czas, a także jak kultywujemy tradycje wielkanocne. Nazwą "misterium paschalne" obejmujemy następujące wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa: śmierć, zmartwychwstanie wniebowstąpienie, a także zesłanie Ducha Świętego na apostołów. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dokonały się w dniach żydowskiego święta Paschy. Obchodzono je corocznie na pamiątkę wyzwolenia z niewoli egipskiej. To wyzwolenie łączyło się z przymierzem zawartym między Bogiem i ludem izraelskim, który dzięki doświadczeniu opieki Bożej i przyjęciu Bożych przykazań zdobył świadomość swojej tożsamości - stal się ludem wybranym. Nasi aktorzy wspaniale oddali klimat nadchodzących Świąt Wie
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus
napełnia Wasze serca wiarą i nadzieją.Życzymy Wam, aby tegoroczny stół był obficie zastawiony i nie zabrakło przy
nim nikogo bliskiego, a czas ten był okazją do odpoczynku i zebrania sił
na wyzwania codziennego życia.
Wesołego Alleluja!
Warsztaty wielkanocne dla dzieci z klasy 0 i klasy II
Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu i zarazem najważniejsze święto w życiu chrześcijanina, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Nasi uczniowie chcąc jak najlepiej przygotować się do świąt, działają w wielu obszarach. Ozdabiają sale lekcyjne, wykonują stroiki, uczą się piosenek i wierszyków o tematyce świątecznej. Rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych słychać za drzwiami każdej sali lekcyjnej.
22 marca 2016r. odbyły się również warsztaty wielkanocne zorganizowane dla dzieci z klasy 0 i klasy II, które rozpoczęły się od projekcji prezentacji multimedialnej pt. „Wielkanoc w Polsce”. Prezentacja przybliżyła uczniom bogate tradycje i zwyczaje związane z tym najważniejszym świętem religijnym.
Na warsztatach robiliśmy pisanki tradycyjną metodą wydrapywania oraz pisanki "baziowe". Dzieciom pomagali starsi koledzy z klasy VI, którym serdecznie dziękujemy. Powstały
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1095087