Strona główna
12 grudnia uczniowie klasy trzeciej oraz świetlicy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Przemyślu. Pojechali tam pod opieką Pań: Alicji Kiek oraz Joanny Kasprzyk, by złożyć życzenia świąteczne. Wcześniej uczniowie klasy trzeciej wspólnie z wychowawczynią przygotowali świąteczne kartki z życzeniami oraz wypiekali i dekorowali pierniczki.
Uczennica zerówki – Gabrysia Kic – zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Odblaskowo, Widocznie, Bezpiecznie”. Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej pod Honorowym Patronatem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczennice do konkursu przygotowywała wychowawczyni świetlicy pani Joanna Kasprzyk.
19.12.2014r. z bożonarodzeniowym przesłaniem skierowanym do zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i kolegów wystąpili uczniowie klas IV-VI prezentując piękne i oryginalne jasełka. Sceniczne obrazy ukazywały współczesne realia życia polskich rodzin, które dbając o „ oprawę” świąt Bożego Narodzenia” zapominają o tym , co w nich jest najważniejsze. Troska o prezenty, wykwintne jedzenie, piękne dekoracje spycha na drugi plan cud i znaczenia narodzin Pana Jezusa. Sytuację tę wykorzystują diabły i anioły zawzięcie rywalizując o ludzkie dusze. Niezwykłe zaangażowanie i interwencja aniołów sprawiają , że ludzie dochodzą do wniosku, iż prezenty, zakupy i bogato zastawiony stół tracą swoje znaczenie, że najważniejsza jest miłość, przebaczenie i obecność rodziny. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy uczestnik mógł chociaż na chwilę „dotknąć" magii świąt. Jasełka pozwoli
Uroczysty finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
"Kartka do Betlejem"
Szkoła Podstawowa w Buszkowicach po raz ósmy ogłosiła przed świętami Bożego Narodzenia Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem”.
Komisja przyznała 11 nagród, w tym nagrodę Grand Prix oraz 9 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni dodatkowo cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów tegorocznej edycji. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 19 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach, na które zostali zaproszeni zwycięzcy z poszczególnych szkół wraz z opiekunami oraz honorowi goście.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu ,,Kartka do Betlejem"
16 grudnia 2014r. odbyły się obrady Jury tegorocznego konkursu. Wyboru dokonywano spośród 460 prac nadesłanych z 65 szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego. Komisja w składzie: przewodniczący - Henryk Lasko, członkowie: Marek Szal, Halina Dębicka, Wojciech Psik, Stefania Marynowicz, nagrodziło najciekawsze prace w 3 kategoriach wiekowych :
Świąteczne warsztaty
17 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, w których uczestniczyły dzieci z klasy 0 i I oraz ich rodzice. Celem warsztatów było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami, wzmocnienie wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały różnorodne pierniki i malowały piękne szopki gipsowe. Warsztaty uatrakcyjnione były prezentacją multimedialną o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia przygotowaną przez p. Joannę Kasprzyk oraz wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.
PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - "Bezpieczne Wakacje 2014”
Laureaci konkursu "Bezpieczne Wakacje 2014" odebrali 16.12.2014r. nagrody i okolicznościowe dyplomy. W finale konkursu wzięli udział zwyciężcy etapów powiatowych wśród nich uczennica klasy 3 Nikoleta Malicka . Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy!!!
Podaruj dzieciom słodkie święta
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Caritas w Buszkowicach włącza się do pomocy ubogim i potrzebującym. Już po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna, polegająca na zbiórce słodyczy dla dzieci z biednych rodzin objętych pomocą Caritas, która trwała od 5 do 20 grudnia 2014 roku. Celem zbiórki było choć trochę osłodzenie życia dzieciom z biednych domów oraz uwrażliwienie społeczności szkolnej na los i potrzeby drugiego człowieka. Wolontariusze wraz z opiekunem przygotowali 40 paczek, które to ks. Marek Lewandowski przekazał do CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
Pomóżm Dzieciom Przetrwać Zimę
W miesiącu grudniu Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie szkoły zbiórkę darów rzeczowych przyłączając się w ten sposób do 22 edycji ogólnopolskiej akcji „ Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Nasi uczniowie pokazali, że mają wielkie serca. W wyniku akcji zebrano kilkaset maskotek, pluszaków, zabawek, książek, bajeczek itd. Wśród zebranych rzeczy znalazł się nawet rower. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wspierali akcje. Szczególne podziękowania ze względu na największą ilość ofiarowanych zabawek należą się: Piotrowi Pryjda, Mateuszowi Bąk, Bartoszowi Psik.
,,Góra grosza"
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Góra grosza”, którą przeprowadził Samorząd Uczniowski. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników.
Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.
Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 163,96 zł. Serdecznie dziękuje
Grudzień pachnący piernikami- 12.12.2014 r. po szkole roznosił się zapach świątecznych pierników
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy przypominamy sobie o tradycjach świątecznych w polskiej kuchni. Wspomnieniom tym towarzyszą zawsze smaki i zapachy potraw wigilijnych oraz świątecznych. Nieodłącznie ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się zapach pierniczków, dlatego też uczniowie z klasy 3 podczas zajęć postanowili je upiec. Po ustaleniu składników potrzebnych do wykonania ciasta na pierniki, po zbadaniu ich konsystencji, koloru, smaku, zapachu i ciężaru – dzieci zabrały się do pracy.
Każdy jej etap sprawiał wiele radości, z zapałem wałkowały ciasto, wykrawały foremkami ciasteczka, układały je na blachach i zanosiły do upieczenia w szkolnej kuchni. Nie mogły doczekać się momentu, kiedy pierniczki upieką się i kiedy będzie można je udekorować i zjeść. Najbardziej
Wizyta Dostojnego Gościa
Jest taki Gość na wizytę którego wszystkie dzieci czekają cały rok. To oczywiście Święty Mikołaj. Kalendarz sprawił, że w tym roku Mikołaj zjawił się w szkole o jeden dzień wcześniej. Przybyl do Nas 05 grudnia. Odwiedził uczniów klas młodszych i dla każdego miał niespodziankę. Dzieciaki, jak zwykle z entuzjazmem przyjęły Dostojnego Gościa. Powitały Mikołaja pięknym przedstawieniem i piosenkami. Jego pobyt spowodował, że na wszystkich twarzach pojawiły się uśmiechy.
”Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"
Mikołajkowe spotkanie dla uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości rozpoczęło się od przedstawienia zatytułowanego „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas”. Jest taki dzień w grudniu, podczas którego poznajemy bądź przypominamy sobie losy Dziewczynki z zapałkami na motywach baśni H. CH. Andersena. Przesłaniem przedstawienia jest chęć niesienia pomocy innym, warto się rozejrzeć wokół siebie, aby dostrzec osoby, które potrzebują naszej pomocy, uwagi czy po prostu dobrego słowa i uśmiechu. Spektakl miał uwrażliwić uczniów na potrzeby innych ludzi, przypomnieć dzieciom, że w święta są osoby samotne, potrzebujące pomocy i nie można o tym zapominać.
30.10.2014r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów klas IV-VI. Młodzi artyści przygotowali widowisko artystyczno-historyczne wprowadzające w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada. Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W przystępny, obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918.
"Andrzejki"
28 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki – dzień wróżb i zabaw. Dzieci z młodszych klas poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zapach topionego wosku, świece i inne rekwizyty wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Wróżby przeplatane były zabawami i tańcami przy muzyce.
"Wymalował" nagrodę
13 listopada 2014r. odbył się uroczysty finał XI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa” pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym. Dokonano oceny 700 prac nadesłanych z 57 placówek. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły - Miłosz Harłacz z klasy I, który otrzymał wyróżnienie za pracę pt. "Na skraju lasu - zwierzęta dwóch środowisk".
Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów! /Zdjęcia w naszej galerii/
Kolejne sukcesy naszych uczniów
25.10.2014r. odbył się uroczysty finał IX edycji, Ogólnopolskiego konkursu dla dzieci
i młodzieży "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa. Świętość Jana Pawła II – moją drogą do świętości”. W ramach tego wydarzenia odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka w intencji uczestników konkursu i ich opiekunów oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że maja wielkie talenty artystyczne. W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła praca Agaty Bielech (klasa II), a III miejsce praca Miłosza Harłacza (klasa I). Dodatkowo przyznano wyróznienia dla Milosza Mosonia (klasa "0"), Julity Osady (klasa I) i Leny Buryło (klasa II). /Zdjęcia w naszej galerii/
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób rozpoczął się rozśpiewany i roztańczony barwny spektakl teatralny, na którym byli uczniowie klasy „0” i klasy I.
Wszystkie dzieci wybrały się na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.
Mamy pierwsze sukcesy!!!
"Bezpieczne Wakacje 2014" to hasło tegorocznego wojewódzkiego konkursu prac plastycznych.
Tematyka konkursu związana jest z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek. Jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.
Miło nam poinformować, ze najmłodsi uczniowie naszej szkoły w etapie powiatowym tego konkursu odniesli niebywały sukces - I miejsce zajęła praca Mai Radochońskiej z klasy I, II miejsce praca Amandy Kopańskiej (klasa II), a III - Nikoletty Malickiej (klasa III). Prace te zostaly wybrane do etapu wojewodzkiego. /Zdjęcia w naszej galerii/
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow!
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1175851