Strona główna
Wiosenne sadzenie drzew
W poniedziałek, 24 kwietnia, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn, w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Wiosennego sadzenia drzew. Korzystając z pięknej pogody, nasi najmłodsi uczniowie wraz z opiekunami, posadzili kilka nowych drzewek na terenie wokół szkoły. Dzięki temu działaniu dzieci miały okazję osobiście przyczynić się do ochrony przyrody a posadzone drzewka będą pamiątką dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że działania te zainspirują dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwią na rolę drzew w środowisku.
Spotkanie z Panem Piotrem Kordyaszem
21 kwietnia gościliśmy w naszej szkole autora książek dla dzieci i młodzieży Pana Piotra Kordyasza. Pan Piotr jest absolwentem KUL i UW, prawnikiem, pisarzem i biografem Prymasa Tysiąclecia. Napisał m. in. „Stefka”- książkę o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która została nagrodzona statuetką Feniks i „Lolka” – opowieści o wadowickich latach Karola Wojtyły. Spotkanie było zorganizowane dla dwóch grup uczniów: klas 0- III i klas IV-VIII. Pierwszym słuchaczom opowiadał głównie o latach dzieciństwa kardynała i relacjach rodzinnych, starszym przedstawił go jako wzór odwagi, męstwa i mądrości. Opowieści o życiu kardynała przeplatane były pokazem archiwalnych zdjęć i pamiątek. Spotkanie z Panem Piotrem Kordyaszem było kolejnym działaniem wpisanym do harmonogramu zadań przygotowujących nas do uroczystego nadania szkole imienia Bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego.
Inscenizacja wielkanocna
5 kwietnia uczniowie klas V i VIII przygotowali inscenizację wielkanocną pod tytułem „Przez krzyż do chwały”. W trakcie spotkania młodzi aktorzy ukazali znaczenie krzyża jako znaku zbawienia, a dzięki swoim wierszom, pieśniom i inscenizacji kształtowali postawy radości i nadziei chrześcijańskiej, płynącej z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Akademia miała również na celu przygotowanie do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
Wielkanocne życzenia
"Chrystus po Zmartwychwstaniu zapłacił ludziom detaliczną dobrocią, serdecznością, bliskością i radością za zniewagi doznane przed śmiercią. Jakże On jest wielkoduszny i wspaniałomyślny! (...) Taka jest właśnie miłość, taka jest prawdziwa przyjaźń! Z lekcji danej nam przez Chrystusa Zmartwychwstałego możemy się nauczyć stylu postępowania z naszym otoczeniem"
Warsztaty wielkanocne w klasie III
Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. W klasie III odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie szyli kurczaki, malowali gipsowe zajączki, tworzyli piękne ozdoby za pomocą długopisów 3D. Ozdoby będą doskonałą dekoracją stołu wielkanocnego lub wyjątkowym świątecznym upominkiem dla najbliższych.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dnia 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej autyzmu. W Polsce popularną kampanią społeczną jest „Polska na Niebiesko”. Jej założeniem jest solidaryzowanie się z osobami ze spektrum autyzmu poprzez oświetlanie na niebiesko budynków np. instytucji państwowych. Tego dnia osoby, które chcą się przyłączyć do tej akcji mogą także ubrać się na niebiesko. W naszej szkole również obchodzony był Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w klasach 0 – 3 oraz klasie 8 zostały przeprowadzone warsztaty, które miały na celu zapoznanie uczniów z codziennymi problemami i utrudnieniami, z którymi borykają się ludzie z autyzmem.
Warsztaty wielkanocne klasy I
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w dniach 30 i 31 marca uczniowie z klasy I uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. W pierwszym dniu wspólnie z opiekunami i rodzicem dzieci wykonywały stroiki wielkanocne z gałązek wikliny, a z masy solnej wycinały gąskę i gąsiorka. W tym czasie gdy figurki z masy solnej wypiekały się w piekarniku, dzieci wycinały kolorowe kwiatki którymi ozdabiały stroik. Następnego dnia, czyli 31 marca odwiedziliśmy radio FARA. Dzieci mogły przekazać przez radio życzenia swoim rodzicom, dziadkom, kolegom i koleżankom w szkole dzięki uprzejmości pracowników p. Łukasza Sztolfa i ks. redaktora Andrzeja Bieni. Następnie udały się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na warsztaty robienia pisanek. Podczas zajęć poznawały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Następnie każde dziecko wykonywało swoją pisankę metodą decoupage. Poznały pracę z serwete
Dni otwarte w ZSEiO w Przemyślu
Dnia 21 marca nasi ósmoklasiści wzięli udział w dniach otwartych w ZSEiO w Przemyślu, które odbywały się pod hasłem Wagaruj z Elektronikiem. Uczniowie mieli okazję poznać szeroką ofertę edukacyjną szkoły, wziąć udział w pokazach i przeróżnych atrakcjach. Obejrzeli pracownie, zwiedzili oba budynki szkoły i poznali kadrę pedagogiczną. Wizyta w Elektroniku umiliła Dzień Wagarowicza i ułatwiła niektórym decyzję odnośnie dalszej edukacji.
Warsztaty wielkanocne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla
23 marca 2023r. uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Historii Miasta Przemyśla pt. „Różne metody ozdabiania jaj wielkanocnych”. Podczas zajęć poznali tradycje wielkanocne, rózne rodzaje pisanek i znaczenie umieszczanych na nich symboli. Następnie każde z dzieci mogło wykonać swoją autorską pisankę świąteczną. Jaja ozdabiane były metodą decoupage, czyli naklejanie dowolnego wzoru z serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.
"Serce i pomoc"
"Serce i pomoc" klasa IV podczas realizacji projektu. Robimy nasze Apteczki Skarbów.
12
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa
21 dzień marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale też Światowy Dzień Zespołu Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki). To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Chcemy pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.
Witamy wiosnę na sportowo!
Najmłodsi uczniowie (z klas I - III i oddziału przedszkolnego) przywitali wiosnę na sportowo. Były skoki w workach, biegi z przeszkodami, „sadzenie kwiatków”, strojenie Marzanny itp.
Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej atmosferze i przeplatane były radosnym śpiewaniem.Wiosna przyszła!!!
"Powróćmy, jak za dawnych lat..."
Zdjęcia uczniów klasy III, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali swoje wspaniałe stylizacje w ramach projektu „Powróćmy, jak za dawnych lat..."
#LaboratoriaPrzyszlości #Laboratoria Przyszlości
Wiosno, Wiosno... Ach to Ty!
Zdjęcia wykonane przez uczniów klasy III
#LaboratoriaPrzyszłości
8
8 Marca - Dzień Kobiet
Pamiętajmy, że świat bez kobiet nie miałby sensu…
Wycieczka do kręgielni
27 lutego uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do kręgielni Club Japa w Przemyślu. Celem wycieczki oprócz dobrej zabawy, było propagowanie różnych form wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportową, wpajanie zasad fair play oraz integracja zespołów klasowych. Pobyt w kręgielni okazał się być wspaniałą zabawą, rozrywką i sposobem na ciekawą aktywność ruchową dla naszych uczniów.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wydarzenie to zostało poprzedzone szeregiem działań, w związku z czym mieliśmy okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu nazwanym Tygodniem Języka Ojczystego. Codziennie uczniowie klas IV- VIII otrzymywali do wykonania różne zadania. Było to m.in. napisanie ciekawego opowiadania, w którym każde słowo rozpoczynało się na tę sama literę alfabetu, zilustrowanie wybranego przysłowia lub związku frazeologicznego, napisanie wiersza mówiącego o pięknie, ale zawiłości naszego języka , napisanie, które słowo w języku polskim jest dla mnie najpiękniejsze i uzasadnienie wyboru. Nie zabrakło również ćwiczeń ortograficznych, czytanie ze zrozumieniem itd. Podczas finału, 21 lutego, uczniowie przedstawili na sali gimnastycznej inscenizację poświęconą naszemu językowi. Następnie obejrzeli prezentację dotyczącą zróżnicowania n
Wycieczka do Muzeum Historii Miasta Przemyśla
W piątek 24.02 2023 r. uczniowie klasy I wraz opiekunami wybrali się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na zajęcia „ O higienie w XIX wieku”. Dzieci mogły napawać się atmosferą dawnego przemyskiego mieszkania. Oglądały dawne wyposażenie starej mieszczańskiej kuchni, gabinetu pana domu, podziwiały ogromny salon z dużym kominkiem wyposażony w piękne stare kanapy, kredense, a na ścianach wisiały stare ogromne obrazy przodków. Następnie zwiedziły jadalnię i sypialnię. Na koniec przeszliśmy na następne piętro gdzie odwiedziliśmy starą klasę i jej wyposażenie. Na zakończenie odbyły się zajęcia warsztatowe podczas których dzieci wykonywały kule musujące do kąpieli, które zabrały do domu.
Musical "Czerwony Kapturek"
W czwartek, 23 lutego 2023r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na musical pt. „Czerwony Kapturek”. Aktorzy Teatru Nowoczesnego z Krakowa zaproponowali dzieciom tę znaną baśń w zupełnie innej odsłonie – niezwykle kolorowej, wesołej, roztańczonej i rozśpiewanej. Ta wersja popularnej historii ukazała dzieciom w jaki sposób rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie oraz umiejętności bycia asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne stworzyły niezwykłą, pełną magii atmosferę. Wszysycy widzowie byli zachwyceni.
Ach, co to był za bal...
W poniedziałek, 20.02.2023r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1149174