Spotkanie z górnikiem!
Z okazji Dnia Górnika, tzw. Barbórki, uczniów klasy I na zajęciach zdalnych odwiedził Pan Paweł Mierzwa, który jest górnikiem w kopalni gazu ziemnego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, w jaki sposób wydobywany jest gaz ziemny, ale też węgiel, sól i ropa naftowa oraz jak bardzo te surowce są nam potrzebne w codziennym życiu. Pan Paweł podzielił się różnymi ciekawostkami na temat kopalni i górniczego zawodu i pokazał strój galowy, który górnicy zakładają na szczególne okazje.
Kartka do przyjaciół!
Pomimo panującej pandemii nasza pamięć o przyjaciołach, których zyskaliśmy dzięki udziałowi w Erasmus+, nie przemija. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które są w naszej tradycji czasem wyjątkowym, czasem, kiedy pamiętamy o osobach nam bliskich, własnoręcznie przygotowaliśmy kartki z serdecznymi życzeniami radosnych świąt i wysyłamy je w świat do Grand Canarii, Grecji, Niemiec, Finlandii i Islandii. Życzymy całej naszej szkolnej społeczności, abyśmy znowu z pełnym zaangażowaniem, otwartością i optymizmem mogli kontynuować i realizować nasze plany.
MASZ WPŁYW NA LOSY LUDZI! Możesz dużo, dając niewiele.
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga ludziom potrzebującym, znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Wspiera osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, rodziny, w których brak wystarczającej ilości sprzętu wyklucza dzieci nie tylko z nauki zdalnej, ale też z rozrywki i integracji z rówieśnikami, tak ważnej w młodym wieku. To grupy osób najbardziej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Między innymi do nich dotrzeć z mądrą pomocą chce w tym roku Szlachetna Paczka, jeden z największych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. I dlatego Szkolny Klub Wolontariatu w naszej szkole ogłasza zbiórkę żywności (produkty suche np. kasze, makarony, cukier, mąka, konserwy itd.) i artykułów chemicznych, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ""Kartka do Betlejem
Szkoła Podstawowa w Buszkowicach zaprasza wszystkich uczniów ze szkół województwa podkarpackiego do udziału w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka do Betlejem"
Andrzejki w klasie I
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W tym roku nie mogliśmy urządzić tradycyjnych Andrzejek w szkole, dlatego zorganizowaliśmy je online w piątek, 27.11.2020r. Uczniowie klasy I dowiedzieli się co to są Andrzejki oraz jak dawniej je obchodzono. Uczestniczyli w tradycyjnych, ale i dostosowanych do możliwości zadaniach, grach i wróżbach. Tajemnice losu odkrywały min. tradycyjne wróżby dotyczące przyszłego zawodu, kubeczki z symbolami, numerami i serca z imionami. Atrakcją Andrzejek były też tańce i zabawy ruchowe.
Andrzejki online to nowe doświadczenie, ale mimo, że było fajnie, zabawnie, a wróżby się podobały to i tak żałowaliśmy, że nie mogliśmy takiej zabawy urządzić w szkole.
Sukces Wiktorii!
Wyróżnienie dla Wiktorii Galej w XIV edycji wojewódzkiego konkursu prac plastycznych „ Bezpieczne wakacje 2020”organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Nagrodą za zdobycie wyróżnienie był tablet i nie tylko….
Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2020” został rozstrzygnięty.
LAUREATAMI KONKURSU zostali:
Laureaci w kategorii wiekowej 6-9 lat - Powiat
- Jakub Górski - Szkoła Podstawowa w Buszkowicach,
- Wiktoria Galej - Szkoła Podstawowa w Buszkowicach,
- Kacper Urban - Szkoła Podstawowa w Buszkowicach,
Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!
Wyróżnione prace wezmą udział w kolejnym etapie konkursu. Wkrótce zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie zmierzą się z laureatami konkursu z innych powiatów województwa podkarpackiego.
Światowy Dzień Misia w klasie I
25.11.2020r. uczniowie klasy I świętowali Międzynarodowy Dzień Misia na zajęciach online. Najpierw dzieci obejrzały film o wszystkich gatunkach niedźwiedzi żyjących na świecie, a następnie zapoznały się z historią pluszowego misia. Były różne zadania z misiami – bohaterami książek i bajek animowanych, były też tańce z misiem Gumisiem. Wrażeń było co nie miara, a podsumowaniem tego miłego dnia było malowanie, rysowanie, a nawet szycie misiów.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku to ważny dzień w dziejach Polski. Jest to ważna data dla każdego Polaka będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Każdego roku 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach niewoli. W 1795 roku Polska straciła niepodległość w wyniku trzech rozbiorów. Państwa sąsiednie: Prusy, Austria i Rosja podzieliły terytorium Polski między siebie i tłumiły wszelkie akty polskości. Dopiero po 123 latach niewoli, po zakończeniu I wojny światowej, udało się odzyskać upragnioną wolną Ojczyznę. W tym dniu na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości, a serca Polaków przepełnione były radością, odrodziło się państwo polskie. Tak wspominają ten dzień zwykli ludzie: "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki l
Szkoła do hymnu!
"Hymn to wielki symbol naszego narodu, wielki symbol naszej państwowości, naszej niepodległości. To taki bukiet kwiatów dla naszej niepodległości"
10.11. 20r. punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dzień Papieski
Tegoroczny dzień papieski ma charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywa się w okresie pandemii koronawirusa, jest jubileuszowy XX, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz w przypadające 4.11. imieniny naszego Wielkiego Polaka. Z tej okazji 6 listopada uczniowie klasy III przygotowali montaż słowno - muzyczny „WSPOMNIENIE O JANIE PAWLE II”, na który to zostali zaproszeni koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego.
Ogólnopolski Konkurs "Leon"
27.10.2020r. uczniowie z klasy II oraz III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym „Leon”. Dzieci przystąpiły tego dnia do konkursu matematycznego, którego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Uczniowie pisali tego dnia także test z zintegrowanych sprawności, który miał na celu sprawdzić ogólną wiedzę uczniów o otaczających ich świecie. Każdy test trwał po 45 minut. Dzieci pracowały chętnie i z zaangażowaniem. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
5Już po raz piąty nasza szkoła przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W ramach przygotowań do akcji uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia i grali w gry matematyczne. W piątek, 02.10.2010r. przeprowadzony został egzamin z tabliczki mnożenia. Wszyscy egzaminowani losowali zestawy i musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. W klasie V na zaproszenie uczniów przybyła Pani Dyrektor Barbara Kropieniewicz, która razem z uczniami zmierzyła się z tabliczką mnożenia.
Jesienne prace plastyczne
W klasie drugiej podczas zajęć artystycznych uczniowie stworzyli piękne i kolorowe jesienne drzewa, które staną się ozdobą domu. Najpierw rozmawialiśmy o kolorach jesieni, a także o tym, czym nas ta pora roku zachwyca. Następnie uczniowie z zapałem wzięli się do pracy, aby stworzyć swoje arcydzieła. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości!
Z historii Polski.
W dniu 30.09.2020r. uczniowie klasy III byli na wycieczce w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów modelarskich . Następnie uczniowie mieli okazje zobaczyć eksponaty z czasów II wojny światowej oraz makietę pierścienia fortów otaczających Przemyśl, umundurowanie żołnierzy, broń palną, bagnety, armatę, ziemiankę oraz repliki samolotów i sterowca . Na zakończenie wysłuchali pogadanki n/t odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy
p. Lucjanowi za ciekawe oprowadzenie po muzeum.
Narodowe Czytanie 2020 w Szkole Podstawowej w Buszkowicach.
Już kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania. Jest to akcja społeczna zainicjowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, jak również promowanie literatury polskiej i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. W tym roku od 20.09 do 31.10. 2020 r. uczniowie klas od III -VIII w wybranych przez nauczycieli języka polskiego dniach czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie Covid-19, tegoroczne czytanie było realizowane w innej formie niż dotychczas, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznego czytania „Balladyny”, składamy serdeczne podziękowania.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094463