Majowe święta
W maju obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz wielkie święto patriotyczne – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791r. (3 maja). Majowe święta uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej, a także są okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.
1 maja w większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, obchodzony jest jako Święto Pracy.
2 maja–Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzone zostało w lutym 2004 roku. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Polonii.
3 maja–Święto Konstytucji Trzeciego Maja, najdonioślejsze spośród wymienionych, które nas Polaków nieodmiennie napełnia dumą. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w dramatycznych dla Polski okolicznościach. Wcześniej, wykorzystując słabość Rzeczpospolitej, nasi sąsiedzi dokonali jej I
22 kwietnia - Dzień Ziemi!
22 kwietnia to Dzień Ziemi! Swoje święto obchodzi nasza planeta. W duchu ekologii uczniowie klasy III wykonali bardzo ważne zadanie – posprzątali swoją najbliższą okolicę, pamiętając o bezpieczeństwie i wrzucaniu śmieci do odpowiednich worków lub pojemników. Napisali również „Listy od Ziemi” do wszystkich ludzi. Uświadomili sobie i swoim najbliższym jak ważna jest czystość i ochrona środowiska.
Z wizytą na Olimpie.
Podczas nauki zdalnej uczniowie klasy III odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego, która powiązana była z mitologią grecką. Zwieńczeniem zajęć było przebranie za greckiego boga lub boginię. Nad wykonaniem zadania czuwał wszechwładny Zeus.
Solidarni z osobami z Zespołem Downa
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
W ten dzień na znak solidarności z chorymi my również założyliśmy kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach.
Witaj wiosno!
Inaczej niż zwykle, ale zgodnie z tradycją 21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Pamiętajcie, że wiosna się budzi i daje nadzieję!
Koronawirus - apel o odpowiedzialność
Apelujemy do uczniów i osób dorosłych by poważnie potraktować ostrzeżenia władz dotyczące zagrożenia koronawirusem w Polsce. Od odpowiedzialności Polaków zależy wiele w tej trudnej sytuacji. Nie trzeba panikować, trzeba zachowywać się rozsądnie i adekwatnie do zagrożenia. Przed nami 2 tygodnie zawieszenia zajęć. Apelujemy o pozostanie w domach. Apel jest szczególnie skierowany do dzieci i młodzieży.
Konkurs plastyczny!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym o tematyce profilaktycznej pt. „Jak uchronić się przed koronawirusem?” Celem konkursu jest promowanie zdrowych zachowań, kształtowanie i utrwalanie nawyków zabezpieczania się przed chorobami oraz twórcze spędzanie czasu wolnego. Prace mogą być wykonane w dowolnym formacie (A4, A3) i dowolnej technice (również jako grafika komputerowa Paint, GIMP itp.)
PILNE!
Zawieszenie zajęć!!!
Zajęcia w naszej szkole, od poniedziałku będą zawieszone na 2 tygodnie. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca br. wszyscy uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci!
121 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel, podczas którego uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, a także poznać losy zamordowanych polskich oficerów. Żołnierze Wyklęci to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
W tym dniu gościliśmy Panią Marię Dubaniowską-Guzdek, która przybliżyła uczniom sylwetkę swojego ojca, Jana Dubaniowskiego ps. Salwa. Major Jan Dubaniowski był Żołnierzem Niezłomnym. Razem z bratem Dionizym walczył przeciw Niemcom i Rosjanom we wrześniu 1939 roku. Dionizy zginął z rąk Rosjan w Katyniu, natomiast Jan dostał się do niewoli niemieckiej, z której uciekł. Po przybyciu na nasze tereny walczył przeciw Niemcom w szeregach Armii Krajowej. Major „Salwa”
Warsztaty w muzeum
W dniu 28.02.20 r. klasa I wybrała się do Muzeum Ziemi Przemyskiej, aby wziąć udział w warsztatach pt. „ Nie święci garnki lepią… garncarstwo w pradziejach”. Głównym celem warsztatów było zapoznanie z zanikającym zawodem garncarza. Najpierw uczniowie obejrzeli krótki film o dawnych sposobach wytwarzania i metodach dekorowania z wypalonej gliny naczyń ceramicznych. Dzieci dowiedziały się, że były one toczone w rękach, później na kole garncarskim, po czym wypalane w specjalistycznym piecu. W ten sposób powstawały gliniane cudeńka: garnki, miski i dzbanki. Mogły je obejrzeć i podziwiać z przewodnikiem na wystawie archeologicznej. Następnie przeszliśmy do drugiego budynku muzeum. Tam uczniowie dostali glinę i lepili miseczki. Warsztaty te dały dzieciom wiele radości, tym bardziej że każdy mógł własnoręcznie ulepioną z gliny pracę zabrać do domu.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1136759