"Królowa Śniegu"
03.12.2019r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z rzeszowskiego Teatru „Bazyl”, którzy wprowadzili nas w zimową atmosferę, w niezwykły sposób przedstawiając baśń J. Ch. Andersena „Królowa Śniegu", która od wielu lat zachwyca i wzrusza kolejne pokolenia dzieciaków. „Królowa Śniegu” - baśń o sile przyjaźni i wytrwałości zrealizowana została w pięknej scenografii, z wykorzystaniem wspaniałej gry aktorów i efektów światłocienia. Przedstawienie zauroczyło wszystkie dzieci oraz wprowadziło w magiczny świat baśni.
Zdrowe śniadanie
29 listopada uczniowie klas IV-VIII przygotowali zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów, pracowników szkoły i gości, którzy przybyli do nas zza granicy w ramach projektu Erasmus +. Wszystkich podjęliśmy z prawdziwie staropolską gościnnością. Stoły uginały się od przepysznych potraw: sałatek, owoców, koreczków, miodów, serów, twarożków, domowych chlebów itd. Na stołach pojawiły się przetwory z domowych spiżarni nie zawsze znane obcokrajowcom: korniszony, ogórki kiszone, marynowane warzywa. Nie zabrakło również wyrabianych w domu konfitur, dżemów, soków. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i sami upiekli różnorodne ciasta i ciasteczka a nawet proziaki. Na koniec młodzież z klasy VII przygotowała dla gości różnorodne quizy i zabawy związane ze zdrowym stylem życia.
Wizyta gości z krajów partnerskich w ramach projektu Erasmus+
W dniach 27.11. - 3.12. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z pięciu krajów, a dokładnie z Niemiec, Finlandii, Islandii, Hiszpanii (Gran Canarii) i Grecji. Wizyta zagranicznych gości związana była z projektem Erasmus+ pt. "Fit for life", którego realizację rozpoczęliśmy we wrześniu bieżącego roku. W ciągu kilku dni wszyscy uczestnicy projektu brali udział w róznych zajęciach, warsztatach, spotkaniach z ekspertem, a także ciekawych wycieczkach m.in. do Przemyśla i Krakowa. Tematem przewodnim spotkania w naszym kraju było odżywianie. Wszyscy nasi uczniowie mieli także możlliwość podszlifowania języka angielskiego, poznania zainteresowań uczniów i kultury krajów biorących udziłał w projekcie. Polska była pierwszym miejscem, w którym odbyło się spotkanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W kolejnym etapie projektu nasi uczniowie będą odwiedzać szkoły i miasta w pozostałych kra
Andrzejkowe wróżby klasy 0 i II w Muzeum Historii Miasta Przemyśla
26 listopada uczniowie oddziału zerowego oraz klasy II przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień pełen radości był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia
7W dniu 25.11.2019 r. uczniowie klasy II oraz nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani dyrektor, która to przeczytała dzieciom fragmenty przygód Kubusia Puchatka. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia to okazja do rozpowszechniania bajek i opowiadań o misiach i to nie tylko tych najsławniejszych, ale także tych mniej znanych.
Andrzejkowe wróżby
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 22.11.2019r. uczniowie kl. I i III wraz z opiekunami uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach zorganizowanych w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Andrzejkowe wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dużo było śmiechu i radości, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Pamiętajmy jednak, aby traktować przepowiednie z przymrużeniem oka, bo „Andrzejki” to tylko zabawa.
Projekt "Klucz do kompetencji"
11Projekt pt. „Klucz do kompetencji – realizowany w naszej szkole dobiega końca. Jeszcze w tym półroczu uczniowie i nauczyciele uczestniczą w zaplanowanych zajęciach. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje programowania i „eksperymentarium”, bowiem odbywają się
z wykorzystaniem pomocy, które otrzymała szkoła w ramach projektu. Duzi i mali mogą budować i programować roboty, samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, w czasie których nauka przeplata się z zabawą, wyrównywać braki w rozumieniu trudnych treści, doskonalić mowę oraz komunikację w języku polskim i angielskim.
Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
15 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany dla uczczenia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs był wspaniałą okazją do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludzi, którzy walczyli o Jej wolność i niepodległość.
Wizyta pierwszaków w Bibliotece Publicznej w Przemyślu
W dniu 15 listopada 2019 r. uczniowie klasy I wybrali się po raz pierwszy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przemyślu. W trakcie spotkania z pracownikiem biblioteki dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Poznały zasady wypożyczania książek oraz zapoznały się z księgozbiorem biblioteki. Mogły obejrzeć ciekawe książki o dinozaurach, kosmosie, o smokach, wróżkach, zwierzętach świata i wiele innych bardzo ciekawych książeczek dla dzieci. Następnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem teatrzyku na podstawie książki Kamishibai. Dzieci poznały historię japońskiego teatru Kamishibai. „Magiczna skrzynio, otwórz się”- tymi słowami rozpoczął się teatrzyk bajki „Legenda o Smoku Wawelskim” po którym dzieci uczestniczyły w dyskusji na temat tekstu, a następnie samodzielnie wykonywali mini teatrzyk.To nie koniec wrażeń, gdyż udaliśmy się jeszcze do
Apel poświęcony rocznicy Odzyskania Niepodległości
Rocznica Odzyskania Niepodległości to święto najważniejsze dla nas - Polaków i naszej Ojczyzny. Dlatego też 12.11. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który był poświęcony temu wydarzeniu. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas VI-VII wprowadziła zebranych w atmosferę poprzedzającą ten pamiętny dzień. Młodzi artyści dzięki wierszom, piosenkom i inscenizacji zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Program artystyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość kraju, ukazał także ducha narodu polskiego. Przesłanie, które przekazali uczniowie i sposób interpretacji wierszy, wywołało wśród uczestników uroczystego apelu chwilę zadumy i refleksji. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Szkoła do hymnu
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i męstwo naszych przodków, dzięki którym Ojczyzna po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Chcąc uczcić i upamiętnić to wydarzenie 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej w Buszkowicach dołączyli do akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
14 edycja akcji "Światełko pamięci"
Przez trzy tygodnie października uczniowie naszej szkoły zbierali białe i czerwone znicze, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną m.in. na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt Lwowskich. To już 14 edycja akcji „Światełko pamięci”. Znicze oprócz nekropolii lwowskich trafią także na polskie cmentarze m.in. w Mościskach, Niżankowicach. Akcje organizują wspólnie Konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów oraz TVP Rzeszów. Uczniom naszej szkoły udało się zebrać 250 zniczy. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.
List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Tuż przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dotarła do naszej szkoły niezwykła nagroda. Otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, w którym dziękuje koordynatorom (p. K. Gradowskiej – Wiernusz i p. T. Fac) oraz uczniom biorącym udział w projekcie „Piękna nasza Polska cała”, za zapał, pracę, pomysłowość, jednocześnie gratulując sposobu w jaki świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Otrzymaliśmy też w prezencie od pana Prezydenta, zapakowaną w pamiątkowy woreczek, polską flagę.
"Piękna nasza Polska cała"
Uczniowie klasy I i III już po raz drugi biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. “Piękna Nasza Polska Cała”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski i kształtowanie tożsamości narodowej. W piątek, 8 listopada, wykonali kolejne zadanie projektu. Tym razem zaprezentowali pokaz mody patriotycznej oraz brali udział w zawodach sportowych „Biało-czerwoni”. Całość poprzedzona była krótką pogadanką na temat odzyskania niepodległości przez Polskę.
Szkolny konkurs na logo projektu Erasmus+ rozstrzygnięty
W środę 30.10. poznaliśmy zwycięzców szkolnego konkursu na logo projektu Erasmus+ "Fit for life". Uczniowie przygotowali ciekawe projekty korzystając z różnych programów graficznych. Spośród kilku zgłoszonych prac projektowych jury po podliczeniu głosów wyłoniło trzy najlepsze prace i przyznało nagrody:
Apel poświęcony Dniu Wszystkich Świętych
30.10. uczniowie klasy VII zaprezentowali program artystyczny poświęcony Dniu Wszystkich Świętych i pamięci zmarłych. Przywołane słowa ks. Jana Twardowskiego: "Śpieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą" przypomniały wszystkim o konieczności dobrego życia i i kruchości ludzkiej egzystencji.
CodeWeek 2019
W dniach 10 - 25 października uczniowie klasy III wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek 2019). Jest to akcja organizowana w całej Europie i skierowana do wszystkich osób, które chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Celem CodeWeeku jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i dorosłych.
Wizyta Pana doktora w klasie III
W poniedziałek 28.10.2019r. uczniów klasy III odwiedził Pan Paweł Kowal, z zawodu lekarz kardiolog, a prywatnie tata Marysi i Franka. Pan doktor w bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega praca lekarza i przedstawił sposoby zapobiegania różnym chorobom. Uzmysłowił nam, jak ważne dla organizmu człowieka jest właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu i przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Uczniowie w czasie spotkania byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań związanych nie tylko ze zdrowiem. Interesowało ich wszystko: od szczegółów trudnej pracy lekarza kardiologa, przez bajpasy, zastawki sercowe do …zarobków i sławnych sandałów naszego doktora.
Była to niezwykle ciekawa lekcja, za którą serdecznie dziękujemy!
Dzień Papieski
We worek 22 października, cała społeczność naszej szkoły wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami, posłuszna wezwaniu „Wstańcie! Chodźmy!” udała się do naszego parafialnego kościoła, by uczestniczyć w okolicznościowej akademii z okazji Dnia Papieskiego. Podczas inscenizacji słowno – muzycznej mogliśmy nie tylko posłuchać wspomnień związanych z dzieciństwem i młodością, ale również poznać mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania.
Idea „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy
Kolejne sukcesy naszych uczniów
421.10.2019r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbył się finał powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne wakacje 2019”. Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk komendanta nadkom. Rafała Drysia i sekretarza powiatu Jerzego Góralewicza. W swoim wystąpieniu komendant Dryś podkreślił wagę działań profilaktycznych w odniesieniu do zadań Policji. Zwrócił uwagę na duże zaangażowanie dzieci i młodzieży w przygotowanie prac oraz wysoki ich poziom, a także różnorodność użytych technik. Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje 2019” jest dwuetapowym wojewódzkim konkursem organizowanym przez Policję. Jego celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Wyróżnione prace wezmą udział w kolejnym etapie konkursu. Wkrótce zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gd
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094637