XVII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich
W dniu 28 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Wyszatycach odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich o tytuł „Mistrza Ortografii”. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Uczeń klasy III Bartosz Mrozowicz zajął III miejsce i zakwalifikował się do II etapu konkursu.
Lekcja w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej
W dniu 27.03.2019r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Tematem spotkania były zagadnienia związane z budową przemyskich fortyfikacji od lat 50. XIX wieku do roku 1914. W trakcie zwiedzania wystawy można odbyć niezwykłą „podróż w czasie" do cesarsko-królewskiego Przemyśla z przełomu XIX wieku oraz poznać dzieje walk o Twierdzę Przemyśl i ludzi, których bezimienne często groby rozsiane są na okolicznych cmentarzach polowych. Na ekspozycji zgromadzono militaria, fotografie, archiwalia, przedmioty codziennego użytku i inne pamiątki dotyczące powstania i dziejów przemyskiej twierdzy i krwawych walk o nią.
Zdrowe śniadanie
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do tego, by stawić czoło każdemu, nowemu dniu. Uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczej przygotowywali zdrowe, smaczne i kolorowe posiłki. Były zdrowe kanapki, tosty z miodem, sałatki owocowe, koktajle i wiele innych przysmaków. Uczniowie zadbali również o to, by potrawy były odpowiednio podane i udekorowane.
Wiosenne warsztaty klas IV i VI
Jak starodawny obyczaj nakazuje…
(…) by bieda i martwota zimy odeszły,
a miejsce ich dostatek i urodzaj zajęły
– słomianą kukłę poczynić należy.
Gdy w ogrodach kwitną już przebiśniegi i krokusy, a trawa z każdym dniem robi się coraz bardziej zielona, wszyscy z utęsknieniem wyglądają wiosny. Dlatego też uczniowie klas IV i VI wzięli udział w wiosennych warsztatach, podczas których tworzyli różnorodne, kolorowe marzanny. Wszyscy uczestnicy zabawy mają nadzieję, że ta uciążliwa pora roku wreszcie od nas odeszła.
II Forum Samorządów Uczniowskich Gminy Żurawica
28 marca 2019 r, w sali narad Urzędu Gminy w Żurawicy odbyło się II Forum Samorządów Uczniowskich Gminy Żurawica. Organizatorem Forum była Szkoła Podstawowa w Wyszatycach. Forum Samorządów Uczniowskich jest kontynuacją rozpoczętych w maju 2018 r. działań, które zmierzają poprzez integrację środowiska uczniowskiego Gminy Żurawica, przy pomocy opiekunów samorządów uczniowskich do utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Żurawica. Celem powołania Młodzieżowej Rady Gminy jest przede wszystkim włączenie młodzieży w procesy podejmowania decyzji, które dotyczą młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia. Rada ma reprezentować młodych mieszkańców i mieszkanki gminy, ale również prowadzić działania na rzecz upowszechniania wśród nich idei samorządności i kształtowania postaw obywatelskich.
Wiosenne zawody sportowe
Tradycyjnie, jak co roku nasi najmłodsi uczniowie (z klas I - III i oddziału przedszkolnego) przywitali wiosnę na sportowo. Były skoki w workach, wyścigi na dmuchanych piłkach, biegi z przeszkodami itp.
Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej atmosferze i przeplatane były wiosennymi zagadkami i radosnym śpiewaniem. Turniej zakończył się wręczeniem słodkich lizaków.
Wiosna przyszła!!!
Światowy Dzień Wody
22 marca Światowy Dzień Wody - jak co roku z tej okazji odbywają się różnorodne przedsięwzięcia i imprezy. Ośrodek Fizjografii Roślin Arboretum w Bolestraszycach już po raz XVII zorganizował obchody tego święta, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Woda a zmiana klimatu”.
W dniu 22 marca 2019 r. Arboretum w Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowało konferencję naukową, quizy i zagadki dla dzieci oraz rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli w nim udział i zostali docenieni aż w trzech kategoriach.
"Królewna o złotym sercu"
22.03.2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli bajkę pt. „Królewna o złotym sercu” w wykonaniu aktorów Teatru Kokon z Krakowa.
„Królewna o złotym sercu” to opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości i zwycięskiej walce dobra nad złem. Nasze dzieci współtworzyły spektakl. Były tańce, walka ze złą czarownicą, a przy tym duża dawka humoru.
Powitanie wiosny
Zagadki, śpiew i taniec z kolorowymi chustami - tak klasa "0" i klasa I witały pierwszy dzień wiosny.
Światowy Dzień Kolrowej Skarpetki
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
W ten dzień na znak solidarności z chorymi my również założyliśmy kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach.
Witaj Wiosno!
Zgodnie z tradycją 21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. W radosnych nastrojach, niosąc zrobione przez siebie Marzanny, w wesołym korowodzie dzieci dotarły nad rzekę, gdzie symbolicznie pożegnały zimę. Teraz z pewnością wiosna rozgości się u nas na dobre. /Zdjęcia w naszej galerii/
Planetarium w szkole
18 marca, w poniedziałek, w naszej szkole zagościło objazdowe Planetarium. W sali gimnastycznej pojawił się ogromny namiot w kształcie kopuły imitującej nieboskłon. Uczniowie, leżąc na wznak, odbyli wirtualną podróż kosmiczną rakietą po obiektach Układu Słonecznego. Mieli szansę przyjrzeć się z bliska przestrzeni kosmicznej, poznać tajemnice Kosmosu i uzyskać wiedzę o ciałach niebieskich.
Te niecodzienne zajęcia dostarczyły wszystkim sporo „kosmicznych wrażeń”.
Dzień Otwarty w naszej szkole
W piątek, 15 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Podczas zwiedzania szkoły na przyszłych uczniów czekały różne atrakcje, a rodzice mieli wyjątkową okazję, aby obejrzeć sale dydaktyczne oraz porozmawiać z nauczycielami.
konkurs "Bezpieczne ferie zimowe"
Przed rozpoczęciem ferii zimowych wychowawcy przypomnieli uczniom, że jest to czas odpoczynku oraz zabawy, jednak należy pamiętać, by spędzić go bezpiecznie oraz z rozsądkiem. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Szkołę odwiedziła również dzielnicowa naszej miejscowości st. sierż. Anna Sura, która także przypominała uczniom o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz informowała, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Zadaniem uczniów było stworzenie konkursowej pracy plastycznej pod tytułem „Bezpieczne ferie zimowe”. 1 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Mieliśmy przyjemność gościć w tym dniu policjantów z Komisariatu Policji w Żurawicy. Uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy policjantom za to, że przyjęli nasze zaproszenie, ufundowali część nagród w konkursie oraz wręczyli o
Warsztaty na temat zdrowego odżywiania i udzielania pierwszej pomocy
06.0.2019r. odbyły się warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu oraz zasadom udzielania pierwszej pomocy. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. W trakcie zajęć uczniowie projektowali i wykonywali plakaty przedstawiające piramidę zdrowego żywienia, a także zapoznali się z zasadami postępowania po usłyszeniu alarmu. W dalszej części warsztatów uczniowie zakładali opatrunki, ćwiczyli ułożenia poszkodowanego po wypadku oraz wykonywali resustytację.
Góra grosza
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Jej celem jest zebrane funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu lub tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 235,79 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
1 lutego 2019r. odbył się V Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego celem jest kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania oraz promowanie młodych talentów.
Jak każdego roku mogliśmy się przekonać, jak utalentowani są uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe (kl. O-III i IV - VIII). Wszyscy wspaniale przygotowali się do występu i w piękny sposób zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki.
Wyśpiewany sukces Mai Radochońskiej
21 stycznia 2019 roku odbyły się przesłuchania XIII Międzyszkolnego Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu, a współorganizatorem Centrum Kulturalne. Wzięło w nim udział 50 uczniów ze szkół powiatu przemyskiego. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe (klasy I-IV oraz V-VIII). 22 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbył się koncert laureatów, w którym wzięli udział zwycięzcy oraz wyróżnieni.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094689