Spotkanie z policjantem
W ramach działań profilaktycznych odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem. Nasze zaproszenie przyjął Pan Mariusz Szczęsny.
Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca policjanta. Mogli obejrzeć przedmioty, które są w niej niezbędne. Oglądali między innymi kamizelkę kuloodporną, pałkę policyjną, kajdanki i atrapę pistoletu.
Dzień Babci i Dziadka w klasie III
24 stycznia 2019 r. babcie i dziadkowie dzieci klasy III odwiedzili swoje wnuczęta w naszej szkole. Odpowiedzieli na zaproszenie wnuków, którym bardzo zależało na tym spotkaniu. Każdy zdaje sobie sprawę ile zawdzięcza swoim dziadkom, ich cierpliwości i wyrozumiałości. Nieraz przecież to właśnie oni odbierają je ze szkoły stając się jako pierwsi powiernikami ich sukcesów czy też niepowodzeń. Dlatego babcia i dziadek to ktoś bardzo bliski dzieciom. Z okazji ich święta odbyło się pełne wzruszeń spotkanie, na którym poza tradycyjnymi życzeniami, upominkami dzieci zaprezentowały jasełka. Po przedstawieniu podczas poczęstunku odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie ks. Piotra.
Kształtujemy kompetencje kluczowe
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuujemy kształtowanie u uczniów i nauczycieli kompetencji kluczowych. Kompetencje kluczowe to te, których wszystkie osoby potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego.
Dzień Babci i Dzień Dziadka zorganizowany przez uczniów klasy II
21 i 22 stycznia to szczególne daty w kalendarzu – Dzień Babci i Dzień Dziadka. To właśnie dziadkowie dają nam bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru i lekcje życia.
W poniedziałek, 21 stycznia, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji tego święta. Zaproszone babcie i dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać swoje wnuczęta. Uczniowie klasy II z radością zaprezentowali Jasełka i złożyli życzenia, a dodatkiem do wielu miłych słów i życzeń były drobne upominki wykonane przez dzieci oraz gorące uściski i całusy. Odbyły się również specjalne konkursy dla dziadków, min. na najmodniejszą fryzurę wykonaną przez wnuki swoim babciom, obieranie jabłka na czas, ubijanie jajek czy specjalny konkurs dla dziadków na uczesanie wnuczki.
Paczki dla potrzebujących dzieci z Ukrainy
Podobnie jak w ubiegłym roku - dzieci z naszej szkoły pragnęły pomóc swoim potrzebującym rówieśnikom z Ukrainy. W szkole została przeprowadzona zbiórka na rzecz ubogich, żyjących w skrajnej biedzie ukraińskich dzieci.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Buszkowicach bardzo chętnie biorą udział we wszelkich akcjach charytatywnych, dlatego także i tym razem udało nam się zebrać aż 45 paczek, które dzieci z Ukrainy otrzymają na święta. Paczki zawierały słodycze, zabawki, gry edukacyjne, piłki i wiele innych przedmiotów, które sprawiły niesamowitą radość dzieciakom.
Kolejny sukces naszych uczniów
W Szkole Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie odbył finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem: Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Proboszcza Parafii Świętego Michała Archanioła, Gazety Codziennej „Nowiny” i Katolickiego Radio VIA. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tradycjami i chrześcijańskimi zwyczajami towarzyszącymi Świętom Bożego Narodzenia. Miło nam poinformować, że prace Oliwii Kołodziej z klasy II i Aleksandry Grabki z klasy III zdobyły I miejsce, zaś wyróżnienie zdobyła praca Zuzanny Muszak (klasa II).
Uroczysty finał X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka do Betlejem"
Szkoła Podstawowa w Buszkowicach po raz dziesiąty ogłosiła przed świętami Bożego Narodzenia Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem”, pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego Adama Szala, Marszałka Sejmu RP – Pana Marka Kuchcińskiego, Starosty Przemyskiego – Pana Jana Pączka, Wójta Gminy Żurawica – Pana Tomasza Szeleszczuka, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw „Pomóżmy Sobie” i Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu.
Polskie książki dla Ukrainy
Literatura piękna, bajeczki dla najmłodszych, podręczniki, gry - to wszystko otrzymali uczniowie ze szkoły w Żołkwii na Ukrainie.
Ponad 600 podręczników, bajek zebranych w ramach akcji Książka dla Polaków na Wschodzie trafiło do polskich rodzin należących do Parafii św. Wawrzyńca w Żołkwii na Ukrainie. Zbiórkę zorganizowano pod patronatem Biblioteki Szkolnej i przeprowadzono wspólnie z ZSE i O w Przemyślu .
To już druga edycja akcji zorganizowanej przez naszą szkołę ( w 2016r. książki zostały przekazane dla Towarzystwa Polskiej Kultury „Jasna Góra” w Naddniestrzu). Polacy zamieszkujący wschodnie kresy dawnej Rzeczypospolitej mają swoje potrzeby, mają też prawo kultywowania swojej odrębności. Mamy nadzieję, że literatura polskojęzyczna, która dociera do naszych rodaków, w znacznej mierze przyczyni się do ugruntowania ich tożsamości i przynajmniej w części zaspokoi głód słowa pol
Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów
Dnia 18.12.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie trzech konkursów:
- Szkolnego konkursu na najpiękniejszą choinkę, organizowanego przez p. Marię Korczyńską wraz z p. Renatą Wojdylak,
- Konkursu Biblijnego zorganizowanego przez ks. Piotra Poradę
- Konkursu plastycznego „Portret Józefa Piłsudskiego”, organizowanego przez
p. Teresę Fac i Martę Sas. W konkursie o tematyce patriotycznej, którego celem było przede wszystkim zwiększenie zainteresowania historią Polski, rozwijanie poszanowania dla ojczyzny oraz kształtowanie postawy patriotycznej wzięło udział bardzo wiele uczniów klas starszych i młodszych. Nagrodzone zostały najpiękniejsze pracę z kategorii I (klasy I-III) oraz II (klasy IV-VIII).
Wycieczka do Flyparku w Rzeszowie
14.12.2018 r. uczniowie klas VI-VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Rzeszowa do Flyparku. Mieli tam okazje przeżyć emocje związane z akrobacjami na trampolinach, uczyli się asekuracji i samo asekuracji przy skokach do basenu z gąbkami. Ponadto toczyli bitwy na gąbki , huśtali się na linach i rozgrywali mecze koszykówki. Odważniejsi próbowali swych sił w nauce salta, a wszystko odbywało się pod kontrolą wykwalifikowanej kadry instruktoskiej.
Piernikowe warsztaty
12 i 13 XII 2018r. wykorzystując przedświąteczny nastrój klasa II i III uczyła się piec pierniczki. Rodzice przygotowali ciasto, uczniowie wycinali różne kształty pierników (choinki, serduszka, gwiazdki, bałwanki i inne…). Upieczone pierniczki dzieci przyozdabiały kolorowym lukrem i dekorowały różnymi cukiereczkami. Każdy miał inny, ciekawy pomysł na udekorowanie swoich ciasteczek. Dzieci robiły to bardzo precyzyjnie, pomysłowo i starannie. Pracę umilały kolędy wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Powstały piękne pierniczki, które dzieci ze smakiem podjadały. Z pomocą rodziców upiekły ich bardzo dużo. Na koniec zorganizowano konkurs na najpiękniejszy pierniczek. Wyboru najładniejszego dokonała Pani Dyrektor. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tych przedświątecznych w
Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu społecznego Szlachetna Paczka
W tym roku uczniowie z naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim projekcie społecznym Szlachetna Paczka, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie pokazali, że mają wielkie serce. W wyniku akcji zebrano bardzo dużo produktów żywnościowych a także chemicznych. Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez nich przekazali wolontariuszom, a ci z kolei podarują je rodzinom zakwalifikowanym do projektu.
Świąteczne warsztaty klas V i VI
Na święta Bożego Narodzenia wszyscy, a zwłaszcza dzieci, czekają zawsze z niecierpliwością - to magiczny czas, który kojarzy im się z radością, spokojem i szczęściem. Aby poczuć tę świąteczną atmosferę 4 grudnia uczniowie klas V i VI wzięli udział w świątecznych warsztatach. Celem spotkania było tworzenie różnorodnych ozdób świątecznych. Młodzież wyczarowywała cudowne bańki, stroiki, wieńce świąteczne, girlandy itd. Dzięki wspaniałej współpracy tak licznej grupy osób powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne, Takie warsztaty to idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też integracja całej społeczności uczniowskiej.
Nasza pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska
W listopadzie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności przeznaczonej dla psów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. W wyniku akcji zebrano ponad 100 kg. suchej i mokrej karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w tym przedsięwzięciu i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom z naszej szkoły.
Dzień Górnika
Z okazji Dnia Górnika, tzw Barbórki, 4 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził Pan Tomasz Gas, który jest górnikiem w kopalni gazu ziemnego. Pan Tomek przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Zabrał ze sobą również rekwizyty, które są nierozerwalnie związane z zawodem. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, dowiedzieć się w jaki sposób wydobywany jest gaz ziemny, ale też węgiel, sól i ropa naftowa oraz jak bardzo te surowce są nam potrzebne w codziennym życiu. Nasz gość podzielił się wieloma ciekawostkami na temat polskich kopalni i górniczego zawodu.
Wizyta Świętego Mikołaja!
Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Przybycie tak zacnego gościa wzbudziło powszechny entuzjazm. Mikołaj wraz z eskortą odwiedził wszystkie klasy i obdarował uczniów prezentami. Wielką niespodziankę zrobił dzieciom z klasy II i III wręczając im bilety do kina.
Radość i uśmiech towarzyszyła wszystkim przez cały dzień.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094688