Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym
Nasi uczniowie już trzeci raz wzięli udział w największym międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny” i odnieśli wspaniałe sukcesy. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. K. Gradowska - Wiernusz. 22 uczniów naszej szkoły podjęło matematyczne wyzwania w następujących kategoriach:
„Maluch” – uczniowie klasy IV
„Beniamin” – uczniowie klas V – VI
„Kadet” – uczniowie klasy VII i VIII
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą
Wielki Sukces w Powiatowym Konkursie Czytelniczym
9 maja 2019 r. trzy uczennice naszej szkoły: Julita Osada, Maja Radochońska oraz Milena Szozda wzięły udział w XVIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Przetarte szlaki czy własne ścieżki? O życiowych wyborach młodych bohaterów literackich”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 w Przemyślu.
Wieczór Kodowania Klasy IV i V
11W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole różne zajęcia dodatkowe w ramach projektu” Klucz do kompetencji - wsparcie kształcenia ogólnego w gminie Żurawica”. Dzięki temu uczniowie mogą uczestniczyć między innymi w zajęciach „Robot i ja”.
Uczniowie klasy IV i V od października uczyli się kodowania, obsługi różnorodnych aplikacji oraz odczytywania zaszyfrowanych informacji.
Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie
7Z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Akcja "Przerwa na czytanie" odbyła się 14 maja na pierwszej i drugiej przerwie lekcyjnej. W naszej szkole wzięło w niej udział 132 osoby, w tym uczniowie i nauczyciele.
Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja
„Naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości!”
W poniedziałek, 13.05.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno – muzyczny był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że winniśmy patriotyzm pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się w duchu wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.
Atmosferę wyjątkowości tego wydarzenia dopełniło uroczyste wbijanie tabliczek przy posadzonych Dębach Niepodległości.
UCZEŃ KLASY III BARTOSZ MROZOWICZ FINALISTĄ XVII SPOTKAŃ ORTOGRAFICZNYCH
W dniu 9 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w nr 16 w Przemyślu odbył się finał „XVII Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśl o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka.
W I etapie konkursu uczestniczyło 100 uczniów, w II etapie 36 uczniów. Do finałowego, III etapu zostało zakwalifikowanych 16 uczniów z Przemyśla i z 14 szkół powiatu przemyskiego, wśród nich również uczeń naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zmagania ortograficzne zakończyły się sukcesem Bartosza Mrozowicza z klasy III , który został finalistą tego konkursu zdobywając V miejsce.
Projekt klasy IV: Zdrowo się odżywiamy
34Wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie. Uczniowie klasy IV potrafią również samodzielnie przygotować zdrowy i kolorowy posiłek. W II semestrze roku szkolnego 2018/2019 wzięli oni udział w klasowym projekcie „Zdrowo się odżywiamy”. Co miesiąc w czasie zajęć z wychowawcą, uczniowie przygotowywali według własnego pomysłu posiłek składający się tylko ze zdrowych składników. Nauczyciel podawał temat natomiast inwencja twórcza należała do uczniów. Powstały pyszne, zdrowe i barwne dania. Projekt zaczęliśmy od sałatek i deserów owocowych. Następnie na naszych stołach pojawiły się wiosenne kanapki, które smakowały wyśmienicie. Kolejnym tematem były koktajle owocowe. Uczniowie przekonali się, ze można połączyć ze sobą dosłownie kilka składników aby otrzymać przepyszny shake bez chemicznych dodatków. Wiedzą również ,że aby zjeść coś słodkiego nie potrzebujemy do tego cukr
Międzynarodowy sukces Szymona!
W Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej został rozstrzygnięty VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja”. Głównym celem konkursu było pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, pielęgnowanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, zarówno w naszym kraju, jak i w innych państwach świata oraz wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich i rodzinnych.
Na tegoroczną edycję wpłynęło 1009 kartek wielkanocnych ze 158 przedszkoli i szkół z Polski, a także z zagranicy. Wśród nagrodzonych znalazła się praca Szymona Kurzydlaka z klasy II, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Matematyczny sukces uczniów klasy V
26 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Żurawicy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V.
Celem konkursu było promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie oraz inspirowanie dzieci do rozwijania zainteresowań matematycznych. Do zmagań konkursowych przystąpili reprezentanci pięciu szkół podstawowych gminy Żurawica: SP 1 Żurawica, SP 2 Żurawica, SP Buszkowice, SP Wyszatyce, SP Orzechowce.
Uczniowie SP Buszkowice, jak co roku, zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy
i umiejętności matematycznych, co potwierdzają wyniki konkursu:
I miejsce – Maja Radochońska
II miejsce – Miłosz Harłacz
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Podsumowanie akcji Kilometry Dobra
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. Zbiera pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, pomoc niepełnosprawnym i ochronę zdrowia. Przez 3 miesiące organizacja pozyskuje pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne itp. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzeba stworzyć szereg monet o długości
Misterium Męki Pańskiej
Trwając w radosnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy, 26 kwietnia, uczniowie klas V-VIII przygotowali uroczysty apel związany z tym doniosłym wydarzeniem. Podczas Misterium Męki Pańskiej mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze wydarzenia sprzed prawie 2000 lat. Przeżywamy je co roku, ale zawsze mamy wrażenie, jakby to było pierwszy raz. Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżanego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę, Marię Magdalenę, apostołów, umywającego ręce Piłata. Wymownej całości dopełniły wzruszające wiersze i pieśni wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Wycieczka do FlyParku w Rzeszowie
282 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IV,V i VIII pod opieką p. Joanny Kasprzyk, p.Jadwigi Kulpińskiej, p.Małgorzaty Tabinowskiej-Osady oraz p. Wojciecha Repaka odwiedzili największy FlyPark w Polsce, który mieści się w Rzeszowie przy ul. Przemysłowej. Cel wycieczki, którym było zachęcanie do aktywności fizycznej poprzez dobra zabawę został zrealizowany. Wszyscy świetnie się bawili, bez względu na wiek. Była to również okazja do integracji uczniów z różnych klas.
XVII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY NIEDŹWIADEK 2019
5 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny Niedźwiadek 2019. O tytuł „Mistrza Matematyki 2019" rywalizowało 9 uczniów z trzech szkół podstawowych gminy Żurawica.
I miejsce - MAGDALENA KOZIK SP WYSZATYCE
II miejsce – ALEKSANDRA SAWICKA SP BUSZKOWICE
II Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”
W Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się II Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”, w którym wzięło udział czterdziestu czterech młodych recytatorów z dziesięciu szkół miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy pierwszej: Julia Buć i Kinga Zwirn. Miło nam poinformować, że wyróżnienie przyznano Kindze Zwirn.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094717