Witamy wiosnę na sportowo!
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole upłynął on pod znakiem rywalizacji sportowej. Tego dnia, zgodnie z tradycją, uczniowie klas I – III wzięli udział w turnieju sportowym.
Nasi mali zawodnicy toczyli zmagania w licznych konkurencjach sportowych, m.in. w wyścigu balonowym, biegu z „jajkiem”, „sadzeniu roślinek” i skokach w workach. Były też wiosenne zagadki i piosenki. Na koniec każda drużyna malowała portret Marzanny. Zabawa była wyśmienita, a wszyscy uczestnicy - zwycięzcami.
Jesteśmy pewni, że nasze sportowe rozgrywki sprawiły, że dzisiaj zaświeciło wiosenne słońce.
Na planie filmowym
19.03.2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spektaklu pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show z Wrocławia. Było to interaktywne, filmowe, kreatywne widowisko, w którym aktywny udział brali sami uczniowie wcielając się w role różnych bohaterów.
W takcie przedstawienia zaprezentowane zostały kulisy produkcji filmowej. Dzieci zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy. Dowiedziały się jak wyglądają współczesne techniki filmowe, podstawy pracy ekipy telewizyjnej, na czym polegają magiczne sztuczki.
Już niedługo będziemy mogli obejrzeć nasz wspólnie nakręcony film.
Niecodzienna lekcja historii
5 marca w naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja historii. Związana ona była z 78 rocznicą deportacji Polaków na Sybir. Najpierw uczniowie klasy V przygotowali niezwykle wzruszającą akademię, w której przedstawili los ponad miliona trzystu zesłańców, którzy po ataku ZSRR na Polskę zostali skazani na pobyt na „nieludzkiej ziemi”. Następnie poproszono o zabranie głosu prezes Sybiraków panią Krystynę Zwierkowską. Nasz gość w przejmujący i wzruszający sposób opowiedział o ponad sześcioletnim pobycie swoim i całej rodziny w dalekich tajgach Syberii. Mówił o ogromnym cierpieniu naznaczonym potwornym głodem, chorobami, przejmującym zimnie, niepewności jutra i utratą wielu najbliższych, którzy pozostali tam na zawsze. Spotkanie to było żywą lekcją historii, którą uczniowie naszej szkoły wysłuchali w niezwykłym skupieniu, ciszy i po trochu niedowierzaniu, że coś takiego można było przeży
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
23 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas V, VII z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych. W tym dniu uczniowie na początku wysłuchali wykładu słynnego językoznawcy pana profesora Jana Miodka "O co kaman?". Namawiał on w nim do wzbogacania swojego języka. Przyznał też, że nie ma nic przeciwko, jeśli w języku potocznym używamy takich słów, jak: "cool", "full" czy "mega", pod warunkiem jeżeli ich nie nadużywamy. Następnie młodzież miała okazję wysłuchać znanych bajek w gwarze góralskiej i śląskiej, dowiedziała się także, jakie języki należą do najtrudniejszych na świecie i o tym, że nasz język ojczysty zajmuje pod tym względem czołowe miejsce. Mogła się o tym przekonać słuchając zmagań
"... i nie ma, że boli. Dam radę!"
22.02.2018r. odbyło się spotkanie pod tajemniczym tytułem „…i nie ma, że boli. Dam radę!” Pomysłodawcą, a zarazem prowadzącym spotkanie z naszymi uczniami był Pan Paweł Kowal.
Celem tego spotkania była praktyczna nauka uczniów elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Najważniejszym przesłaniem przekazanym uczniom była informacja, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest umiejętnością zarezerwowaną wyłącznie dla osób dorosłych.
Najpiękniejsza maska karnawałowa!
20 lutego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu na najpiękniejszą maskę karnawałową. Uczniowie pilnie pracowali podczas zajęć świetlicowych, by zaprojektować, a później własnoręcznie wykonać i ozdobić maskę. Wszystkie prace złożone na konkurs były bardzo pomysłowo i starannie wykonane.
Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne oraz aktywne zabawy w czasie ferii zimowych"
Przed rozpoczęciem ferii zimowych wychowawcy przypomnieli uczniom, że jest to czas odpoczynku oraz zabawy, jednak należy pamiętać, by spędzić go bezpiecznie oraz z rozsądkiem. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Podczas ferii uczniowie przygotowali prace plastyczne na ten temat.
Uroczystość w klasie I
Trochę spóźniona, ale ciepła i pełna serdeczności uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klasy I. Był to niezwykły dzień dla dzieci i zaproszonych gości. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!
"Mitologia bez tajemnic"
16.02.18r. w klasie V odbył się klasowy konkurs „Mitologia bez tajemnic”, celem którego było dostarczenie uczniom wiedzy na temat mitologii greckiej i roli jaką pełni ona w naszej kulturze.
Uczniowie zapoznali się z treścią mitologii greckiej i pracując w czteroosobowych grupach rozpoczęli rywalizację. Każda osoba z grupy była przebrana za greckiego boga. Pojawili się: Posejdon, Ares, Zeus a także Hera, Afrodyta i Atena. Każdy uczeń miał możliwość zaprezentować się i przedstawić swój boski atrybut.
Kolejnym etapem konkursu były losy z pytaniami dotyczącymi mitologii, wszyscy uczniowie sobie z nimi świetnie poradzili. Zabawie towarzyszyła zdrowa rywalizacja. Każdemu zależało na wygranej jednakże dzieci czerpały z niej wiele radości. Kiedy uczniowie odpowiedzieli na liczne pytania i rozwiązali krzyżówkę on-line, przystąpili do ostatniego etapu konkursu- do przygotowania greckich przekąs
Dzień Babci i Dziadka w klasie III
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Uczniowie klasy III upamiętnili to wydarzenie 26 stycznia 2018r., goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości.
Święto Babci i Dziadka w klasie II
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to święto naszych kochanych babć i dziadków. Właśnie z tej okazji 25 stycznia 2018r. uczniowie klasy II zaprosili do naszej szkoły tych wspaniałych gości.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
15 stycznia odbył się IV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jego celem jest kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania oraz promowanie młodych talentów. Jak każdego roku mogliśmy się przekonać, jak utalentowani są uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe (kl. O-I, II-III i IV-VII). Wszyscy wspaniale przygotowali się do występu i w piękny sposób zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki.
XII Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
18 stycznia 2018 roku odbyły się przesłuchania XII Międzyszkolnego Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu, a współorganizatorem Centrum Kulturalne. Wzięło w nim udział 63 uczniów ze szkół powiatu przemyskiego. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe (klasy I-III oraz IV-VII). 19 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbył się koncert laureatów, w którym wzięli udział zwycięzcy oraz wyróżnieni.
"W pustyni i w sieci"
15 stycznia 2018 roku uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Wrocławski Teatr IN-ART zaprezentował sztukę pod tytułem „W pustyni i w sieci”. Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem śledzili losy Uli, wielbicielki książek i jej brata Rafała. Bohater został przeniesiony do świata gry komputerowej. Rozwiązywał kolejne zadania, by móc wygrać zdrowie dla siostry. Sztuka przez cały czas trzymała młodych widzów w napięciu, była pełna zagadek i humoru. Uczniowie mogli naocznie przekonać się, co w życiu jest naprawdę ważne oraz jak przydatne jest czytanie książek i zdobywanie wiedzy.
Warsztaty baśniowe uczniów z klasy V "Poczytaj mi przyjacielu"
Już po raz kolejny uczniowie z klasy V przygotowali zajęcia w ramach projektu "Poczytaj mi przyjacielu - warsztaty baśniowe dla uczniów klasy 0”. Jest to akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, ćwiczenie zdolności ekspresyjnych w różnego rodzaju zabawach i integrację z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Uczniowie do zajęć przygotowali się wspaniale. Sami przygotowali szereg pomocy, ilustracji, plansz, rysunków, aby zajęcia były jak najciekawsze dla ich małych kolegów. Po wzorcowo odczytanych treściach baśni przez uczniów klasy V maluchy odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić stopień jego zrozumienia. Następnie dopasowywały kolorowe ilustracje do czytanego fragmentu, układały puzzle związane z daną baśnią, rozpoznawały rekwizyty i wskazywały, do jakiego bohatera należą. Starsi koledzy przy
Zabawa karnawałowa
W środę 17.01.2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Najpierw swoją zabawę mieli najmłodsi uczniowie, którzy zaprezentowali się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Następnie odbyła się zabawa dla starszych uczniów. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i radosnej zabawy. /Zdjęcia w galerii/
"Czarodziejski ołówek"
15 stycznia 2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca – Michasia, który przeżywał mnóstwo przygód, poznawał nowych ludzi i ochoczo pomagał wszystkim z pomocą magicznego ołówka.
Mottem spektaklu było przesłanie, że wiara w siebie daje siłę w walce z trudnościami i przeciwnościami losu, a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.
Ciekawa fabuła, barwna scenografia i kostiumy, piękne maski i fantastyczne efekty świetlne sprawiły, że dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały spektakl./Zdjęcia w naszej galerii/
Konkurs szkolny dla klasy IV „CHRISTMAS IS COMING”
W dniu 02.01.2018r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klasy IV „Christmas is coming”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz świąteczny, w którym pojawiły się pytania dotyczące tradycji świątecznych w różnych krajach oraz Polsce. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się znajomością słownictwa dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia oraz kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim. Dodatkowe punkty można było otrzymać za świąteczny strój. Zdobywcy I,II,III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody, zaś pozostali uczestnicy drobne upominki. Miło mi jest ogłosić, że dwie uczennice zdobyły I miejsce, uzyskując taką samą liczbę punktów. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów odbyło się w dniu 09.01.2018r.
Świąteczny laureat!
Tuż przed świętami w Szkole Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie odbył finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem: Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Proboszcza Parafii Świętego Michała Archanioła, Gazety Codziennej „Nowiny” i Katolickiego Radio VIA. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci tradycjami i chrześcijańskimi zwyczajami towarzyszącymi Świętom Bożego Narodzenia. Na konkurs nadesłano 380 prac plastycznych z 37 placówek z województwa podkarpackiego. Spośród prac wyłoniono również pracę naszego ucznia – Dawida Osady z klasy I, który zajął zaszczytne III miejsce.
Wymalowany sukces uczniów klasy III
Gratulujemy uczniom klasy III: Michałowi Kaniowskiemu za zdobycie pierwszej nagrody i Filipowi Buryło za zdobycie III nagrody w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne" organizowanym przez CK w Przemyślu.
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego, a jego celem jest podtrzymanie tradycji wykonywania ozdób, dekoracji oraz wszelkich prac plastycznych związanych z tym okresem. Prace wykonane różnymi technikami, ocenione przez profesjonalne jury, można oglądać na wystawie pokonkursowej.
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094862