Pierwsze sukcesy naszych uczniów.
18 października miał miejsce finał III Powiatowego Konkursu „Zwierzęta czują”. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kudłate serce”, Bibliotekę Publiczną, oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Przemyślu. Patronat nad nim objął Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach oraz ogólnopolski miesięcznik „Kocie sprawy”. Celem konkursu było uświadomienie, że zwierzęta nie są rzeczami i należy okazywać im szacunek. Organizatorom zależało na uwrażliwieniu ludzi na potrzeby zwierząt oraz kształtowaniu odpowiedzialnych postaw wobec nich.
"Ach, ta Pippi!"
W poniedziałek 16.10.2017r. uczniowie klas I – III wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi!” Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Głowna bohaterka - Pippi ma dziewięć lat, marchewkowe włosy i mnóstwo piegów. Mieszka w Willi Śmiesznotce całkiem sama, nie licząc małpki Pana Nilssona i konia. Pippi nie ma mamy, a tata, kapitan Pończocha, zaginął na morzu. Jednak ta najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych. Jest niesforna, radosna i pełna energii. Ma ogromną fantazję i mnóstwo pomysłów. Jest bardzo odważna i samodzielna, ale tęskni też za swoimi rodzicami.
Pasowanie na Ucznia Klasy I i uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W piątek 13 października 2017r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Był to bardzo ważny dzień w ich życiu, ponieważ od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Buszkowicach. Na ten szczególny moment czekali z niecierpliwością od początku roku szkolnego. I oto wreszcie nadszedł moment, w którym pierwszaki mogły popisać się wiedzą oraz talentami artystycznymi i udowodnić wszystkim, że są gotowe do sumiennej nauki. Po wspaniałym występie artystycznym nastąpiła część oficjalna. Jej punkt kulminacyjny stanowiło ślubowanie, które odbyło się w niezwykle podniosłej atmosferze. Uczniowie w strojach galowych, z biretami na głowach, wspaniale prezentowali się na tle przepięknej dekoracji. Przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, dobrze i starannie wypełniać obowiązki ucznia, a sw
Wizyta Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka
W dniu 4 października 2017 r. w naszej szkole gościł Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej parafii Buszkowice. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców, oczekując miłego Gościa. O godz. 11.30 Ksiądz Biskup wraz z Księdzem Proboszczem Zygmuntem Jarzyną, zostali wprowadzeni przez Panią Dyrektor, a wszyscy powitali ich radosnym śpiewem. Następnie, przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, odbyło się zawierzenie całej naszej społeczności Maryi Niepokalanej. Najpierw swoją modlitwę wypowiedziały dzieci klas młodszych, a później starsi uczniowie oraz przedstawiciele nauczycieli. Opiece Matki Bożej poleciliśmy także cały świat, Kościół, naszą parafię, rodziny i wiele innych intencji. Po zakończonej modlitwie głos zabr
Jesień jest piękna!
Jednym z działań mających na celu promocję zdrowego żywienia była wycieczka zorganizowana do Gospodarstwa Sadowniczego pana Mariana Szeligi w Żurawicy. 29 września dzieci z klasy II miały możliwość przyjrzenia się pracy sadowników. Z dużym zainteresowaniem obserwowały zbiór jabłek i gruszek. Z uwagą słuchały samego pana Szeligi o sposobach zrywania owoców za pomocą ogromnych kombajnów, segregacji oraz sposobów ich przechowywania. W ogromnym budynku oglądały nowoczesny sprzęt: maszyny do mycia, sortowania i pakowania owoców oraz potężne chłodnie.
Dzień bez przemocy 02.10.
Tego dnia uczniowie klas IV- VII naszej szkoły mieli możliwość poznać rodzaje przemocy oraz sposoby przeciwdziałania jej. Uczniowie zapoznali się z programem profilaktycznym „Nie daj się" przeznaczonym dla dzieci w wieku 10-12 lat. Program ten dostarczył dzieciom wiedzy na temat różnych form krzywdzenia, nauczył również rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i poszukiwania pomocy oraz wsparcia. Autorem programu profilaktycznego „Nie daj się" jest Fundacja Dajmy Dzieciom Siłę (dawna fundacja Dzieci Niczyje).
Jesień w parku
"W NASZYM PARKU NA JESIENI OD KOLORÓW AŻ SIĘ MIENI
GUBIĄ LIŚCIE LIPY, KLONY
TU LIŚĆ ŻÓŁTY, TAM CZERWONY"
Uczniowie klasy III wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się 28.09 2017r. do parku w Przemyślu na lekcję przyrody, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody oraz będą wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby pobawić się na placu zabaw. Cała klasa trzecia bawiła się super i miło spędziła dzień . /zdjęcia w galerii/
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września w wielu krajach obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów i wiary we własne możliwości.
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Autor i ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, stworzył historię, która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor powitała wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów oraz przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.
Następnie uczniowie klasy IV przypomnieli, że 1 września to nie tylko dzień, w którym każdego roku powracamy po wakacjach do szkoły, ale także moment, w którym wspominamy rocznicę jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. Podczas akademii szkolnej uczniowie przypomnieli, że był taki wrzesień, kiedy zamiast szkolnego dzwonka tysiące młodych ludzi i nauczycieli usłyszało odgłosy bombardowań oraz huk dział. 1 września 1939 roku Niemcy napadły na Polskę i tym samym rozpoczęła się II wojna światowa.
Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć o historii naszego kraju i oddać hołd wszystkim, którzy polegli w walce o wolność naszej ojczyzny oraz zo
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
W piątek, 24 czerwca br. o godz. 9.00, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 z udziałem wszystkich dzieci i rodziców.
Pani Dyrektor Maria Tabinowska, podsumowała cały rok szkolny przedstawiając zarys licznych i ciekawych wydarzeń, które miały miejsce, gratulując uczniom udziału i sukcesów w różnorodnych konkursach i turniejach. Zgromadzona publiczność, nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście, mieli świetną okazję podziwiać najlepszych uczniów naszej szkoły. A było w tym roku mnóstwo wyróżnień i nagród, gdyż niemal połowa uczniów z klas IV-VI otrzymała promocję z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem.
Dyrektor szkoły złożyła podziękowania Rodzicom za całoroczną pomoc i współpracę Wręczyła dyplomy przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim tym, którzy chętnie wspomagali wychowawców klas w realizacji zadań wych
Szkolny konkurs z języka angielskiego „I love English!” dla klas I, II i III
W dniach 12 i 16 czerwca 2017r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „I love English!” oddzielnie dla klasy I, II i III. Głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości słownictwa, zwrotów i form gramatycznych poznanych na lekcjach języka angielskiego w poszczególnych klasach, doskonalenie umiejętności językowych uczniów, rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych konkursów. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej a suma punktów z ich obu pozwoliła na wyłonienie zwycięzców. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego, Małgorzata Tomach.
Wycieczka klas IV-VI w Góry Świetokrzyskie
W dniach 13-14.06 uczniowie klas IV,V,VI udali się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Najpierw swe kroki skierowaliśmy do Oblęgorka - majątku ziemskiego, który Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej, a gdzie dzisiaj znajduje się muzeum poświęcone temu wybitnemu pisarzowi. Ten pięknie położony eklektyczny pałacyk, stał się siedzibą muzeum w 1958 roku. Ekspozycje, które podziwialiśmy, to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Mogliśmy tu zobaczyć gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. Na piętrze zorganizowana jest wystawa biograficzno-literacka poświęcona patronowi muzeum. Do najcenniejszych zbiorów należą rękopisy, listy, pamiątki jubileuszowe, albumy i adresy kunsztownie zdobione i
Wycieczka uczniów klasy III do Krakowa i Łagiewnik
W dniach 9 - 10 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klasy III do Krakowa i Łagiewnik. W Krakowie uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Zwiedziliśmy królewski Wawel, Sukiennice, mieliśmy okazję usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, odczuć niepowtarzalny klimat spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim. Była to bardzo dobra lekcja historii. Niektórzy w Krakowie byli po raz pierwszy, wrażenia ich są nie do opisania, radość dzieci, które dodatkowo zobaczyły wawelskiego smoka - bezcenna. W Łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego została odprawiona Msza Święta w podziękowaniu za dar I Komunii Świętej. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie krakowskiego ZOO, gdzie wszyscy mieli okazję przyglądać się różno
Wycieczka klasy I i II do Bałtowa
Dnia 6 czerwca odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Uwieńczenie
"Wyśpiewała" sukces!
8 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Wyszatycach odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego celem jest przede wszystkim wspieranie uczniów zdolnych wokalnie poprzez możliwość prezentacji swoich umiejętności na scenie, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa a także propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Żurawica, którzy oceniani byli przez profesjonalne jury. Miło nam poinformować, że Maja Radochońska (kl.III) „wyśpiewała” III miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
Program artystyczny pod hasłem ,,Kochanych Rodziców mam" przygotowany przez uczniów klasy II
Dnia 5 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny przygotowana przez uczniów klasy 2 pod hasłem „Kochanych rodziców mamy”. Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – mamusia i tatuś. Święto Rodziny zainaugurowała pani dyrektor Maria Tabinowska, która serdecznie powitała zaproszonych gości i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki oraz taniec wywołały u rodziców łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, upominek wykonany własnoręcznie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Dla naszych dzieci impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się
„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ( J. Korczak)
Dzień Dziecka to niezwykłe, piękne i radosne święto. Niestety, nie dla wszystkich dzieci. Są takie, którym brakuje miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa a przede wszystkim rodziców. Dlatego też uczniowie naszej szkoły postanowili osłodzić chociaż troszkę ten czas kolegom z Domu Dziecka Nasza Chata i przeprowadzili zbiórkę słodyczy, które zostały przekazane im w tym wyjątkowym dniu.
"Majsterkowo" w Castoramie
Uczniowie klasy II SP w Buszkowicach w dniu 30 maja 2017 r. wspólnie z opiekunami odwiedzili przemyską Castoramę, by wziąć udział w warsztatach "Majsterkowo". Ideą warsztatów jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także zwiększanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Projekt edukacyjny Majsterkowo ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe. Najpierw dzieci odbyły krótki "spacer" po sklepie i zapoznały się z różnymi działami oraz pracującymi tam ludźmi. Potem nastąpił najważniejszy moment warsztatów czyli majsterkowanie. Tym razem uczniowie poznawali technikę malowania na szkle. Pod okiem pani instruktor oraz rodziców i wychowawcy dzieci nanosiły kontury wybranych obrazków, a po ich wyschnięciu wypełniały je różnymi kolorami. Swoje
Laureaci konkursów Zuch
Po raz kolejny nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Zuch i konkursie Zuch z języka angielskiego, który odbył się w dniach 2-3 marzec. W tym roku laureatami zostali: Filip Gnes z klasy II, zdobywając XI miejsce w konkursie zintegrowanym i Maja Radochońska z klasy III, zajmując IV miejsce w teście zintegrowanym i XII miejsce w konkursie z języka angielskiego. Pozostali nasi uczniowie otrzymali dyplomy uznania za zajęcie wysokich miejsc w rankingu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników!
Sukces literacki uczennicy klasy III
Aż 4806 prac z całej Polski wpłynęło na ogłoszony przez wydawnictwo Nowa Era konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Konkurs polegał na napisaniu zakończenia, liczącego nie więcej niż 500 słów, do jednej z trzech historii, do których rozpoczęcia stworzył pisarz Rafał Witek. Miło nam poinformować, że zdobywcą honorowego wyróżnienia została Maja Radochońska (klasa III). O randze konkursu i ogromnym sukcesie Mai świadczy fakt, że na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac, a członkowie Jury mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzców. Jak sami mówią: „Rozpiętość tematyczna i formalna opowiadań była olbrzymia. Młodzi adepci pisarstwa wykazali się imponującą pomysłowością – niemal każdy z nich rozwijał zaproponowane początki opowiadań w niepowtarzalny sposób. Wśród prac znalazły się klasyczne bajki, realistyczne opowiadania obyczajowe, pełne zabawnych dial
Budowa Hali Sportowej
- 20
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1094985