• Maj 2023r.

• W związku z uroczystością nadania imienia szkole nasze drukarki 3D wykorzystywaliśmy do drukowania pamiątkowych tabliczek z naszym patronem.

Podczas pobytu delegacji nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły średniej z miejscowości Valsequillo z Hiszpanii, uczniowie klasy III pokazali swoje umiejętności związane z długopisami 3D. Realizując temat dot. ekosystemu łąkowego wykonali zwierzęta żyjące na łące.

Nasi goście z Hiszpanii przyjechali do nas również po to, aby doskonalić swoje umiejętności z obsługi drukarki 3D. Na lekcjach informatyki, prowadzonych wspólnie przez nauczyciela i uczniów z klasy 8, nasi goście mieli okazję do zgłębienia swojej wiedzy zarówno w teorii, jak i praktyce. Poznali zasady działania drukarki, drukowali gotowe projekty 3D (Thingiverse), jak również miel okazję samodzielnie zaprojektować i wydrukować modele 3D za pomocą programu Tinkercad.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci