• Październik 2022r.

• 1. Samorząd Uczniowski przygotował (program Tinkercad) projekty i wydrukował upominki dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

2. Klasy od IV do VIII poznali program Tinkercad i sposób projektowania modeli 3D. Każdy uczeń miał możliwość wydrukowania swojego modelu na drukarce 3D.

3. Uczniowie klasy III poznali sposób obsługi aparatu fotograficznego i wykonali "jesienne zdjęcia".

Zdjęcia wykonane przez uczniów na stronie głównej w aktualnościach oraz w albumie fotograficznym - link: https://spbuszkowice.edupage.org/album/#photos:album:720

4. Odbyła  się uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I, dyskoteka szkolna oraz akademia z okazji Święta Zmarłych, gdzie wykorzystany był sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny.

5. Na lekcji matematyki w klasie VIII (Temat zajęć: Twierdzenie Pitagorasa) - uczniowie wydrukowali na drukarce 3D model trójkąta prostokątnego.

6. "Dyniowe dekoracje w klasie II". Podczas zajęć rozwijających tworzyliśmy jesienna dekoracje klasową przy użyciu długopisowa 3D. Czas trwania: 45 minut.

7. „Najważniejsze – być widocznym” to jeden z tematów realizowanych na technice w klasie 4. Uczniowie klasy 4 projektowali własne pomysły odblasków, następnie przy pomocy starszych kolegów z kl. 8 wybrali kilka przykładów, które zostały odtworzone za pomocą drukarki 3D.

8. Uczniowie klasy VI i VIII poznali klocki Lego Education Spike Prime, stworzyli robota i zaprogramowali jego ruchy w aplikacji.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci