• Kwiecień 2023r.

• 1. Uczniowie klasy III wykonywali ozdoby wielkanocne za pomocą długopisów 3D.  Były to kurczaki, zajączki i pisanki. Samodzielnie stworzone dekoracje sprawiły nam wiele radości.

2. Nadchodzące Święta Wielkanocne stały się kolejną okazją do ćwiczeń umiejętności modelowania 3D. Uczniowie klas IV - VIII przygotowali wiele pomysłowych projektów. Niektóre z nich zostały wydrukowane na drukarce 3D, będącej na wyposażeniu naszej szkoły dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klasy III poznali drukarkę 3D i jej elementy, dowiedzieli się co to filament i obserwowali proces drukowania wielkanocnych ozdób świątecznych. Projektowanie i drukowanie w 3D okazuje się połączeniem świetnej zabawy z rozwijaniem kreatywności i kompetencji informatycznych.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci