• Listopad 2022r.

• 1. Klasa III realizując projekt „Lekturki spod chmurki” przy pomocy długopisów 3D tworzyła w grupach Bullerbyn, czyli Zagrodę Pólnocną, Zagrodę Środkową i Zagrodę Poludniową oraz bohaterów książki Astrid Lindgren.

2. Aparat fotograficzny oraz sprzęt naglaśniajacy bardzo dobrze spełnił swoje zadanie podczas dokumentowania min. Święta Niepodległości, Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, Wieczoru bajek.Dnia Życzliwości, dyskotek i andrzejek klasowych.

3. Na drukarkach 3D drukowane były projekty "cegiełek" związanych z nadaniem imienia szkole.

4. Jednym z działów fizyki w klasie VIII jest elektrostatyka. Uczniowie poznają sposoby elektryzowania ciał przez dotyk, pocieranie i indukcję. Aby uatrakcyjnić doświadczenia dotyczące sposobu elektryzowania ciał przez dotyk jeden z uczniów zaprojektował kulki, a następnie odtworzył je za pomocą drukarki 3D. Zawieszając te kulki na sznurku na statywie po naładowaniu laski szklanej lub ebonitowej zbliżaliśmy je - czego wynikiem było odpychanie się kulek naładowanych jednoimiennym ładunkiem.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci