• Grudzień 2022r.

• 1. Korzystając z zasobów Laboratoriów Przyszłości klasa III na warsztatach bożonarodzeniowych tworzyła ozdoby choinkowe przy pomocy długopisów 3D.  Zajęcia z długopisami 3D sprzyjają nie tylko współpracy i integracji uczniów, lecz przede wszystkim służą kształtowaniu cierpliwości i dokładności w wykonywaniu podjętego zadania. Co więcej praca z tym narzędziem pozwala uwolnić dziecięcą kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię. Dzieci za pomocą długopisu 3D mogą zmienić rysunki w obiekty przestrzenne, a efekty ich pracy są widoczne natychmiast.

2. Zwyczajem Świąt Bożego Narodzenia jest wykonywanie przepięknych ozdób świątecznych. Również w naszej szkole uczniowie wykonywali ozdoby różnymi technikami. Wykorzystując drukarkę 3D dzieci tworzyły wzory bombek na choinkę jak też foremki do pieczenia pierników.

3. Aparat fotograficzny oraz sprzęt naglaśniajacy bardzo dobrze spełnił swoje zadanie podczas dokumentowania min. warsztatów bożonarodzeniowych, jasełek czy dokumentowania pięknych prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy IV.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci