Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku. 18 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI przygotowali inscenizację jasełek, które wprowadziły w świąteczny nastrój zgromadzonych na sali zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów. Pełne refleksji przedstawienie nikomu z widzów nie pozwoliło pozostać obojętnym. Na tle scenografii nawiązującej do Betlejem rozegrały się sceny dobrze nam znane sprzed dwóch tysięcy lat. Maryja i Józef poszukiwali schronienia, do groty narodzonego Jezusa wędrowali pastuszkowie i królowie, a aniołowie i diabły toczyły bój o ludzką duszę. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje role, zapewniając zgromadzonej publiczności chwile poważnej refleksji a także wesołej zabawy.
Świąteczne warsztaty
- 19 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczne.Uczestnicy spotkania wykonali piękne bożonarodzeniowe stroiki i bombki. Uczniowie klasy "0" i klasy III wspomagani przez rodziców znakomicie się bawili. Powstały ciekawe prace, które będą ozdobą ich domów lub prezentem dla najbliższych.Wyjątkowa, świąteczna atmosfera warsztatów sprawiła, że ich uczestnicy spędzili niezapomniane chwile w gronie najbliższych.
Uroczysty finał VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka do Betlejem"
Szkoła Podstawowa w Buszkowicach po raz siódmy ogłosiła przed świętami Bożego Narodzenia Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem”.
Komisja przyznała 11 nagród, w tym nagrodę Grand Prix oraz 9 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni dodatkowo cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów tegorocznej edycji. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 18 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach, na które zostali zaproszeni zwycięzcy z poszczególnych szkół wraz z opiekunami oraz honorowi goście.
Wręczenie nagród poprzedzone było wystawieniem Jasełek w wykonaniu uczniów klas IV - VI SP Buszkowice. Uczestnicy oraz goście wysłuchali też kolęd i pastorałek. Było świątecznie i wesoło. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Dla zaproszonych gości został przygotowany poczęstunek.
Zorganizowanie tego konkursu możliwe było dzięki licznym sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za pomoc rzeczową i finansową. Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie byli:
- pan Piotr Tomański - Poseł na Sejm RP Ziemi Przemyskiej
- wójt Gminy Żurawica - pan Janusz Szabaga
- Dyrektor GZEASIPO – Pan Józef Zubik
- Dyrektor Banku Spółdzielczego w Żurawicy- pan Zdzisław Zub
- Dorota i Maciej Marek – firma EKO-LINE
- Państwo Agnieszka i Bartosz Szuban z Buszkowiczek (właściciele kwiaciarni „Maja”)
- Firma „Erem” PSB Mrówka
- Zbigniew Antosyk – właściciel firmy remontowo - budowlanej z Buszkowic
- Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw POMÓŻMY SOBIE
- PKO BP Oddział w Przemyślu
- Bank Zachodni WBK Oddział Przemyśl
- Firma Astra s.a Przemyśl
- Zakład chemii gospodarczej - Pollena Astra Przemyśl
- Pan Marian Szeliga
- Piekarnia „Marcel” z Bolestraszyc (Izabela Bal)
Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy.
Słowa podziękowania składamy również wszystkim nauczycielom, pod kierunkiem których powstały nadesłane prace.
Organizatorami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego byli: Katarzyna Gradowska-Wiernusz, Teresa Fac, Agata Mosoń oraz Dyrektor Szkoły - Maria Tabinowska.
Szata graficzna kart świątecznych w wykonaniu dzieci jest z pewnością niepowtarzalna. Można ulec jej urokowi, dlatego warto propagować twórczość dziecięcą i organizować takie konkursy.
Za udział w uroczystości serdecznie dziękujemy:
ks. proboszczowi Zygmuntowi Jarzynie, ks. Markowi Lewandowskiemu, panu Tomaszowi Wardędze - Dyrektorowi Biura Poselskiego Posła Piotra Tomańskiego, panu Markowi Kudle – Wicestaroście Powiatu Przemyskiego, panu Józefowi Zubikowi - dyrektorowi GZEASi PO w Żurawicy, panu Józefowi Paczkowskiemu radnemu z Buszkowiczek, pani Agnieszce Goławskiej Dyrektorowi Banku Zachodniego WBK Oddział w Przemyślu, pani Teresie Władyka – inspektorowi ds. inwestycji i remontów szkół Gminy Żurawica, pani Bożenie Włoch – Głównej Księgowej GZEASiPO w Żurawicy, panu Grzegorzowi Balowi – wiceprezesowi Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw „Pomóżmy Sobie”, panu Maciejowi Marek – właścicielowi firmy EKO-LINE, panu Zbigniewowi Antosykowi – właścicielowi firmy remontowo – budowlanej z Buszkowic, panu Mariuszowi Żywczakowi - sołtysowi wsi Buszkowiczki, pani Agnieszce Szuban – właścicielce kwiaciarni „Maja” z Buszkowiczek, panu Pawłowi Bugirze – redaktorowi tygodnika „Życie Podkarpackie”, ppor Danielowi Fac – z jednostki wojskowej w Żurawicy, członkom JURY, sponsorom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim przybyłym na uroczystość.
http://www.gazetaprzemyska.pl/artykul-kartka_do_betlejem-987
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu ,,Kartka do Betlejem"
11 grudnia 2013r. odbyły się obrady jury tegorocznego konkursu. Wyboru dokonywano spośród 600 prac nadesłanych z 65 szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego. Komisja w składzie: przewodniczący - Henryk Lasko, członkowie: Jacek Błoński, Halina Dębicka, Wojciech Psik, Stefania Marynowicz, Maria Korczyńska i Marek Szal nagrodziło najciekawsze prace w 3 kategoriach wiekowych oraz wskazało pracę, która otrzymała nagrodę Grand Prix.
Oto decyzja jury.Główna nagroda - Grand PrixLena Buryło - Szkoła Podstawowa w BuszkowicachW kategorii I - klasy 0 i II miejsce - Wiktoria Fac - Prywatne Przedszkole ,,Kraina Marzeń" w BuszkowicachII miejsce - Emilia Szczęsna - Szkoła Podstawowa w BuszkowicachIII miejsce - Dorota Głowacka - Szkoła Podstawowa nr3 w TarnobrzeguWYRÓŻNIENIAIgor Korpal -Szkoła Podstawowa w BuszkowicachPatryk Poleski - Szkoła Podstawowa w GrochowcachJakub Ząbek - Szkoła Podstawowa w BłażowejW kategorii II - klasy II-IIII miejsce - Bartłomiej Gniewek - Zespół Szkół w Pogwizdowie NowymII miejsce - Damian Trelewicz - Szkoła Podstawowa w ZarszynieIII miejsce - Zuzanna Sabina - Szkoła Podstawowa nr10 w RzeszowieWYRÓŻNIENIAJulia Bukała - Szkoła Podstawowa w BuszkowicachJakub Harłacz - Szkoła Podstawowa w BuszkowicachMagdalena Miśków - Szkoła Podstawowa nr10 w RzeszowieW kategorii III - klasy IV-VII miejsce - Paweł Statkiewicz - Szkoła Podstawowa w NizinachII miejsce - Aleksandra Wąsik - Zespół Szkół w Pogwizdowie NowymIII miejsce - Arleta Sawicka - Szkoła Podstawowa w BłażowejWYRÓŻNIENIAAleksandra Wiernusz - Szkoła Podstawowa nr14 w PrzemyśluMarcelina Hausman - Szkoła Podstawowa nr14 w PrzemyśluEmilia Korczyńska - Szkoła Podstawowa nr2 w ŻurawicyNagroda specjalna Dyrektora Szkoły Podstawowej w BuszkowicachPani Marii TabinowskiejRoksana Zając - Szkoła Podstawowa w NizinachUroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 grudnia 2013r. o godzinie 10.00.Serdecznie zapraszamy!
Kolejne sukcesy naszych uczniów
- Nasi uczniowie znów wykazali sie ogromnym talentem plastycznym. W XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 w Rzeszowie I miejsce zdobył Jakub Harłacz (klasa III), II miejsce - Piotr Pryjda (klasa III), a wyróznienie przypadło Patrykowi Błażkowskiemu (klasa III).Jest to niemałe osiagnięcie, zwlaszcza, że na konkurs nadesłano aż 420 prac. Patronat honorowy konkursu sprawowany był przez Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Księdza Proboszcza Parafii Św. Michała Archanioła, a patronat medialny objęło VIA Katolickie Radio Rzeszów oraz Gazeta Codzienna ,,Nowiny”.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!/Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród w naszej galerii/
Wizyta sw. Mikołaja
- 6 grudnia w naszej szkole pojawił się niezwykły gość - Święty Mikołaj. Z wielką niecierpliwością oczekiwali go wszyscy uczniowie. Dzieci z radością powitały Świętego Mikołaja, który wysłuchał ich pięknych piosenek i wierszy, a następnie każdemu dziecku wręczył osobiście upominek. Po obdarowaniu dzieci i uczniów prezentami, Mikołaj pożegnał się i odjechał, aby dalej rozdawać prezenty grzecznym dzieciom.Wizyta Świętego Mikołaja poprzedzona byla widowiskiem zatytułowanym „Taniec Dworski”. Przedstawienie składało się z czterech bajek opracowanych w formie tańców dworskich. Członkowie grupy tanecznej zaprezentowali bajki: „Dziewczyna z zapałkami”, „Kopciuszek”, „Nie taki diabeł straszny” i „Zaczarowany pędzel”.Po zakończeniu spektaklu nasi uczniowie wzięli udział w krótkim instruktażu tańca dworskiego, który okazał się świetną, wesołą zabawą.
Akcja "Rodzice czytają dzieciom" w klasie drugiej
Nasza szkoła, popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" zapoczątkowało serię spotkań "Rodzice czytają". W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii do cyklu spotkań aktywnie włączyli się również rodzice uczniów klasy 2. Chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. Na koniec spotkania dzieci wykonują ilustracje oraz odpowiadają na pytania związane z lekturą.
Pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Nikolety z klasy II (ale córka była z niej dumna....) A mama.... spisała się na medal... pięknie przeczytała wybrane przez uczniów "Baśnie". 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajkowych postaci to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie część z nich. Jedne znane i lubiane, z kolei inne trochę zapomniane i odstawione w niepamięć. Jedno jest jednak pewne. Bajkowe postacie towarzyszyły wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor. Uczniowie klasy II czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką.
Serdecznie dziękujemy RODZICOM, którzy już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.
Andrzejki klasy I i II
W dniu 27.11.13 r. uczniowie kl. I i II wraz z opiekunami uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach zorganizowanych w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej zapoznały się z tradycją i historią powstania „Andrzejek”. Po przejściu do piwnic odbyły się prowadzone przez wróżki przepowiednie i ciekawe wróżby. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Andrzejkowe wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dzieci bawiły się wspaniale. Na zakończenie
w świetnych humorach żegnając wróżkę obiecały jej, że za rok przyjadą ponownie.
Zabawa andrzejkowa uczniów kl. 0 i III
- Andrzejki - to tradycja ludowa, pielęgnowana z dziada, pradziada. To wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.W dniu 27.11.2013 r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z klasy "0" i uczniów klasy III. Dzieci brały udział w tradycjach i zwyczajach andrzejkowych np.: „Kim będę?”, „Kubki przyszłości” oraz lanie wosku. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w kolejnych wróżbach - „ Imię przyszłej żony, męża”, „Jaki zawód będę wykonywał?”. Największym hitem była wróżba „Kto pierwszy ożeni się, Kto pierwszy wyjdzie za mąż”. Zwycięzcami okazali się Oliwia Nuckowska i Mateusz Bąk.Wszyscy pamiętamy, że to tylko żarty i dobra zabawa.Wróżby połączone były z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.Zabawa andrzejkowa była udana, dzieci były zmęczone ale szczęśliwe.
Uczniowie naszej szkoły na Pikniku Edukacyjnym MŁODY NOBEL IV
W dniu 23 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pikniku Edukacyjnym Młody Nobel IV.
Uczniowie klas IV i VI pod opieką Pani Małgorzaty Tabinowskiej – Osady mogli przekonać się, że nauka przedmiotów ścisłych jest ciekawym i pasjonującym zajęciem. Szkoła nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu zamieniła się tego dnia w mobilne centrum nauki. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzania eksperymentów chemicznych oraz zgłębiania tajemnic fizyki. Organizatorzy przygotowali efektowne i skomplikowane doświadczenia chemiczne oraz takie, które można przeprowadzić w domu. Uczestnicy mogli zaobserwować przeróżne doświadczenia z dziedziny fizyki oraz dowiedzieć się, jakie jest praktyczne zastosowanie robotów. Była także możliwość, by poczuć się tak, jak książkowy Sherlock Holmes i zagłębić się w tajniki kryminalistyki oraz rozwinąć zdolności do logicznego myślenia. Bardzo ciekawe i niezwykle przydatne były praktyczne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.Uczestnictwo w Pikniku Edukacyjnym dostarczyło wiele wrażeń, wzbogaciło wiedzę naszych uczniów i udowodniło im, że nauka przedmiotów ścisłych nie jest związana z nudą, ale może być bardzo dobrą i rozwijającą zabawą.
Kopiec Tatarski to wyjątkowe miejsce w Przemyślu owiane wieloma legendami. Ten niezwykle urokliwy zakątek odwiedzili uczniowie klas IV i V. Piękna pogoda pozwalała nam podziwiać imponujący widok . U stóp mieliśmy panoramę Przemyśla a w oddali cudowne Bieszczady. Po wysłuchaniu historii tego miejsca, niezwykłych doznaniach estetycznych, wyczerpującym spacerze i zwiedzeniu okolicy, nadszedł czas na chwile relaksu. Nasi pełni energii uczniowie z radością spędzali je na placu zabaw oraz torze saneczkowym.
"Wróżby Andrzejkowe".
W dniu 15.11.2013 uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla. W czasie warsztatów została przedstawiona postać Świętego Andrzeja i Świętej Katarzyny. Uczniowie mogli poznać tradycje i obrzędy ludowe związane z Andrzejkami, mogli również przypomnieć sobie wróżby oraz poznać tajemnice, jakie niespodzianki szykuje im nadchodzący rok 2014. Jedną z głównych atrakcji była najstarsza wróżba czyli lanie wosku.
Bajkowe postacie są nieodzownym elementem dzieciństwa. Te niezwykle ważne istoty mają również swoje święto i 5 XI opuszczają karty książek, aby razem z dziećmi świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nie zapomniały one również o naszej szkole. Uczniowie klas 0-III, aby uczcić to święto, przebrali się za ulubioną postać baśniową, zaś ich starsi koledzy prezentowali im najpiękniejsze utwory znanych baśniopisarzy.
Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Buszkowicach
- 8 listopada b.r. o godz. 17-tej, w naszej szkole odbyła się patriotyczna wieczornica z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas IV-VI, pod kierunkiem p. Elżbiety Manieckiej oraz p. Piotra Szelążka, zaprezentowali bardzo ciekawy i na wysokim poziomie artystycznym montaż słowno-muzyczny o historii odradzania się niepodległego państwa polskiego po 123 latach niewoli.Z zaproszenia Dyrektora Szkoły - Pani Marii Tabinowskiej, skierowanego do wszystkich mieszkańców Buszkowic i Buszkowiczek, skorzystało bardzo wiele osób. Goście byli zachwyceni pomysłem organizacji tej wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu dla środowiska lokalnego.Uczestnicy wieczornicy otrzymali śpiewniki, które umożliwiły im włączenie się w śpiew pieśni patriotycznych. Na zakończenie, ksiądz proboszcz Zygmunt Jarzyna wspomniał jeszcze o kilku ważnych wydarzeniach z tego okresu i podziękował Pani Dyrektor oraz nauczycielom za inicjatywę i wspaniałą ucztę duchową. Dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu nawiązała do słów prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, skierowanych do uczniów i nauczycieli i zaapelowała o wspólne świętowanie i wywieszenie flag na prywatnych budynkach.
Spotkanie ks. Jerzego Jakubca z uczniami naszej szkoły
- Ksiądz Jerzy Jakubiec przez kilkanaście lat był misjonarzem w Czadzie. Podczas spotkania z ks. Jerzym, nasi uczniowie mieli okazję poznać trudną pracę misjonarzy oraz życie swoich rówieśników w Afryce.Z niedowierzaniem oglądali prezentację o warunkach życia i zwyczajach tam panujących. Słuchali o ubóstwie oraz trudnościach związanych z warunkami mieszkania, żywienia, higieny, ubrania, wreszcie z edukacją czy leczeniem. Poznali też różne zagrożenia dla życia człowieka. Prelekcja bardzo zainteresowała szczególnie młodszych uczniów, którzy zadawali mnóstwo pytań.Serdecznie dziekujęmy!
Wizyta uczniów w jednostce wojskowej w Żurawicy
- 8 listopada na zaproszenie 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Buszkowicach wraz z innymi szkołami z terenu Gminy Żurawica, wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w jednostce wojskowej 3233 w Żurawicy. W tym dniu odbył się uroczysty apel. Po przemówieniach, wręczeniu odznaczeń i wyróżnień zasłużonym żołnierzom, odśpiewaniu przez żołnierzy pieśni "Podhalański gród", odbyła się defilada pododdziałów, przejazd czołgów, widowiskowy pokaz musztry oraz pokaz tańca górali.Po tej części obchodów, uczniowie wszystkich szkół mieli wyjątkową okazję zwiedzania koszar, obejrzenia sprzętu pancernego, a nawet wejścia do środka czołgu. Żołnierze cierpliwie wyjaśniali budowę broni, prezentowali jej możliwości oraz udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania.Wizyta w Jednostce Wojskowej dostarczyła mnóstwa wrażeń i wzbogaciła wiedzę uczniów na temat wojskowości.
Wycieczka uczniów klas "0" - III do Rzeszowa
- 06.11.2013r. uczniowe z klas "0" i III wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. W kinie obejrzeli film 3D pt. „Kumba”. To historia małej zebry, która urodziła się bez połowy pasków na ciele. Odtrącony przez rodzinne stado, Kumba wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak stara głosi legenda - pierwsze zebry zyskały swoje pasy.Dzieci ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego z nich była to pierwsza wizyta w kinie. Ciemna sala, wygodne krzesła i ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie.Po wrażeniach filmowych nadeszła chwila na posiłek w McDonald's. Przy stolikach słychać było ożywione rozmowy, dzieliliśmy się emocjami i wzruszeniami po obejrzeniu filmu.Dzień był pełen wrażeń, a dzieci z niecierpliwością czekają na następny wyjazd. /zdjęcia w naszej galerii/
Pamiętamy...
- „ Ciszą cmentarną ukołysani, z dalaod życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju (…) ‘’Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"Pierwsze dni listopada – ŚWIĘTO ZMARŁYCH I DZIEŃ ZADUSZNY – to czas refleksji i zadumy. Są to dni, w których każdy bez wyjątku – zatrzymuje się w codziennym biegu. My również w tych dniach odwiedzać będziemy pobliskie cmentarze i zapalać świeczki – symbol naszej pamięci o naszych najbliższych oraz ludziach zasłużonych dla naszej Ojczyzny.W dniu 31.10.2013 r. odbyła się w naszej szkole krótka akademia przygotowana przez ks. Marka Lewandowskiego i uczniów klasy VI upamiętniająca Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Uczniowie naszej szkoły modlitwą i chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych.
Dni Otwartych Koszar w Przemyślu
Z okazji Święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu w piątek, 25 października, zorganizowano dzień otwarty koszar, podczas którego jednostkę odwiedzili uczniowie klasy "0" i klasy III.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowym sprzętem i uzbrojeniem żołnierzy, poznania miejsca stacjonowania żołnierzy, a na boisku sportowym mogły sprawdzić swoje możliwości fizyczne, uczestnicząc w wielu grach i zabawach. Wielką radość dzieciom sprawiło pomalowanie buzi, a do grochówki kolejka była baaaardzo długa. Jednostkę w tym dniu odwiedziło ponad 2000 młodych ludzi.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie