W piątek 28 października 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnej uroczystości przygotowanej przez ks. Szczepana Bembena - Marszu Wszystkich Świętych. Na ten dzień chętne dzieci, przy pomocy rodziców przygotowały sobie przebranie wybranego świętego zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole i atrybuty. Niektórzy przynieśli wizerunki swoich ulubionych świętych. Był miedzy innymi św. Józef, św. Adam, św. Krzysztof, św. Agnieszka, Maria Magdalena, Maryja z Dzieciątkiem, był też św. Maksymilian Kolbe i św. Jan Paweł II. Podczas spotkania przedstawiały świętych opowiadając o ich życiu, a także przekazując wszystkim przesłanie dotyczące naszego powołania do świętości.
Udział w „marszu” był dobrym sposobem, by przygotować się do dnia Wszystkich Świętych. /Zdjęcia w naszej galerii/
Aktualności
Marsz Wszystkich Świętych
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego "Bezpieczne Wakacje 2016"
Pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu18 października 2016r. zakończył się powiatowy etap konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2016”. Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace, które będą reprezentować powiat przemyski w finale wojewódzkim. Członkowie jury zwrócili uwagę nie tylko na spore umiejętności uczestników konkursu, ale także na zaskakującą pomysłowość wykonania prac. Co istotne, walory artystyczne musiały harmonizować z treścią i głównym przesłaniem, którym było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Zdaniem oceniających, laureatom wyszło to znakomicie.
Laureaci w kategorii klas 1-3;
I miejsce - Filip Buryło, uczeń klasy II
II miejsce - Róża Szybiak, uczennica klasy II
Serdecznie gratulujemy uczniom klasy drugiej i życzymy dalszych sukcesów!
Urodziny książkowego misia
„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,
Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.
Na kartkach książek je poznajemy,
I za ich przyjaźń im dziękujemy”G. Świerszczyńska
14 października świętujemy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej 18.10. 2016r. wybrali się do Publicznej Biblioteki w Przemyślu – z życzeniami dla książkowych bohaterów: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Padinghtona, Misia Colargola i Misia Remisia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie opanowały bibliotekę - przybyły „ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Spotkanie zakończyła natomiast słodka niespodzianka – "małe co nieco" dla sędziwego jubilata, któremu dzieci poza zdrowiem i pysznym miodkiem życzyły kolejnych stu lat! Na długo zapamiętamy tak wyjątkowe urodziny misia.
Akcja "Światełko pamięci"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 11 już edycji akcji „Światełko pamięci”. Koordynatorem akcji na naszym regionie było Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz Klub Inteligencji Katolickiej. Dzieci zebrały 80 białych i czerwonych zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną na Cmentarzu Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim we Lwowie. Znicze na grobach, które kryją prochy współtwórców historii i obrońców polskich granic, rozpalą 1 XI Polacy- mieszkańcy Lwowa, harcerze, studenci i stypendyści fundacji „ Semper Polonia”.
Tydzień kodowania w naszej szkole
Miniony tydzień był dla uczniów klasy III oraz świetlicy szkolnej czasem, w którym rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i dorosłych nauki programowania. Organizatorzy i koordynatorzy Code Weeku wyjaśniają, że dzięki nabywaniu kompetencji cyfrowych dzieci kształtują w sobie umiejętności wnioskowania, logicznego myślenia oraz wiązania faktów. Nauka kodowania uczy cierpliwości, wytrwałości, sumienności oraz kreatywnego, nieszablonowego myślenia.
Uczniowie zmierzyli się z wyzwaniami, które postawiły przed nimi koordynatorki Tygodnia Kodowania w naszej szkole – Panie: Katarzyna Gardowska – Wiernusz oraz Joanna Kasprzyk. W klasie trzeciej oraz świetlicy odbywały się zajęcia, które miały przybliżyć tajniki programowania. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się, jak mogą kodować offline przy pomocy kolorowych kwadratów oraz krzeseł. Zostały przeprowadzone zajęcia z matematyki, podczas których rozwiązywali zadania, które wymagały od nich umiejętności kształconych podczas Code Weeku. Najwięcej radości sprawiła wszystkim nauka „Tańca robotów”. Uczniowie rozpoczęli także cykl zajęć, podczas których nauczą się obsługi programu komputerowego „Scratch”, dzięki któremu będą mogli samodzielnie stworzyć interaktywne historyjki, animacje oraz proste gry komputerowe. Odbył się także Dzień Gier Planszowych i Puzzli. Uczniowie zdecydowali, że takie wydarzenie będzie odbywało się w świetlicy cyklicznie raz w miesiącu.
Europejski Tydzień Kodowania już się zakończył, jednak nasza przygoda z kodowaniem będzie trwała nadal. Planujemy nadal organizować zajęcia, które będą kształtowały u uczniów cyfrowe kompetencje. W lutym zorganizowany zostanie Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice przypomną sobie zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej. Wydarzenia organizowane z okazji Tygodnia Kodowania były dla wszystkich ogromnym wyzwaniem oraz okazją do nauczenia się nowych rzeczy. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się wszyscy, że jedną z najlepszych metod zapamiętywania nowych wiadomości oraz kształtowania umiejętności, jest nauka poprzez zabawę.
Kolejne sukcesy naszych uczniów
22 października 2016r. (sobota) odbył się uroczysty finał XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego nt. „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa - Święty Jan Paweł II – wielki Polak, Patriota”. Celem tego konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do własnego państwa i poszukiwanie w życiorysie Jana Pawła II wzorców postaw patriotycznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczestników konkursu, a następnie laureatom wręczano dyplomy i nagrody.
Miło nam poinformować, że w gronie zwycięzców konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. I miejsce zdobyła praca Julity Osady i ex aequo praca Miłosza Harłacza z klasy III. Przyznano również wyróżnienia dla Natalii Szczurek, Katarzyny Kowalczyk (kl. III) i Wiktorii Lupy z klasy II.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. /Zdjęcia w naszej galerii/
"Od ziarenka do bochenka" - warsztaty muzealne dla uczniów kl. 0 i III
20 października 2016r uczniowie kl. 0 i klasy III wybrali się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, gdzie wzięli udział w warsztatach pt: „Od ziarenka do bochenka”. Celem warsztatów było poznanie tajników i zwyczajów związanych z wypiekiem chleba. Najpierw z przygotowanych produktów tj: drożdży, mąki, wody i różnych ziaren (słonecznika, sezamu, siemienia lnianego) dzieci przygotowywały ciasto na chleb, napełniały foremki i z pomocą pań wkładały do pieca. W czasie, gdy chlebki piekły się, uczniowie obejrzeli prezentację, która przybliżyła im czynności i sprzęt związany z obróbką zboża, od siewu do pozyskania mąki. Ponadto dowiedzieli się o dawnych zwyczajach i tradycjach związanych z wypiekiem chleba.
Na koniec warsztatów każde dziecko dostało przepis i swój samodzielnie upieczony chlebek. /Zdjęcia w naszej galerii/
Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej
19 października 2016r. uczniowie klasy III w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Oblicza II Wojny Światowej” odwiedzili Kaszyce, wieś położoną w Gminie Orły. To tutaj 7 marca 1943r. miała miejsce krwawa tragedia. Do wioski wkroczyła niemiecko - ukraińska grupa, która dokonała czynu ludobójstwa na Polakach. Sprawcy chodzili po wsi i zabijali mieszkańców bez względu na wiek i płeć. W ciągu kilku godzin dokonano mordu na 119 mieszkańcach wsi. Wśród zamordowanych było trzynaścioro miejscowych dzieci, uczniów kaszyckiej szkoły oraz nauczycielka. „Zginęli bo byli Polakami” - taki napis wyryto na zbiorowej mogile, która na Kaszyckim cmentarzu upamiętnia te tragiczne wydarzenia. Była to największa pacyfikacja wsi w czasie II wojny światowej na terenie obecnego województwa podkarpackiego.
O tych tragicznych wydarzeniach mieliśmy okazję dowiedzieć się podczas zwiedzania Izby Pamięci, która znajduje się w miejscowej bibliotece. Udaliśmy się też na miejscowy cmentarz, gdzie oddaliśmy hołd pomordowanym - została odmówiona modlitwa, zapalone znicze i złożone kwiaty.
Dziękujemy Pani Renacie Łaskarzewskiej – Dyrektorce Szkoły Podstawowej w Kaszycach im. płk Czesława Mączyńskiego, Pani Marcie Rejman – Dyrektorce biblioteki i Pani Barbarze Lepszy – Radnej wsi Kaszyce za tą wzruszającą lekcję historii i patriotyzmu./Zdjęcia w naszej galerii/
II Powiatowy Konkurs "Zwierzęta czują"
17 X miał miejsce finał II Powiatowego Konkursu „Zwierzęta czują”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, natomiast patronat honorowy nad nim objął kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że zwierzę nie jest rzeczą i należy mu się szacunek, uwrażliwienie na potrzeby czworonogów i kształtowanie odpowiednich postaw wobec nich. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięli w nim udział uczniowie z przemyskich szkół i sąsiednich gmin. Spośród zgłoszonych na konkurs kilkudziesięciu wierszy jury najbardziej zachwyciły prace naszych uczennic. Ich utwory były niezwykle wzruszające i poruszyły serca wszystkich słuchaczy. To właśnie w kategorii literackiej I miejsce zdobyła Dominika Dąbek, a II Agata Bielech. W kategorii recytatorskiej Emilia Szczęsna zdobyła III miejsce, a Milena Szozda wyróżnienie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowała Elżbieta Maniecka. /zdjęcia w naszej galerii/
Pasowanie pierwszaków
W dniu 14 października 2016r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W tym dniu do grona społeczności szkolnej przyjęto 12-tu uczniów. Uroczystość rozpoczęła P. Dyrektor Maria Tabinowska, która powitała pierwszoklasistów, uczniów szkoły, licznie przybyłych rodziców oraz zaproszonego gościa przewodniczącego Rady Gminy P.Józefa Pukajły. Następnie uczniowie rozpoczęli tańcem swój piękny program artystyczny. Wywołał on wiele wzruszeń u rodziców, bo dzieci w tym dniu wyjątkowo prezentowały się w galowych strojach i granatowych biretach. Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania. Pierwszoklasiści ślubowali, że będą się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły, szanować dorosłych i kochać Ojczyznę. Następnie samego aktu pasowania na ucznia tradycyjnym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Po uroczystym pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymację szkolną, książeczki oraz „rożek obfitości” wypełniony po brzegi słodkościami. Na koniec były życzenia wielu sukcesów w szkole składane przez P. Dyrektor i starszych kolegów z klasy III. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem dla dzieci przygotowanym przez rodziców. (zdjęcia z uroczystości w naszej galerii…)
Wyjazd dzieci z kl. 0 i III na spektakl teatralny pt. "Piękna i Bestia"
10 października 2016r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Buszkowicach mieli okazję oglądać spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Tym razem dzieci z klasy 0 i III obejrzały adaptację przepięknej bajki „Piękna i Bestia”. Jest to historia o dobrej i pięknej córce Belli, która zgodziła się udać do pałacu Bestii, aby w ten sposób ratować życie ojcu. Głównym przesłaniem spektaklu było przypomnienie dzieciom, że w życiu należy kierować się dobrocią, miłością i sercem, a nie wyglądem zewnętrznym człowieka. Wszystkich zachwyciła wspaniała gra aktorów, scenografia, przepiękne stroje i oprawa muzyczna /zdjęcia w naszej galerii/.
Chwała Bohaterom! Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - akcja BohaterON
Uczniowie klasy III oraz świetlicy szkolnej włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterOn organizowaną przez Fundację Sensoria. Jej celem jest przypomnienie o uczestnikach Powstania Warszawskiego, uhonorowanie ich i upamiętnienie oraz danie świadectwa o ich bohaterstwie i heroicznej walce. Udział w akcji polega na wysyłaniu kartek i listów do Powstańców.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat Powstania Warszawskiego, które zostały zorganizowane i poprowadzone przez p. Joannę Kasprzyk i p. Katarzynę Gradowską – Wiernusz. Dowiedzieli się podczas nich, czym było Powstanie Warszawskie, dlaczego wybuchło oraz w jaki sposób przebiegało. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje, co ich rówieśnicy robili 72 lata temu oraz jak mogli włączyć się w pomoc Powstańcom. Po obejrzeniu archiwalnych zdjęć oraz fragmentów kronik powstańczych przystąpiliśmy do wykonywania kartek.
Uczniowie wykonywali kartki przy pomocy przeróżnych technik. Były to zarówno prace złożone z przyklejonych, gotowych elementów, jak i własnoręcznie malowane. Każdy z autorów kartki zapisał na niej wiadomość, którą chciałby przekazać Powstańcowi, do którego dotrze jego praca. Po wykonaniu pocztówek, przez cały kolejny tydzień uczniowie w świetlicy czytali wspólnie książkę Joanny Papuzińskiej „Asiunia”, dzięki której dowiedzieli się, jak wyglądało życie dziecka podczas II wojny światowej.
Dla każdego z uczniów była to lekcja historii i patriotyzmu. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do tematu oraz realizowanego zadania. Wiele emocji wzbudził fakt, że wykonywane przez nich kartki, sprawią wiele radości ludziom, którzy poświęcili lata swojej młodości na walkę z okupantem i dzięki którym my dziś żyjemy w wolnym kraju.
Dla uczniów III klasy zajęcia na temat Powstania Warszawskiego były częścią cyklu zajęć, które wchodzą w skład projektu edukacyjnego pt. „Oblicza II wojny światowej”. /Zdjęcia w naszej galerii/
Smok Oskar w naszej szkole
W środę 5 października uczniowie z klas 0 - III obejrzeli przedstawienie pt. „Oskar – smok, który zgubił się w mieście”. Główny bohater - smok Oskar nie znał przepisów ruchu drogowego, dlatego wycieczka do miasta mogła być dla niego bardzo niebezpieczna. Na szczęście Pani Policjantka i dzieci pomogły nieostrożnemu smokowi. Oskar nauczył się znaków i zasad obowiązujących na drodze. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu emocji i utrwaliło wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym /Zdjęcia w naszej galerii/
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września 2016r. odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Jest to akcja edukacyjna mająca na celu popularyzację matematyki oraz propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia. W tym roku nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w tym matematycznym święcie. Ten wyjątkowy dzień został poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także łączyli zabawę na świeżym powietrzu z pokonywaniem matematycznego toru przeszkód na boisku szkolnym. Zdany egzamin oznaczał zdobycie legitymacji MT Expert więc wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Uczniowie klas III – VI wykazywali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Akcji towarzyszyło wielkie zaangażowanie, spora wiedza oraz duża porcja uśmiechów. Szkolnymi koordynatorkami akcji były panie: Maria Tabinowska i Katarzyna Gradowska – Wiernusz. /Zdjęcia w naszej galerii/
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także przygotowały dla nich z tej okazji słodycze i kosze pełne jesiennych owoców. Został też rozstrzygnięty konkurs na najprzystojniejszego chłopca wśród uczniów klas IV-VI. I miejsce zdobył Jakub Harłacz, na drugim z jednakową ilością punktów uplasowali się: Szymon Szurdak i Jakub Jodłowski. Gratulujemy zwycięzcom.
W przededniu tak miłego dnia odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy świetnie się bawili.
Wycieczka do Wioski Fantasy
28.09.2016r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Buszkowicach uczestniczyli w wycieczce do Wioski Fantasy znajdującej się w Kuńkowcach w woj. podkarpackim (koło Przemyśla).
Wioska nie jest duża, ale jak zapewnia jej założyciel i pasjonat Remigiusz Maciupa, będzie rozbudowana. Na dzień dzisiejszy składa się z drewnianego fortu z dwiema bramami i sześcioma wieżami, karczmy i dziewięciu małych, uszczelnianych mchem chatek. Na placu znajdują się dyby i machiny obronne chat. Jest też fosa z mostem, staw z rybami oraz ziemianka z piecem do grzania wody i wielką balią do kąpieli. Nad wszystkim góruje zaś budowla największa i najważniejsza: siedziba tzw. grododzierżcy. W przedgrodziu znajdziemy zaś kuźnię i stajenkę dla kóz, a dla spragnionych jadła i napitku – karczmę Pod Wisielcem. Wioski strzegą wysoka palisada i drewniane wrota z malutkim dzwoneczkiem. Wystarczy nim potrząsnąć i bramę otwiera grododzierżca, pan tego przybytku, który zaprasza do swego niezwykłego fantastycznego świata.
Pan Remigiusz potrafi spełniać swoje marzenia. Miłośnik fantasy i historii zapragnął stworzyć prawdziwy gród z dawnych czasów. Z pomocą przyjaciół, podobnych zapaleńców, zbudował więc średniowieczną osadę, którą od pięciu lat rozbudowuje. Ta bajkowa, położona na stromym wzgórzu kraina otoczona jest lasami. Nie tak łatwo do niej trafić. Leży na samym skraju wsi, a szlak wyznacza polna, kręta droga.
Dzięki tym pasjonatom uczniowie przenieśli się na chwilę w czasy średniowieczne, przeżywali emocje jakich dotąd jeszcze nie doświadczyli. Byli rycerzami walczącymi na miecze, poszukiwaczami kawałków mapy, które składali w jedną całość i tłumaczami zaszyfrowanych wiadomości. Przez cały czas pobytu w wiosce mieli kontakt wzrokowy z „Istotą z mgły”, która nękała gród i próbowała zakłócić spokój mieszkańców. Zwycięzca turnieju rycerskiego w nagrodę doświadczył zaszczytu walki z Istotą, którą w zwycięskim boju pokonał i uwolnił mieszkańców od jej prześladowań. Po tym zwycięstwie uczniowie-mieszkańcy mogli swobodnie się już poruszać po wiosce. Zwiedzali chatki, wchodzili na wieże, walczyli na miecze i strzelali z łuku.
Trudno było uczniom opuścić to niezwykłe, fantastyczne i historyczne miejsce. Wracając do rzeczywistego świata dzielili się wrażeniami i przeżywali swoje reakcje.
Wycieczka klasy I i II
W dniu 26.09.2016 roku uczniowie klasy I i II naszej szkoły wraz z wychowawcami Panią mgr Alicją Kiek i Panią mgr Teresą Fac oraz niezastąpionymi rodzicami udały się na odkładaną od tygodnia wycieczkę do Lecznicy dr weterynarii, Pana Fedaczyńskiego. Doktor jak zwykle uśmiechnięty przywitał nas serdecznie. Dzieci przyniosły ze sobą 24 kg karmy dla chorych zwierząt, którą podarowały podopiecznym lecznicy. Oprowadzenie po placówce było dla nich nie lada wezwaniem gdyż miały możliwość obejrzeć pomieszczenia i salę operacyjną gdzie leczy się chore i okaleczone zwierzęta. Dowiedziały się również iż możliwy jest wolontariat i mogą pod nadzorem rodziców i opiekunów zajmować się chorymi zwierzątkami, pożądana jest też adopcja porzuconych milusińskich.
W lecznicy Pana doktora Fedaczyńskiego znalazło schronienie 106 bocianów, w tym bocian czarny, który jest rzadkością na naszych terenach. Orły, sowy, myszołowy, anakonda, ryś, lisy, porzucone koty i psy - to podopieczni tej znanej w całej Polsce lecznicy. Pana Doktora wspierają syn, pielęgniarze i stażyści. Wszyscy niezależnie od pory roku, dnia i nocy pracują z poświęceniem by ratować życie i zdrowie zwierząt.
Następna część wycieczki przeznaczona była na szukanie jesieni w przemyskim parku. Maluchy zbierały kasztany i żołędzie z których w najbliższym czasie zrobią kasztanowe i żołędziowe ludziki. Konkurencja była bardzo ekscytująca. Kto zebrał więcej tych darów jesieni? – na to pytanie odpowiedzą już same dzieci i ich wychowawcy.
Planetarium w szkole
20 września 2016r. w naszej szkole zagościło objazdowe Planetarium. W sali gimnastycznej pojawił się ogromny namiot w kształcie kopuły imitującej nieboskłon. Uczniowie, leżąc na wznak, odbyli wirtualną podróż kosmiczną rakietą po obiektach Układu Słonecznego. Mieli szansę przyjrzeć się z bliska przestrzeni kosmicznej, poznać tajemnice Kosmosu i uzyskać wiedzę o ciałach niebieskich.
Te niecodzienne zajęcia dostarczyły wszystkim sporo „kosmicznych wrażeń” /zdjęcia w naszej galerii/.
„Kwiaty za elektrograty”
Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w zorganizowaną przez Castoramę akcję „Kwiaty za elektrograty”. Akcja polegała na zgromadzeniu jak największej ilości zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, baterii oraz świetlówek. Zgromadzony sprzęt można było wymienić w sklepie Castorama na sadzonki wrzosów. Koordynatorkami akcji w szkole były Panie: Alicja Kiek i Joanna Kasprzyk
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w akcji. Udało nam się zebrać 1600 baterii, dzięki czemu otrzymaliśmy 160 sadzonek wrzosów, które teraz upiększają sale lekcyjne, korytarze oraz Miasteczko Ruchu Drogowego.
Najaktywniejsza podczas zbiórki okazała się klasa III. Zebrali oni łącznie 606 baterii. Najwięcej baterii przyniosła uczennica klasy IV Amanda Kopańska, której udało się zebrać aż 200 baterii.
Zorganizowana akcja była dla wszystkich lekcją na temat dbania o środowisko naturalne. Zarówno dzieci, rodzice, jak i nauczyciele mogli przypomnieć sobie, jak istotne jest segregowanie odpadów. Należy pamiętać, że odpowiednie segregowanie śmieci ma ogromny wpływ na stan środowiska. Nie można wyrzucać baterii z pozostałymi odpadami. Należy przekazywać je do specjalnych punktów zbiórki. Tam baterie są segregowane, przekazywane do recyklingu bądź unieszkodliwiane i odpowiednio składowane. Dzięki temu nasze środowisko jest chronione przed różnorakimi niebezpiecznymi toksynami, które są uwalniane ze zużytych baterii.
Bardzo serdecznie dziękujemy mamom, które pomogły w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji. Panie: Katarzyna Łygan oraz Urszula Kaniowska okazały nam wiele wsparcia i bezinteresownej pomocy. Bez nich nie udałoby nam się przeprowadzić akcji tak sprawnie.
Pierwsze sukcesy naszych uczniów
W związku z obchodami 1050 rocznicy chrztu Polski uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - „Jubileusz Chrztu Polski 966”, którego celem było włączenie dzieci w obchody rocznicy powstania Państwa Polskiego oraz zainteresowanie historią przeszłości naszego Państwa. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie", świetlica w Przemyślu i Radymnie.
Miło nam poinformować, że I miejsce w tym konkursie zdobyła Julita Osada (klasa III), III miejsce zdobył Miłosz Harłacz (klasa III), a wyróżnienia za swoje prace otrzymały: Maja Radochońska i Gabrysia Bak (klasa III).
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 19 września 2016 r. w Radymnie podczas miejskich uroczystości jubileuszowych z okazji Chrztu Polski. /Zdjęcia w naszej galerii/
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Archiwum Aktualności