• Wiosnę witamy - o nasze zdrowie dbamy!

•  21 marca – pierwszy dzień wiosny – uczniowie klasy II postanowili powitać zdrowo, kolorowo i wesoło. Wszyscy przygotowywali wiosenne śniadanie. Trzeba przyznać, że było bardzo smaczne. Wszystkim należy się pochwała za te pyszności.

Po obfitym posiłku wyruszyliśmy ze szkoły na plac zabaw, gdzie symbolicznie spaliliśmy Marzannę i pożegnaliśmy zimę.

WITAJ WIOSNO!

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa!

• 21 dzień marca  to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki). To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne. Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Chcemy pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.

• Dzień Bez Plecaka w klasach I - III

• Pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I-III zamiast plecaków i tornistrów maszerowali do szkoły z dziwnymi przedmiotami.
            Byli widziani z walizkami, sklepowymi koszykami, wiklinowymi koszykami, szufladami, wózkami, chlebakami, a nawet z wanienką.
            To nic niesamowitego, ponieważ 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy #nobackday, czyli Dzień Bez Plecaka. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością.

• Dzień Kobiet w klasie III

• Chłopcy z klasy trzeciej zorganizowali miłą niespodziankę dla dziewczynek z okazji Dnia Kobiet. Od rana mali gentelmeni częstowali dziewczynki słodyczami, wręczali im kwiaty i śpiewali „Sto lat”.

Ten  bardzo miły dzień zapadnie na długo w pamięci uczniów.

• Apel o pomoc dla Ukrainy

• Drodzy Państwo,

W związku z wojną, która wybuchła u naszych sąsiadów na Ukrainie i jej konsekwencjami - tysiącami uchodźców, którzy przebywają na terenie naszego kraju, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.Wiele z tych osób to matki z dziećmi, które potrzebują dosłownie wszystkiego, aby przeżyć i móc egzystować. Dlatego pozostając w kontakcie z Caritas Archidiecezji Przemyskiej prosimy o dostarczenie rzeczy, które na chwilę obecną są najbardziej potrzebne:

- koce zwykłe i termiczne,

- śpiwory,

- polary (nowe lub używane, ale czyste i w dobrym stanie),

- nowe skarpety dziecięce, damskie i męskie,

- środki higieny osobistej (szczoteczki i pasty do zębów, szampony, żele do mycia ciała, papiery toaletowe, ręczniki, ręczniki papierowe, pampersy dla dzieci, chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne),

- wodę w małych butelkach,

- mleko w proszku dla niemowląt,

- środki pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci,

- konserwy,

- wędliny pakowane próżniowo,

- suchy prowiant (np. suchary),

- pieczywo krojone, o długim terminie ważności,

-różnego rodzaju środki opatrunkowe (np. bandaże, plastry, opatrunki),

- leki wykrztuśne i syropy, leki przeciwbólowe.

Liczymy na to, że włączycie się Państwo do akcji pomocy organizowanej w naszej szkole. Osoby chętne proszone są o przynoszenie wyżej wymienionych rzeczy od dnia jutrzejszego do piątku i zostawienie ich w przedsionku szkoły.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

• Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

• 11 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole bawiły się podczas balu karnawałowego, na który od dawna z radością czekały.

Wszyscy z  dumą  prezentowali wspaniałe  stroje  i  z  wielką  ochotą uczestniczyli  w  tańcach, zabawach  i  konkursach. Na  twarzach  dzieci malował  się  uśmiech, który  nie  znikał  mimo  chwilowego zmęczenia.

• Zabawa karnawałowa w klasie I

• Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją 11 lutego 2022r. w  klasie 1 odbył się bal karnawałowy, na który dzieci czekały z radością. Jest to dla nich niezwykły dzień. Wszystkie pierwszaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach z nagrodami. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal ten pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu.