• Pamiętamy, o tych, którzy odeszli

• Uroczystość Wszystkich Świetych jest radosnym świętem. Zupełnie inny charakter ma nastepny dzień - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas zadumy, wspomnień i modlitwy za tych, których zabrała nam śmierć. Dlatego przyjął się zwyczaj modlitwy za zmarłych oraz odwiedzania cmentarzy. Na grobach zostaną zapalone tysiące zniczy, a wszyscy w skupieniu pomyślą o zmarłych i o tajemnicy ludzkiego życia.

W związku z przeżywaniem tych dni uczniowie klasy 6 przygotowali uroczysty apel ku czci pamięci Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tym akcentem chcieli zaznaczyć, że to jedyne święto w roku, które skupia wszystkich bliskich przy mogiłach. Jedyny dzień w roku, który skłania do wspomnień o zmarłych, zadumy, refleksji.

Uczniowie klasy III włączyli się w przeżywanie tego symbolicznego czasu i wspólnie z wychowawcą odwiedzili pobliski cmentarz, gdzie porządkowali opuszczone groby, a także odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły.

• „Najważniejsze – być widocznym”

• „Najważniejsze – być widocznym” to jeden z tematów realizowanych na technice w klasie 4. Nie tylko w okresie jesienno-zimowym lecz przez cały rok musimy dbać o swoją widoczność na drodze poprzez odpowiedni ubiór i noszenie odblasków. Celem tych zajęć jest podkreślenie, że osoba poruszająca się poza obszarem zabudowanym po zmroku lub przy złej pogodzie musi mieć odblask. Powinny one znajdować się w widocznym miejscu, najlepiej na kurtce, butach bądź plecaku. Dzięki elementom odblaskowym kierowca może zauważyć pieszego z dużej odległości. Dlatego też uczniowie klasy 4 projektowali własne pomysły odblasków, następnie przy pomocy starszych kolegów z kl. 8 wybrali kilka przykładów, które zostały odtworzone za pomocą drukarki 3D

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

• Jesień w obiektywie

• Zapraszamy do obejrzenia jesiennej galerii zdjęć wykonanych przez uczniów klasy III na terenie naszej szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

• Pasowanie na Ucznia Klasy I

• 14 października 2022r. – 24 pierwszoklasistów w rytmie POLONEZA zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej  w Buszkowicach. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i w grupie rówieśniczej.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkolę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor  B. Kropieniewicz  wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Następnie wręczono uczniom legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy, książeczki ufundowane przez rodziców oraz rożki obfitości wypełnione słodyczami.

Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniane chwile.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Od 3 do 7 września w naszej szkole odbyła się akcja w ramach tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. Podczas tego wydarzenia uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat chorób zakaźnych oraz poznali sposoby jak im zapobiegać. Na zajęciach z wychowawcami omówione zostały zagadnienia związane z profilaktyką chorób zakaźnych, takie jak: jak poprawnie myć ręce, jakie choroby zakaźne występują w środowisku naturalnym oraz jakie są ich najczęstsze objawy. Na lekcjach uczniowie rozmawiali o takich chorobach jak: WZW typu A, odra, poliomyelitis, krztusiec, salmonella i COVID-19.

• 10.10 - Dzień Gier Planszowych

• Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Uczniowie klasy III przynieśli  ze sobą swoje ulubione gry planszowe. Każdy mógł zaprezentować grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Gry planszowe nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, oraz zasad fair play. Uczniowie klasy III przekonali się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zachęcamy również rodziców do spędzania, właśnie w ten sposób, wolnych chwil ze swoimi dziećmi.

• Rajd klasy VII i VIII do jednostki wojskowej

• 29 września klasy VII i VIII uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Celem rajdu była wizyta w jednostce wojskowej, która w tym dniu organizowała Dzień Otwartych Koszar. Przedsięwzięcie jak co roku odbyło się z okazji uroczystych obchodów święta 5. batalionu strzelców podhalańskich. Wspólne wyjście było okazją do poznania codziennego życia i służby wojskowej, a także sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania pysznej wojskowej grochówki. Chociaż pogoda nie dopisywała, uczestnicy wycieczki udali się jeszcze pieszo na przemyską starówkę. Niestety powrót do szkoły zakończył się podróżą autobusem komunikacji miejskiej ze względu na rzęsisty deszcz. Mimo tego wszystkim do końca dopisywały dobre humory.