• Warsztaty wielkanocne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

• 23 marca 2023r. uczniowie klasy III  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Historii Miasta Przemyśla pt. „Różne metody ozdabiania jaj wielkanocnych”. Podczas zajęć poznali tradycje wielkanocne, rózne rodzaje pisanek i znaczenie umieszczanych na nich symboli. Następnie każde z dzieci mogło wykonać swoją autorską pisankę świąteczną. Jaja ozdabiane były metodą decoupage, czyli naklejanie dowolnego wzoru z serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.

• 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 dzień marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale też Światowy Dzień Zespołu Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki). To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
            Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Chcemy pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.

• Witamy wiosnę na sportowo!

• Najmłodsi uczniowie (z klas I - III i oddziału przedszkolnego) przywitali wiosnę na sportowo. Były skoki w workach, biegi z przeszkodami, „sadzenie kwiatków”, strojenie Marzanny itp.
            Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej atmosferze i przeplatane były radosnym śpiewaniem.

Wiosna przyszła!!!

• "Powróćmy, jak za dawnych lat..."

• Zdjęcia uczniów klasy III, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali swoje wspaniałe stylizacje w ramach projektu „Powróćmy, jak za dawnych lat..."

#LaboratoriaPrzyszlości #Laboratoria Przyszlości

• Wycieczka do kręgielni

• 27 lutego uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do kręgielni Club Japa w Przemyślu. Celem wycieczki oprócz dobrej zabawy, było propagowanie różnych form wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportową, wpajanie zasad fair play oraz integracja zespołów klasowych. Pobyt w kręgielni okazał się być wspaniałą zabawą, rozrywką i sposobem na ciekawą aktywność ruchową dla naszych uczniów.