• Sprzątanie Świata 2022

• 19 września 2022r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci nasze są". Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły i wzdłuż drogi w kierunku Buszkowic i Buszkowiczek.

Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzania odpadów.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września najmłodsi w naszej szkole obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki czyli International Dot Day. Święto to, swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy. Tego dnia dzieci rozwiązywały zadania z kropką, wykonywały prace plastyczne, a najważniejsze - dobrze się przy tym bawiąc. Święto Kropki  uświadamia wszystkim, że każdy ma jakiś talent, który czasami drzemie gdzieś głęboko i czeka na odkrycie.

• Narodowe Czytanie

• 9 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania. Wydarzenie to zostało zainicjowane w 2012r. przez Prezydenta RP i w tym roku ma miejsce po raz 11. Coroczne, wspólne czytanie wybranej lektury jest okazją do podkreślenia naszego dziedzictwa kulturowego. W tegorocznym czytaniu lekturą były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza. Przedstawiciele rodziców, uczniów i nauczycieli wspaniale odtworzyli fragmenty niektórych ballad poety. Dzięki niezwykłej interpretacji mogliśmy przenieść się w czasy, gdzie panowały pierwotne prawa, potęga i moc przyrody, a wieszcz słowami swych bohaterów nakłaniał „Miej serce i patrzaj w serce”.

• Szkoły Pełne Talentów!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele naszej Szkoły!
            Nasza Szkoła dołączyła do najnowszej akcji Lidla "Szkoły pełne talentów", której celem jest pomoc dzieciom w wieku szkolnym w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Jej ambasadorami zostali Robert i Anna Lewandowscy. Już od 5.09.2022r. do 13.11.2022r. za każde wydane 50 zł (w tym co najmniej 1 owoc lub warzywo) można otrzymać 1 "talenciaka". Zebrane talenciaki można przekazać naszej szkole - przepisując kod numeryczny na stronie:

skanując z nich unikalny kod QR i przypisując go do naszej szkoły lub wrzucając talenciaki do pudełek znajdujących się w szkole.

Każdy talenciak to 1 punkt, który wymienimy na nagrody z dostępnego katalogu (sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny) oraz jedna szansa w losowaniu nagród głównych.
            Zapraszamy do wsparcia naszej szkoły w tej zabawie.