• Narodowe Czytanie - „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

•  18 września uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu utworu Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Dzięki nauczycielom i uczniom , którzy w piękny sposób czytali obszerne fragmenty powieści, odkryliśmy atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Dowiedzieliśmy się o dziedzictwie Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie, jako symbolu i fundamencie narodowej pamięci. Spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchaliśmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klasy I postanowili przyłączyć się do jego obchodów.
            Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Na początku dzieci obejrzały film „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł malując je kolorowymi farbami.

W tym dniu dowiedliśmy że kropka ma znaczenie i wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

• Zaczytani uczniowie klasy III

• We wtorek 12 września uczniowie kl. III gościli Panią Edytę Kopczak, która w ramach prowadzonej w tej klasie innowacji pt. „Zaczytani – jak czytać z klasą?” czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję posłuchać takich utworów jak: „Lokomotywa” i „Rzepka”, do której dzieci odtworzyły inscenizację. Po spotkaniu trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem tworzyli ilustracje do wierszy. Pani Edycie bardzo dziękujemy i zachęcamy innych rodziców do wspólnego czytania.