• Z wizytą u strażaków

• 18.04.2024r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Podczas tej wizyty strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, dowiedzieli  się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych innych zagrożeń.

Dzięki życzliwości strażaków uczniowie obejrzeli samochody, sprzęt strażacki, zapoznali się z zawodem strażaka. Strażacy przypomnieli dzieciom jak prawidłowo należy wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer 998 lub 112 oraz jakie dane podać. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, lanie wodą z węża, przebywanie w wozie strażackim. Wizyta w Straży Pożarnej wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, pozwoliła zrozumieć jak trudny i odpowiedzialny jest zawód strażaka.

Dziękujemy strażakom za bardzo miłe przyjęcie!
            ​​​​​

• Zdolni matematycy!

• Po długiej przerwie został wznowiony w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny „Niedźwiadek” dla uczniów klas III szkół podstawowych Gminy Żurawica i była to jego XVII edycja. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, pobudzanie do logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, a także promowanie uczniów i ich nauczycieli.
            W zmaganiach matematycznych udział wzięło 14 uczniów szkół podstawowych Gminy Żurawica. Miło nam poinformować, że w trójce laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, a nagrody wręczyli Wójt Gminy - Pan Tomasz Szeleszczuk oraz Dyrektor Szkoły  - Pani Barbara Kropieniewicz.

I miejsce zajął Antoni Kordyaczny - uczeń Szkoły Podstawowej w Maćkowicach,

II miejsce zajęła Aleksandra Gnes - uczennica Szkoły Podstawowej w Buszkowicach,

III miejsce zajęła Jagoda Drozd - uczennica Szkoły Podstawowej w Buszkowicach.

Antoni i Aleksandra już 8 maja będą reprezentować naszą gminę w powiatowym konkursie „VII Spotkania Matematyczne” i walczyć o tytuł Mistrza Matematyki.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces Michała w gminnym konkursie

• 16 kwietnia w Urzędzie Gminy Żurawica odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu dla klas I-III na wielkanocną kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Maćkowicach.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Michał Bazanowski, uczeń klasy II, zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę z rąk wójta gminy, p. Tomasza Szeleszczuka oraz dyrektora szkoły w Maćkowicach, p. Bartosza Haśkiewicza.

Więcej informacji i zdjęć na stornie Urzędu Gminy Żurawica

Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Swiatowy Dzień Swiadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Z tej okazji 5 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach zostały zorganizowane pogadanki oraz warsztaty tematyczne związane z wiedzą o spektrum autyzmu.

Uczniowie dowiedzieli się z prezentacji i filmików edukacyjnych, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami w codziennym życiu zmagają się autystycy, zostali również uwrażliwieni na postawę empatii, wrażliwości oraz akceptacji wobec osób dotkniętym tym zaburzeniem. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach warsztatowych, podczas których sprawdzały swoja wrażliwośćsensoryczną, pobudzały  swoje zmysły dotyku, węchu, smaku, słuchu, wzroku podczas licznych konkurencji i zadań. Aby lepiej zrozumieć postrzeganie świata przez autystyków, uczestnicy używali rękawic czy specjalnych okularów.
            Zajęcia przyczyniły się do poznania faktów i mitów na temat spektrum autyzmu, uświadomienia, że autyzm to nie choroba oraz kształtowania właściwych postaw społecznych. Na znak solidarności z autystami uczniowie założyli niebieskie stroje.

• Warsztaty Wielkanocne w klasie II

• Wielkanoc to  bardzo radosne, rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów święta. Tuż przed Wielkanocą w naszej klasie odbyły się warsztaty Wielkanocne. Dzieci miały okazję stworzyć swoją własną styropianową pisankę techniką „decoupage”. Zdobienie pisanek tą techniką wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i dokładności. Efektem  dużego wysiłku i czasu włożonego w wykonanie pracy były niezwykle efektowne pisanki. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, rozwijały kreatywność naszych dzieci i sprawiły im wiele radości z wykonanych prac.

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce P. Agnieszki Fac za swój czas i zaangażowanie w  warsztatach.

• Konkurs świąteczny na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo

• Tuż przed świętami rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo zorganizowany przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Jego celem jest nawiązanie do zanikającej tradycji tworzenia własnoręcznie jajek świątecznych. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klasy II, których prace zostały wyróżnione.

Dominik Zawada zdobył I miejsce, natomiast Greta Szuban, Michał Bazanowski i Karol Gas wyróżnienia. Prace naszych uczniów możemy oglądać na wystawie pokonkursowej w Muzeum Historii Miasta Przemyśla Rynek 9.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!