• Rozstrzygnięcie XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka do Betlejem"

• W dniu 04.01.2024r. Kapituła Konkursowa, wyłoniła prace o największych walorach artystycznych  i przyznała 9 nagród głównych oraz 3 nagrody specjalne w trzech kategoriach wiekowych. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Kategoria A (klasy 0 – I)

I miejsce – Oliwia Sobuś, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

II miejsce – Konstancja Fac, SP w Buszkowicach

III miejsce – Eliza Działo, SP w Majdanie Sieniawskim

Kategoria B (klasy II – IV)

I miejsce – Nela Łuc, SP w Buszkowicach

II miejsce –Laura Baran, SP SP w Majdanie Sieniawskim

III miejsce – Marlena Miktus, SP w Trójczycach

Kategoria C (klasy V – VIII

I miejsce – Julia Wróbel, SP Nr 1 w Brzozowie

II miejsce – Zuzanna Brzyska, SP SP w Majdanie Sieniawskim

III miejsce – Lena Radochońska, SP w Buszkowicach

Ponadto przyznano:

Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Buszkowicach – dla Jakuba Kurko, SP w Majdanie Sieniawskim

Nagrody specjalne Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw ”Pomóżmy Sobie”:

Marcela Norek, SP w Majdanie Sieniawskim

Helena Stochła, SP w Wyszatycach

Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom dziękujemy za włożony trud
            w przygotowanie ciekawych plastycznych prac.

Nagrodzonym i Wyróżnionym oraz ich Opiekunom gratulujemy!

• Pieczenie pierników i warsztaty świąteczne w kl. II

• Tuż, przed świętami Bożego Narodzenia 14 grudnia dzieci z klasy II wraz z rodzicami upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Najpierw wałkowały, a następnie wycinały różne wzory pierników.  Po szkole unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków , który wprowadził w świąteczny nastrój wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chętnie przybywali do naszej klasy. Dzieci dekorowały upieczone ciasteczka lukrowanymi pisakami i barwnymi posypkami. W kolejnym dniu  tj. 18 grudnia odbyły się warsztaty  tworzenia ozdób świątecznych. Dzieci dekorowały choinki różnymi technikami i ozdobami. To wspaniały czas aby nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale również przybliżyć tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mamom za pomoc i udział w tych warsztatach, które sprawiły dzieciom tak wiele radości.