• 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 dzień marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale też Światowy Dzień Zespołu Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki). To nie przypadek, że obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
            Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Chcemy pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka. 

          • Witamy wiosnę na sportowo!

          • Najmłodsi uczniowie (z klas I - III i oddziału przedszkolnego) przywitali wiosnę na sportowo. Były skoki w workach, biegi z przeszkodami, „sadzenie kwiatków”, strojenie Marzanny itp.
            Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej atmosferze i przeplatane były radosnym śpiewaniem.

            Wiosna przyszła!!!

          • "Powróćmy, jak za dawnych lat..."

          • Zdjęcia uczniów klasy III, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali swoje wspaniałe stylizacje w ramach projektu „Powróćmy, jak za dawnych lat..."

            #LaboratoriaPrzyszlości #Laboratoria Przyszlości

          • Wycieczka do kręgielni

          • 27 lutego uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do kręgielni Club Japa w Przemyślu. Celem wycieczki oprócz dobrej zabawy, było propagowanie różnych form wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportową, wpajanie zasad fair play oraz integracja zespołów klasowych. Pobyt w kręgielni okazał się być wspaniałą zabawą, rozrywką i sposobem na ciekawą aktywność ruchową dla naszych uczniów.  

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wydarzenie to zostało poprzedzone szeregiem działań, w związku z czym mieliśmy okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu nazwanym Tygodniem Języka Ojczystego. Codziennie uczniowie klas IV- VIII otrzymywali do wykonania  różne zadania. Było to m.in. napisanie ciekawego opowiadania, w którym każde słowo rozpoczynało się na tę sama literę alfabetu, zilustrowanie wybranego przysłowia lub związku frazeologicznego,  napisanie wiersza mówiącego o pięknie, ale  zawiłości naszego języka , napisanie, które słowo w języku polskim jest dla mnie najpiękniejsze i uzasadnienie wyboru. Nie zabrakło również ćwiczeń ortograficznych, czytanie ze zrozumieniem itd. Podczas finału, 21 lutego, uczniowie przedstawili na sali gimnastycznej inscenizację poświęconą naszemu językowi. Następnie obejrzeli prezentację dotyczącą zróżnicowania naszego języka. Mogli także wysłuchać bajki „Lokomotywa” w gwarze śląskiej, prognozy pogody po góralsku, piosenki „Ona tańczy dla mnie” w gwarze kaszubskiej. Potem przyszedł czas na szarady, znajomość przysłów polskich i łamańce językowe. Dopełnieniem warsztatów było tworzenie pięknych plakatów poświęconych podkreśleniu piękna i konieczności ochrony języka ojczystego.

          • Wycieczka do Muzeum Historii Miasta Przemyśla

          • W piątek 24.02 2023 r. uczniowie klasy I wraz opiekunami wybrali się  do  Muzeum  Historii Miasta Przemyśla  na zajęcia „ O higienie w XIX wieku”. Dzieci mogły napawać się atmosferą dawnego przemyskiego mieszkania. Oglądały dawne wyposażenie starej mieszczańskiej kuchni, gabinetu pana domu, podziwiały ogromny salon z dużym kominkiem wyposażony w piękne stare kanapy, kredense, a na ścianach wisiały stare ogromne obrazy przodków. Następnie zwiedziły jadalnię i sypialnię. Na koniec przeszliśmy na następne piętro gdzie  odwiedziliśmy starą klasę i jej wyposażenie. Na zakończenie odbyły się zajęcia warsztatowe  podczas których dzieci wykonywały kule musujące do kąpieli, które zabrały do domu.

            W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

          • Musical "Czerwony Kapturek"

          • W czwartek, 23 lutego 2023r.  najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na musical pt. „Czerwony Kapturek”.  Aktorzy Teatru Nowoczesnego z Krakowa zaproponowali dzieciom tę znaną baśń w zupełnie innej odsłonie – niezwykle kolorowej, wesołej, roztańczonej i rozśpiewanej. Ta wersja popularnej historii ukazała dzieciom w jaki sposób rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie oraz umiejętności bycia asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne stworzyły niezwykłą, pełną magii atmosferę. Wszysycy widzowie byli zachwyceni.

          • Ach, co to był za bal...

          • W poniedziałek, 20.02.2023r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy. 

          • Mistrzowie karate z naszej szkoły!

          • Sezon startowy 2023 rozpoczynamy bardzo dobrym startem Naszych najmłodszych zawodników w Turnieju Dzieci I Młodzieży o Puchar Burmistrza Miiasta i Gminy Lesko. Dla większości naszych reprezentantów był to pierwszy start w turnieju karate. 120 startujących karateka, 20 kategorii wiekowych i wagowych, 103 emocjonujące walki na tatami pełne zaangażowania i zaciętej rywalizacji młodych sportowców. Wróciliśmy ze świetnym bilansem medalowym zdobywając 12 miejsc na podium. Miejsca medalowe zdobyli w swoich kategoriach wiekowych i wagowych kolejno:

            I miejsca

            Maja Wołoszyn, Miłosz Szczęsny, Wiktor Rabczak, Oskar Wawro

            II miejsca

            Bartosz Rachwał, Szczepan Przybyłowicz, Michał zabawski

            III miejsca

            Patryk Kardasz, Michał Zajic, Lena Skwarczyńska, Szfran Karol, Szafran Kamil

            Tym razem poza strefą medalową znależli się Karol Wojtaszek, Antoni Król, Milena Lenczyk, Wojciech Stasicki, Oliwia Sidorko. Tym razem nie zdobyli medali ale przywieżli ze sobą z Leska coś bardzo ważnego, nowe doświadczenia , które zaprocentują podczas następnych startów już niedlugo..... Wilekie gratulacje dla Wszystkich!

            Link do strony: https://www.facebook.com/profile.php?id=100077605742513

          • Warsztaty profilaktyczne

          • 13 lutego uczniowie klas V - VIII wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach profilaktycznych, których celem było rozwijanie umiejętność komunikowania swoich emocji, umiejętność asertywnej obrony swoich racji, inne umiejętności interpersonalne, których niedostateczne opanowanie może skłaniać do używania substancji psychoaktywnych w sytuacjach towarzyskich. ”UNPLUGGED” jest programem profilaktyki uniwersalnej adresowanym do uczniów w wieku 12–14 lat, opartym na modelu wszechstronnego wpływu społecznego.

          • Akredytacja w programie Erasmus+

          • Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności ogłosiły wyniki konkursu wniosków o Akredytację na lata 2021-2027 Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna.

            Z radością i wielką dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się wśród placówek, którym akredytacja została przyzana. Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ w tym sektorze aplikowało 456 placówek z całej Polski i tylko 208 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie.

            Przyznanie akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania funduszy unijnych na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+. "Akredytacja może być utożsamiana z uzyskaniem ‘biletu wstępu’ do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie". 

            Po udanym projekcie "FIt For Life", który był realizowany przez nas wcześniej, mamy nadzieję, że możliwość udziału uczniów i kadry w nowej odsłonie programu Erasmus+ będzie dla nas ogromną i realną szansą rozwoju. 

          • Dzień Bezpiecznego Internetu!

          • Już 7 lutego 2023r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasza szkoła również przyłącza się do akcji DBI.

          • Uroczysty finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka do Betlejem"

          • Szkoła Podstawowa w Buszkowicach po raz czternasty ogłosiła przed świętami Bożego Narodzenia Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem”. Celem konkursu jest kultywowanie chrześcijańskiej tradycji Bożego Narodzenia, podtrzymanie idei pozdrowień bożonarodzeniowych a także  rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży, promocja młodych talentów plastycznych poprzez prezentowanie  ich dokonań.​​​​​​​

            ​​​​​​​Uczniowie trzech grup wiekowych, kl. 0-I, kl. II - IV i kl. V–VIII, ze szkół podstawowych całego województwa podkarpackiego, zaprezentowali swoje prace plastyczne, w ilości 172 kartek bożonarodzeniowych

            Kapituła Konkursowa w dniu 10.01.2023r., wyłoniła prace o największych walorach artystycznych  i przyznała 13 nagród oraz 4 specjalne wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz  cenne nagrody rzeczowe.

            Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 13 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej w Buszkowicach, na które zostali zaproszeni zwycięzcy z poszczególnych szkół wraz z opiekunami.

            Kategoria A (klasy 0 – I)

            I miejsce – Maja Madej, Publiczne Przedszkole Nr 45 w Rzeszowie

            II miejsce – Zofia Tabinowska, SP w Buszkowicach

            III miejsce – Maja Piwińska, SP w Trójczycach

            Nagroda specjalna Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw ”Pomóżmy Sobie” – Piotr Gąska Publiczne Przedszkole Nr 45 w Rzeszowie

            Kategoria B (klasy II – IV)

            I miejsce – Gabriela Chłopek, SP w Buszkowicach

            II miejsce – Laura Sowa, SP w Buszkowicach

            III miejsce – Julita Dubiel, SP w Zasowie

            Nagroda specjalna Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw ”Pomóżmy Sobie” – Lena Radochońska, SP w Buszkowicach

            Kategoria C (klasy V – VIII)

            I miejsce – Martyna Zarych, SP Nr 1 w Brzozowie

            II miejsce – Helena Stochła, SP w Wyszatycach

            III miejsce – Szymon Rykała, SP w Krowicy Samej

            Nagroda specjalna Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw ”Pomóżmy Sobie” – Elżbieta Dżoń, SP Nr 1 w Brzozowie

            Ponadto przyznano:

            Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Buszkowicach – Nadii Leśniak, SP Nr 1 w Brzozowie

            oraz wyróżniono prace plastyczne uczniów klasy specjalnej SP nr 2 w Przeworsku: Aleksandry Sikory,Tomasza Kosior, Konrada Buczkowskiego i Oliwii Ilasz

            Wręczenie nagród poprzedzone było wystawieniem Jasełek w wykonaniu uczniów klas III.

            Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie ciekawych plastycznych prac.

            Nagrodzonym i Wyróżnionym oraz ich Opiekunom gratulujemy!

  • Galeria zdjęć

      brak danych