• Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2022

          • Uczniowie klas III - VIII wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek 2022). Jest to akcja organizowana w całej Europie i skierowana do wszystkich osób, które chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Celem CodeWeeku jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i dorosłych.
            Dla naszych uczniów był to tydzień kreatywności, logicznego myślenia oraz poszukiwania rozwiązań przez doświadczenie, naukę oraz zabawę (odkodowywanie obrazków, rozwiązywanie różnych łamigłówek, odkrywanie tajników programowania Lego Mindstorms i Lego Education Spike, programowanie na platformie Code org. w aplikacji Scratch, Pixblocks Quiver oraz tworzenie modeli 3D w programie Tinkercad oraz ich drokowanie na drukarce 3D).

          • ​​​​​​​Szkolne Koła Wolontariatu i Caritas

          • Szkolne Koła Wolontariatu i Caritas, działające w naszej szkole, serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce zniczy w ramach akcji Światełko Pamięci. Dzięki Waszej ofiarności i dobremu sercu zapłonęły one w dniu Wszystkich Świętych m. in. na cmentarzach Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim we Lwowie.

            Cmentarz Łyczakowski jest jednym z najstarszych istniejących do dziś cmentarzy w Europie; został założony w 1786 r. Na tej nekropolii spoczywa wielu znanych Polaków, m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger, Seweryn Goszczyński, Kazimierz Bartel, Stefan Banach.

            Z kolei na Cmentarzu Obrońców Lwowa, zwanym też Cmentarzem Orląt, spoczywa blisko trzy tysiące żołnierzy poległych w walkach z Ukraińcami oraz w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Po II wojnie światowej cmentarz został zdewastowany; ponownie otwarto go w 2005 r.

            Natomiast Cmentarz Janowski założono w 1883 r. Znajduje się na nim m.in. mogiła znanego z pomocy potrzebującym rzymskokatolickiego metropolity lwowskiego abpa Józefa Bilczewskiego; w 2005 r. Benedykt XVI ogłosił go świętym.

          • Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

          • 9 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany dla uczczenia 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs był wspaniałą okazją do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludzi, którzy walczyli o Jej wolność i niepodległość. Wszyscy uczestnicy przepięknie zaprezentowali znane pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie. Zachwycili widownię i jurorów różnorodnym repertuarem, wzruszyli, wprowadzili w nastrój dumy z bycia Polakiem.

          • Wieczór bajek!

          • 04.11. odbył się wieczor bajek w szkole. Uczniowie przenieśli się do Krainy Bejek. Zaprezentowali swoje wspaniałe stroje, uczestniczyli w licznych konkursach i kole fortuny. Atrakcją wieczoru było szukanie skarbu oraz seans filmowy. Oglądaliśmy zabawna bajkę pt. SING.

          • Podsumowanie projektu Erasmus+

          • 31 sierpnia 2022r. zakończyła się nasza przygoda z programem Erasmus+ i projektem "Fit for Life". 

            Projekt realizowany był w naszej szkole w latach 2019-2022. Mimo tak trudnego okresu, jakim była pandemia koronawirusa, udało nam się w pełni zrealizować nasze  założenia i zakończyć projekt sukcesem. Dzięki owocnej współpracy z naszymi wszystkimi partnerami (Islandią, Hiszpanią, Grecją i Niemcami) pomyślnie odbyliśmy zaplanowane wcześniej mobilności z uczniami. W czasie, kiedy wyjazdy były wstrzymane z powodu pandemii, a  jeden z krajów (Finlandia) musiał zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, musieliśmy zmienić swoje wcześniejsze ustalenia i zaplanować spotkania wirtualne tak, aby nasi uczniowie i nauczyciele mogli utrzymywać ze sobą kontakt i dalej realizować zadania projektowe. Poniżej zamieszczamy zdjęcia, które są niesamowitą pamiątką ze wszystkich naszych odbytych mobilności.

          • ​​​​​​​ Częściowe zaćmienie słońca

          • Dnia 25 października, nasza szkoła obserwowała zjawisko częściowego zaćmienia słońca. Podczas którego słońce zasłonięte było w 45%. Od godziny 12 30, nasi podopieczni zauważyli przez kliszę jak księżyc częściowo zasłania słońce. Zjawisko to jest naturalne i niebezpieczne, gdyż przy dłuższym kontakcie oka ze słońcem może dojść do trwałego uszkodzenia wzroku. Zaćmienie słońca powstaje wtedy, gdy Księżyc znajdzie się na linii naszego wzroku pomiędzy Ziemią a Słońcem. Srebrny glob zasłania wtedy część naszej gwiazdy centralnej.​​​​​​​

            ​​​​​​​​​​​​​​/Zdjęcia wykonane zostały przez uczniów klasy VIII./

            #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Dyskoteka klas 4-8

          • Dnia 20.10. w naszej szkole odbyła się dyskoteka klas 4-8. Była to pierwsza taka impreza w tym roku szkolnym. Jej tematem przewodnim było "Retro party z lat 90-tych". Podczas zabawy samorząd szkolny zorganizował i przeprowadził konkurs na najlepszy układ taneczny oraz konkurs Top Model. Wszyscy świetnie się bawili, gdyż nie było czasu na nudę.

          • Pamiętamy, o tych, którzy odeszli

          • Uroczystość Wszystkich Świetych jest radosnym świętem. Zupełnie inny charakter ma nastepny dzień - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas zadumy, wspomnień i modlitwy za tych, których zabrała nam śmierć. Dlatego przyjął się zwyczaj modlitwy za zmarłych oraz odwiedzania cmentarzy. Na grobach zostaną zapalone tysiące zniczy, a wszyscy w skupieniu pomyślą o zmarłych i o tajemnicy ludzkiego życia.

            W związku z przeżywaniem tych dni uczniowie klasy 6 przygotowali uroczysty apel ku czci pamięci Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tym akcentem chcieli zaznaczyć, że to jedyne święto w roku, które skupia wszystkich bliskich przy mogiłach. Jedyny dzień w roku, który skłania do wspomnień o zmarłych, zadumy, refleksji.

            Uczniowie klasy III włączyli się w przeżywanie tego symbolicznego czasu i wspólnie z wychowawcą odwiedzili pobliski cmentarz, gdzie porządkowali opuszczone groby, a także odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły.

          • „Najważniejsze – być widocznym”

          • „Najważniejsze – być widocznym” to jeden z tematów realizowanych na technice w klasie 4. Nie tylko w okresie jesienno-zimowym lecz przez cały rok musimy dbać o swoją widoczność na drodze poprzez odpowiedni ubiór i noszenie odblasków. Celem tych zajęć jest podkreślenie, że osoba poruszająca się poza obszarem zabudowanym po zmroku lub przy złej pogodzie musi mieć odblask. Powinny one znajdować się w widocznym miejscu, najlepiej na kurtce, butach bądź plecaku. Dzięki elementom odblaskowym kierowca może zauważyć pieszego z dużej odległości. Dlatego też uczniowie klasy 4 projektowali własne pomysły odblasków, następnie przy pomocy starszych kolegów z kl. 8 wybrali kilka przykładów, które zostały odtworzone za pomocą drukarki 3D

            #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Jesień w obiektywie

          • Zapraszamy do obejrzenia jesiennej galerii zdjęć wykonanych przez uczniów klasy III na terenie naszej szkoły.

            #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Pasowanie na Ucznia Klasy I

          • 14 października 2022r. – 24 pierwszoklasistów w rytmie POLONEZA zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej  w Buszkowicach. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i w grupie rówieśniczej.

            Po zakończeniu części artystycznej uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkolę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor  B. Kropieniewicz  wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

            Następnie wręczono uczniom legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy, książeczki ufundowane przez rodziców oraz rożki obfitości wypełnione słodyczami.

            Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniane chwile. 

          • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

          • Od 3 do 7 września w naszej szkole odbyła się akcja w ramach tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. Podczas tego wydarzenia uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat chorób zakaźnych oraz poznali sposoby jak im zapobiegać. Na zajęciach z wychowawcami omówione zostały zagadnienia związane z profilaktyką chorób zakaźnych, takie jak: jak poprawnie myć ręce, jakie choroby zakaźne występują w środowisku naturalnym oraz jakie są ich najczęstsze objawy. Na lekcjach uczniowie rozmawiali o takich chorobach jak: WZW typu A, odra, poliomyelitis, krztusiec, salmonella i COVID-19.

             

          • 10.10 - Dzień Gier Planszowych

          • Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Uczniowie klasy III przynieśli  ze sobą swoje ulubione gry planszowe. Każdy mógł zaprezentować grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Gry planszowe nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, oraz zasad fair play. Uczniowie klasy III przekonali się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zachęcamy również rodziców do spędzania, właśnie w ten sposób, wolnych chwil ze swoimi dziećmi.

          • Rajd klasy VII i VIII do jednostki wojskowej

          • 29 września klasy VII i VIII uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Celem rajdu była wizyta w jednostce wojskowej, która w tym dniu organizowała Dzień Otwartych Koszar. Przedsięwzięcie jak co roku odbyło się z okazji uroczystych obchodów święta 5. batalionu strzelców podhalańskich. Wspólne wyjście było okazją do poznania codziennego życia i służby wojskowej, a także sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania pysznej wojskowej grochówki. Chociaż pogoda nie dopisywała, uczestnicy wycieczki udali się jeszcze pieszo na przemyską starówkę. Niestety powrót do szkoły zakończył się podróżą autobusem komunikacji miejskiej ze względu na rzęsisty deszcz. Mimo tego wszystkim do końca dopisywały dobre humory. 

          • Sprzątanie Świata 2022

          • 19 września 2022r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci nasze są". Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły i wzdłuż drogi w kierunku Buszkowic i Buszkowiczek.

            Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzania odpadów.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września najmłodsi w naszej szkole obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki czyli International Dot Day. Święto to, swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy. Tego dnia dzieci rozwiązywały zadania z kropką, wykonywały prace plastyczne, a najważniejsze - dobrze się przy tym bawiąc. Święto Kropki  uświadamia wszystkim, że każdy ma jakiś talent, który czasami drzemie gdzieś głęboko i czeka na odkrycie.

          • Narodowe Czytanie

          • 9 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania. Wydarzenie to zostało zainicjowane w 2012r. przez Prezydenta RP i w tym roku ma miejsce po raz 11. Coroczne, wspólne czytanie wybranej lektury jest okazją do podkreślenia naszego dziedzictwa kulturowego. W tegorocznym czytaniu lekturą były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza. Przedstawiciele rodziców, uczniów i nauczycieli wspaniale odtworzyli fragmenty niektórych ballad poety. Dzięki niezwykłej interpretacji mogliśmy przenieść się w czasy, gdzie panowały pierwotne prawa, potęga i moc przyrody, a wieszcz słowami swych bohaterów nakłaniał „Miej serce i patrzaj w serce”.

          • Szkoły Pełne Talentów!

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele naszej Szkoły!
            Nasza Szkoła dołączyła do najnowszej akcji Lidla "Szkoły pełne talentów", której celem jest pomoc dzieciom w wieku szkolnym w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Jej ambasadorami zostali Robert i Anna Lewandowscy. Już od 5.09.2022r. do 13.11.2022r. za każde wydane 50 zł (w tym co najmniej 1 owoc lub warzywo) można otrzymać 1 "talenciaka". Zebrane talenciaki można przekazać naszej szkole - przepisując kod numeryczny na stronie:

            https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500010529
            skanując z nich unikalny kod QR i przypisując go do naszej szkoły lub wrzucając talenciaki do pudełek znajdujących się w szkole.

            Każdy talenciak to 1 punkt, który wymienimy na nagrody z dostępnego katalogu (sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny) oraz jedna szansa w losowaniu nagród głównych.
            Zapraszamy do wsparcia naszej szkoły w tej zabawie. 

  • Galeria zdjęć

      brak danych