• Wycieczka szkolna na sztuczne lodowisko

          • 10 stycznia uczniowie klas IV-VIII pod opieką wychowawców wybrali się na sztuczne lodowisko w Przemyślu.

            Na tafli można było obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy, jak i zmagania nowicjuszy. Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach, po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy. Po skończonej jeździe wszyscy udaliśmy się na Rynek Starego Miasta na pyszną pizzę. Na koniec zrelaksowani i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

            Wycieczka była bardzo udana, a zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego.

          • POMÓDLMY SIĘ W NOC BETLEJEMSKĄ…

          • Pomódlmy się w Noc Betlejemską
            W Noc Szczęśliwego Rozwiązania
            By wszystko nam się rozplątało
            Węzły, konflikty, powikłania. 

            Oby się wszystkie trudne sprawy
            Porozkręcały jak supełki
            Własne ambicje i urazy
            Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

            I oby w nas złośliwe jędze
            Pozamieniały się w owieczki
            A w oczach mądre łzy stanęły
            Jak na choince barwnej świeczki.

            By anioł podarł każdy dramat
            Aż do rozdziału ostatniego
            Kładąc na serce pogmatwane
            Jak na osiołka – kompres śniegu.

            Aby się wszystko uprościło
            Było zwyczajne, proste sobie
            By szpak pstrokaty, zagrypiony
            Fikał koziołki nam na grobie

            Aby wątpiący się rozpłakał
            Na cud czekając w swej kolejce
            A Matka Boska cichych, ufnych
            Jak ciepły pled wzięła na ręce

            ks. Jan Twardowski

          • Ach, co za noc ...

          • Ostatni przedświąteczny dzień w naszej szkole upłynął pod znakiem klasowych Wigilii, składania sobie życzeń oraz jasełek wystawionych przez uczniów klasy III.
            W przepięknej scenografii mali aktorzy wcielili się w role Świętej Rodziny, pasterzy, owieczek, zwierzątek, Gwiazdy Betlejemskiej i królów. Ten korowód barwnych postaci prowadzili Archanioł Gabriel z chórem Aniołów. 
            Swoim występem przypomnieli prawdy tak dobrze znane wszystkim chrześcijanom. Zaśpiewali, zatańczyli, wzruszyli i rozbawili, a niejednego skłonili do refleksji…

          • Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

          • 13 grudnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Spotkanie z Marią Konopnicką”.  Brało  w nim udział 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Olga Stasicka. Miło nam poinformować, że podczas tej „uczty poetyckiej” Olga zdobyła wyróżnienie, co, biorąc pod uwagę, ilość uczestników, jest  wielkim sukcesem.

          • Warsztaty świąteczne z długopisami 3D

          • Korzystając z zasobów Laboratoriów Przyszłości klasa III na warsztatach bożonarodzeniowych tworzyła ozdoby choinkowe przy pomocy długopisów 3D.  Zajęcia z długopisami 3D sprzyjają nie tylko współpracy i integracji uczniów, lecz przede wszystkim służą kształtowaniu cierpliwości i dokładności w wykonywaniu podjętego zadania. Co więcej praca z tym narzędziem pozwala uwolnić dziecięcą kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię. Dzieci za pomocą długopisu 3D mogą zmienić rysunki w obiekty przestrzenne, a efekty ich pracy są widoczne natychmiast.

            #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Szlachetna Paczka 2022

          • W tym roku już kolejny raz Nasza Szkoła wsparła jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce jakim jest Szlachetna Paczka. Projekt ten prowadzony przez Stowarzyszenie Wiosna działa od 2001r. Od tej pory każdego roku, w okolicy 6 grudnia tysiące potrzebujących rodzin, lub osób samotnych, żyjących w skrajnej biedzie otrzymuje to, co najważniejsze, czyli uwagę, zainteresowanie, troskę. Wspaniali wolontariusze dostarczają do swych podopiecznych pięknie zapakowane prezenty, rzeczy najbardziej brakujące do godnego życia, żywność, chemię gospodarczą, czasami sprzęty AGD. Wszystkie te rzeczy ofiarowane są z potrzeby serca przez prywatne osoby, czasami zakłady pracy, czasami uczniów i ich rodziców. Darczyńcy najczęściej pozostają anonimowi i nie znają rodzin, którym pomagają.
            W tym roku 8 i 9 grudnia, to weekend cudów i bardzo cieszymy się, że i my jako szkoła mogliśmy w tym cudzie, choć odrobinę pomóc.
            Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu, za zaangażowanie w wolontariat, dostarczenie darów do magazynu przy II LO i godne reprezentowanie szkoły.
            Warto pomagać!

          • Sukces naszych uczennic!

          • Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Chcemy mocy-nie przemocy!". Gabrysia Chłopek z kl. III zajęła I miejsce w kategorii klasy I-III, natomiast Lena Radochońska zajęła III miejsce w kategorii klasy IV-VI.
            Celem konkursu było propagowanie idei przeciwdziałania przemocy poprzez uświadomienie możliwości rozwiązywania sytuacji problemowych bez stosowania agresji, afirmowanie zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości. Podczas uroczystego finału konkursu nagrody wręczał sam Rzecznik Praw Dziecka – Pan Mikołaj Pawlak.
            Gabrysi i Lenie gratulujemy wyróżnień a także chęci do podejmowania wyzwań plastycznych, zaangażowania i zabrania głosu w tak ważnej społecznie dyskusji.

            Brawo Dziewczyny!

          • Warsztaty świąteczne w klasie I - pieczenie pierników

          • Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z tradycją pieczenia pierników i ich zapachem.  Piątek  był dniem, w którym  w naszej  szkole unosił się zapach przypraw korzennych. W dniu 08  grudnia  dzieci z klasy I wraz z chętnymi rodzicami i wychowawcą upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą rodziców praca z  wypiekiem szła sprawnie i bez trudu. Dzieciaki  z przygotowanego ciasta brały udział  w wykrawaniu różnych  kształtów pierników. Były to: choinki, gwiazdki, serduszka,  renifery, aniołki i  wiele innych  świątecznych wzorów. Następnie słodkie ciasteczka piekły się  pod nadzorem rodziców. Po szkole  unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy ciasteczka były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.  Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, cudnie udekorowane pierniczki zostały zabrane przez dzieci do domu na świąteczną choinkę.  

            Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mamom  za pomoc i zorganizowanie tych warsztatów, które sprawiły dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliły  tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

          • Niespodzianka od Św. Mikołaja

          • Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Uczniowie już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj również w tym roku nie zawiódł dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali listy od Św. Mikołaja i upominki w postali biletów do kina. Radości było co nie miara, uśmiech towarzyszył na twarzach dzieci przez cały dzień.

          • Dzień Górnika

          • Z okazji Dnia Górnika, tzw Barbórki, 5 grudnia uczniów klasy III odwiedził Pan Paweł Mierzwa, który jest górnikiem w kopalni gazu ziemnego. Pan Paweł przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska czapce zwanej czako z godłem górniczym i pióropuszem z kogucich piór, a także mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, dowiedzieć się w jaki sposób wydobywany jest gaz ziemny, ale też węgiel, ropa naftowa oraz jak bardzo te surowce są nam potrzebne w codziennym życiu. Na koniec spotkania Pan Paweł wręczył wszystkim uczniom papierowe czapki górnicze, smycze (specjalnie wykonane dla naszych uczniów) i torbę pełną słodkości.
            Dziękujemy Panu Pawłowi za bardzo ciekawą lekcję i życzymy dużo zdrowia i bezpiecznej pracy.

          • Zabawy andrzejkowe u najmłodszych!

          • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 
            25.11.2022r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach i zabawach, które dostarczyły im wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dużo było śmiechu i radości, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. 
            Pamiętajmy jednak, aby traktować przepowiednie z przymrużeniem oka, bo „Andrzejki” to tylko zabawa.

          • Szanuj zdrowie, jak je masz, bo o różne bzdury dbasz!

          • 25 listopada odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny związany ze zdrowym odżywianiem.  Miał on na celu popularyzację oraz promocję  wśród uczniów  zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna.  Uczniowie klas V i VI w inscenizacji zatytułowanej „ Szanuj zdrowie , jak je masz, bo o różne bzdury dbasz” przypomnieli o wartościach odżywczych owoców i warzyw, nieocenionych korzyściach płynących z uprawiania sportu i ruchu na świeżym powietrzu oraz uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego. Pokazali negatywne skutki spożywania wysokoprzetworzonej żywności, słodyczy, baku higieny. W trakcie przedstawiania młodzi artyści i uczniowie oraz nauczyciele na widowni razem śpiewali piosenkę „Taki mały, taki duży może zdrowym być”.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień miał miejsce 21 listopada w poniedziałek, jednak w naszej szkole za sprawą spotkania z księdzem biskupem, został on przesunięty na środę 23 listopada. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mogli anonimowo pozdrawiać swoich rówieśników, wrzucając zapisane na karteczce pozdrowienia do pudełka. Najwięcej pozdrowień udało się uzyskać Lidii Źrebiec z klasy 5. Życzliwość kojarzy nam się z kolorem żółtym. Większość uczniów naszej szkoły założyła w tym dniu żółte elementy garderoby.

          • Andrzejki

          • 22 listopada uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w dyskotece andrzejkowej. Tym, co wyróżniało to wydarzenie spośród, innych były wróżby andrzejkowe przeprowadzane przez samorząd szkolny z pomocą innych uczniów. Zarówno uczniowie młodsi jak i starsi mogli skorzystać z wróżb takich jak przekuwanie serca, wróżenie z wosku czy kart. Oprócz tego dyskotece towarzyszyły również tańce i muzyka.

          • Obcowanie z kulturą i sztuką

          • 22 listopada uczniowie klas IV i V obejrzeli spektakl „W krainie mitów” w  wykonaniu  aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. W scenicznej opowieści para urwisów Ola i jej brat Michał,  podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem, powodują przeniesienie się w czasy antyczne. Rozpoczęła się wielka przygoda, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterowie spotkali zapomnianych już dziś: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżyli im wiedzę na temat przeszłości. Również nasi uczniowie, dzięki  tej niezwykłej, scenicznej opowieści mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat antyku.

          • Warsztaty garncarskie

          • 18 listopada uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach garncarskich „Nie święci garnki lepią – ja też potrafię”.  Odbyły się one w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Najpierw uczniowie dowiedzieli się, czym jest ceramika i obejrzeli film poświęcony sztuce tworzenia i wypalania naczyń glinianych, następnie zwiedzili salę muzealną, gdzie mogli obejrzeć eksponaty naczyń glinianych znalezione na terenie miasta Przemyśla. Kolejnym etapem zajęć było samodzielne lepienie naczyń z gliny. Dopełnieniem wycieczki była gorąca czekolada i pyszne ciastko w cukierni Fiore.

          • Wycieczka do Fabryki Bombek

          • W dniu 14 listopada 2022 r. dzieci z klasy I i II wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Po drodze odwiedziły jeszcze skansen etnograficzny w Kolbuszowej. Wszyscy mieli okazję oglądać architekturę wsi lasowieckiej. Dzieci porównywały wyposażenie swoich domów z dawnymi „chałupami”, również zapoznały się z wyglądem dawnej sali lekcyjnej. Na koniec uczniowie brali udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, gdzie obserwowali wyrabianie ciasta na proziaki. Degustowali smaczne proziaki i smaczny, wiejski chleb z masłem.

            Następnym punktem wycieczki była Nowa Dęba, a szczególnie Muzeum Bombki Choinkowej. Dzieci podziwiały przepiękne bombki z różnych stron świata oraz inne unikatowe i niepowtarzalne ozdoby choinkowe. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli cały proces wyrobu bombki, aż po ich ręczne malowanie w specjalnej pracowni. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdabiały swoją bombkę choinkową. Przyozdabiane przez siebie bombki dzieci otrzymały w prezencie, zabierając je ze sobą do domu. Zawieszone na świątecznej choince będą stanowiły miłe wspomnienie z jesiennej wizyty w Nowej Dębie podczas szkolnej wycieczki.

  • Galeria zdjęć

      brak danych